şükela:  tümü | bugün
  • özellikle fatih terim'li galatasaray'ın şenol güneş'li beşiktaş'a karşı ligde ciddi bir üstünlük kurduktan sonra başta hıncal uluç olmak üzere çoğu galatasaray taraftarı olan bir kısım futbolseverin zaman zaman dile getirdiği görüştür bu.

bu görüşü desteklemek için ise şu argümanları sunarlar :

- 2002'de türk milli takımının çekirdek kadrosunu fatih terim oluşturmuştu.

- 2002'de çok şanslı bir kura çekilmişti.

- o dönem tarihin en zayıf almanya ve brezilya'sı vardı ve diğer güçlü rakipler de çoktan ekarte olmuştu.

- şenol güneş'in takıntıları ve hakan şükür takıntısı milli takımı bozdu.

- şenol güneş aşırı temkinli ve rakipten korkan oyun anlayışı yerine fatih terim gibi risk alan ve cesur bir anlayışa sahip olan oyun mantalitesine sahip olsaydı çok şey değişirdi.

- fatih terim şenol hocadan daha iyi bir motivatör ve liderlik vasıflarına sahip.

- fatih terim daha şanslı biri.

vs..vs..

2002 dünya kupasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen yıllar boyunca bu argümanları çok işittim.

doğrudur, yanlıştır burası tartışılır.
  • komik bir iddia. “o dönem tarihin en zayıf brezilya’sı vardı” cümlesinden sonrasını okumadım.
  • bişiktişi kirşi ligdi ciddi bir istinlik kirdiktin sinri

ikinci yarı puan durumu

ikinci yarı puan durumunu paylaşmamın sebebi de terim'in devre arası gelmesi.

terim yatsın kalksın tudor'a ve beşiktaş'ın şampiyonlar ligi oynamasına dua etsin. (bkz: deistim)

futboldan anlamıyorsan anlamıyorsundur fazla zorlamaya gerek yok. başka sporlara yönlenmeni tavsiye ediyorum.

(bkz: curling)
  • “o dönem tarihin en zayıf brezilya’sı vardı” hee yavrum heee.

o dönemin brezilyası dream team'di.

kafaya bak boş.
  • 2002 deki brezilya kadrosu 2018 rusya dünya kupasını alamaz diyen varsa gelsin tartışalım. 2002 zaten 98 kadrosu ile üç aşşağı beş yukarı aynıdır.

türkiye 2002 de brezilya ya elendi, değil türkiye o dünya kupasındaki diğer ülkelerden karma yapsan bile o takım karşısında duramazdı. gelmiş geçmiş en iyi brezilya kadrolarından birisidir. hatta 90-94 brezilya ve 82-86 brezilya ile birlikte en iyi jenerasyondur brezilya futbolunda. neyin kafası zayıf demek?
  • (bkz: yav he he) fatih terimli milli takımı da gördük defalarca değil mi ?
    tanım: milli takım ve gs arasında loopa giren teknik adam
  • dingilin biri de gelmiş ikinci yarı puan durumunu yollamış. terim, ilk yarının son maçı öncesi geldi. o maçta göztepe’yi 3-1 yenerken, aynı hafta beşiktaş sivas deplasmanından puansız döndü. madem bi bok yemeye karar veriyosun tam hesapla yoksa böyle göt olursun.

ayrıca fatih terim’i herhangi bir kıyasın içine sokmak andavallıktan başka bir şey de değildir.