• hande sumertas ve marcao'dan aradığınız algıyı bulamadınız sanirim.

kabul edin beş para etmez bir futbol oynuyorsunuz, üstüne üstlük hepi topu üç sezon süper lig tecrübesi olan teknik direktörünüz var. istediğiniz kadar algı yaratmak için çabalayın olmayacak kanatlı kardeşlerim.
  • tepeden tırnağa bütün mhk’sından tff’sine fenerli olan , istedikleri gibi at koşturup , daha hakemlerin futbolcularına kart vermeye korktuğu , penaltı çalmaya korktuğu , parayla bütün medyada canının istediği algıyı oluşturabilen bir başkanları varken , başarısızlık başlayınca ve o sene bu sene olmayınca yine sağa sola saldırmalar başlamıştır . hayırlı olsun. serdar ali çeliker’de fanatiklikten gözü dönmüş bir arkadaştır . aynı rıdvan gibi ...

edit: özelden anama, bacıma , hatta doğmamış çocuğuma dahi küfür edecek kadar küçülmüş fenerbahçeli şahısların var olduğuna şahit oldum .
  • whatsapp'ta toplaşıp, buraya gelip ağlayanları gördüğümüz karalama kampanyasıdır. nerden mi biliyorum? yakında hepsini ifşalayacağım, çünkü içerideyim.
  • mesajı paylaşıyorum çok gizli ve birincil kaynaktan elde ettim.

--- spoiler ---

"bayram gelir ellere
    sevgi verir dillere
    ver öpeyim elini
    elim girsin gö..."

--- spoiler ---
  • bu sezonun ismi önceden konuldu gençler. rıdvan dilmen şeytan sezonu. buna rağmen ağlamaya devam ederek futbol bilgesi erol hocanızdan ümidinizi kestiyseniz sizin için sezonun ismini melis sezonu koyarız.
  • aynen böyle devam.18 transfer sonrası oynanan leş futbol ve rezalet kulüp yönetimi sonrası her sezonki gibi bahaneyi marcao,hande,hakem vs gibi başka şeylerde bulmaya devam.devam ki “kaçacak”dediğiniz imparator çakmaya devam etsin.
  • yok efendim en son şampiyonlar ligi maçı oynadıklarında tansu çiller başbakandı, yok efendim en son şampiyon olduklarında playstation 2 çıkmıştı.yok efendim sahanızda kupa kaldırmadık mı?yok efendim son hafta üç kez şampiyonluk kaybedilir mi? yok efendim pendikspor a elenilir mi? yok efendim “şikebahçe hahahaa”...
    lan bu kadar travma yaşayıp, bu kadar taşak geçilen ama hala şikeci ve ligi dizayn ettiğine inanılan bir takım nasıl olabilir?
    aha işte oluyor! bu ülkede akpli seçmen mantığıyla hareket eden ölümüne fatih terim’ci ölümüne galatasaraylılar oldukça oluyor ve daha çok olacaktır!
    tanım:geçen sene “anlaşıldı ikinci yarı zorlu geçecek” twitinden sonra coşan ve ulu önderleriyle (!) sezon sonunda göt olanların sus pus olması gereken ama halen car car konuşup yazdıkları başlıktır.
  • saç'i severim, goygoyu muhabbeti iyi ama fanatik fenerli damarı tuttu mu feci saçmalıyor.
    mesajlaşma var mı mevzu nedir bilmiyorum ama iki kişi arasındaki mesajlaşmadan nasıl haberdar olunur? bu iki kişiden biri söylemiş olması lazım ve bu durumda iki taraf da zararlı çıkacağı bilinirken böyle şeyleri söyleyeceklerini sanmıyorum.
    bu mesajlaşma mevzusunun netleştirilmesi gerekir her şartta. üçüncü bir kişiye değil taraflara açık ve net bir şekilde sorulmalı.

10 sorudan en çok metin tokat ile ilgili sorduğu bir soruya takıldım. yeğeni serkan tokatin var hakemi olarak görevlendirildiğini söylemiş ama son 3 sezonda 60 görevden bahsediyor.
    süper ligde görevlendirilen toplam kaç hakem var ? haftada 9 maçtan 34 haftalık 3 sezonda 60 rakamı çok fazla bir istatik midir? 918 maçta 60 rakamı hakemlerin kendi bölge musabakalarinda görev alamayacağını düşününce ankara bölgesi hakemi için çok fazla değil gibi.

bu ve buna benzer nedenlerle sağdan soldan edinilmiş duyum ve gazlamalarla yapılan şey sadece hedef saptırmak oluyor işte.

böyle olunca da sadece kendi taraftarınizin beynini yıkıyorsunuz.
    aynı şey hande sumertas mevzusunda da oldu. herkesin şikayetçi olduğu yayıncı kuruluş mevzusunu sadece kendinize yapılıyor gibi gösterip gereksiz yere taraftarı kinlendirdiniz. 10 yaşındaki çocuk biletum suçu hande sumertas'ta bulmaya başladı.

var'la ilgili tespitleri önce iyiydi bu abimizin ama sonra fanatizm girdi iş başka yere gitti.
  • algıcı koçtroll çalışmasıdır. şimdi bu arkadaşların nasıl kaliteli olduklarını göstereceğim. biraz uzun oldu arada başka işlerle ilgilenmem gerekti, bu süreçte başka benim dikkat çektiğim noktalara dikkat çekmiş olan varsa kusura bakmayın geriye dönüp okumadım.

ilk entry'nin girişinden sonraki "nedir bu söylentiler" denen söylentiler tamamen uydurma. güzelce altlanmış bir olay varmış havası yaratılmış kısaca algı yaratmaya çalışılmış. bu aslında influencer stilli "çok sordunuz kombini story'e koydum" cümlesi ama tek tek bakalım.

iddaalar:
    * fatih terim'in "bizim var incelemeleri genelde sağlık taraması gibi oluyor, öyle tarıyorlar bizim golleri. oyuncumuzun profesyonellikten uzaktan yakından ilgisi olmayan bir hareketti. kırmızı kart bize oldu mu rahat çıkar tabii bunlar" ifadesi sonrası bb erzurumspor maçında ki babel, ibrahim akdağ pozisyonundan başlayarak var'ın galatasaray lehine hatalar yapması.

buradan ne anlıyorsunuz fatih terim maç sonrası hakeme kızgın vs. değil mi hatta söylenen zaten bu kızgınlıktan sonra hakemlerin tavrı değişti vs. bakalım terim ne demiş:

https://www.hurriyet.com.tr/…n-var-tepkisi-41640486

"var tarafından iptal edilen gol için de terim, "bence golün iptal olması gerekiyor. tesadüf de olsa iptal olması gerekiyor. orada bir tereddüdüm yok ama genel olarak gol olsa da taramalar uzun sürüyor." dedi."

dolayısıyla aslında pozisyonda hata yaptınız bile demiyor fatih terim. aynı maçta bir de etebo'nun kırmızısı var ancak ilk entry de bile yazıyor fatih terim onu da haksız bulmuyor.

* sonrasında ki iddaa fatih terim dedi diye genç hakemler atanmaya başladı var'a az gidildi.

şimdi ilk entryde algı kasabilmek için atlanmış nokta bu açıklamanın aynı maçta yapılmış olması. ne enteresan ki bu maçın hakemi genç zaten o yüzden fatih terim ben genç hakemden memnunum diyor.

"hakemler hata yapabilir, itirazım yok. genç arkadaşlarımızın da bu arenada düdük çalmasından yanayım. ne olursa olsun kötü de bir maç yönetmedi. onlara şans veriyorlar. bizim de bu şansı vermemiz lazım. bugün hata yapmış olabilir ama genel olarak diğer maçlara baktığımızda iyi maç yönetti. genç olması suç değil, yanlış değil; tam tersi bu maçları alabilmesi için önemli bir fırsat. ben hakemden şikayetçi değilim, iyi bir maç yönetti."

şimdi gelelim genç hakemlere:
    1. hafta galatasaray a.ş. 3-1 gaziantep futbol kulübü a.ş. bahattin şimşek
    2. hafta medipol başakşehir fk 0-2 galatasaray a.ş. atilla karaoğlan
    3. hafta galatasaray a.ş. 0-0 fenerbahçe a.ş ali palabıyık
    4. hafta kasımpaşa a.ş. 1-0 galatasaray a.ş.cüneyt çakır
    5. hafta galatasaray a.ş. 1-2 aytemiz alanyaspor tugay kaan numanoğlu (açıklamanın maçı)
    6. hafta büyükşehir belediye erzurumspor 1-2 galatasaray a.ş. arda kardeşler
    7.hafta galatasaray a.ş. 1-0 mke ankaragücü ali şansalan
    8.hafta demir grup sivasspor 1-2 galatasaray a.ş. abdülkadir bitigen
    9. hafta galatasaray a.ş. 1-1 hes kablo kayserispor turgut doman
    10.hafta çaykur rizespor a.ş. 0-4 galatasaray a.ş. atilla karaoğlan
    11.hafta galatasaray a.ş. 3-0 atakaş hatayspor erkan özdamar
    12.hafta bay
    13. hafta fatih karagümrük a.ş. - galatasaray a.ş. mustafa öğretmenoğlu

fatih terim'in açıklaması sonrası galatasaray'a genç hakemler verilmeye başlanmış algısı:
    açıklama yapılan maç 5. hafta üst üste arda kardeşler, ali şansalan, abdül kadir bitigen verilmiş. bu mu genç hakemler atanıyor? 7 haftanın 5'i eski hakem. zaten verilen maçın birinde puan kaybetmiş galatasaray.

galatasaray'ın pozisyonları var'da izlenmiyor yalanı yada var galatasaray lehine çalışıyor algısı:

pozisyonlar vara gidiyor zaten o bambaşka bir yalan seviyesi vara gitmedi diye isyan edildiğinde sizler 17 kulüp şemsiyesi altında korsan bildiri yayınladınız.

ne yazık ki hakem değerlendirmesi hatta pozisyon değerlendirmesi subjektif bir olay bu ülkede. ben beyaz da desem siz kara diyeceksiniz dolayısıyla o konuya direkt girmiyorum çünkü ispatı mümkün değil, daha doğrusu mümkün yani hakem kararı sahada vermiş zaten de siz bunu anlayabiliyor olsanız zaten tartışma kalmaz. misal bana sorarsanız babel'in pozisyonu faul değil, kerem'in attığı gol ofsayt, sivas'ın ilk pozisyon penaltı değil(kaçan) fakat pozisyon devamındaki penaltı vs. dolayısıyla oradan çıkacak bir sonuç yok sürekli sonuca varmayan tartışma.
    ancak misal örnek olan babel pozisyonunun olduğu maç falcao'nun saçma sapan kırmızı kartla atıldığı maç. adamın kariyerindeki ikinci kırmızısı. yani ortada bir yanlı yönetim olsa falcao atılmaz, çünkü kavga dövüş küfür kıyametli bir atılma değil istese atmaz.

mustafa kamil abitoğlu fatih terim' e mesaj attı meselesi,
    bunun doğruluğu yada yanlışlığını bilmiyoruz. mesajın içeriğini de bilmiyoruz. ancak şu söylenebilir mustafa kamil abitoğlu plaj futbolundan sorumlu ve 5. bölge hakemlerinden sorumlu, galatasaray maçına verilmiş ve alenen eyyam / şike yapmış bir 5. bölge hakemi varsa lütfen buyurun söyleyin. yada fatih terim plaj futbolunda başka bir takım çalıştırıyorsa bilelim. diyelim ki hmm adamların iddasında bir mesele var. yoksa lütfen gidin algı yapmayalım diyen başkanınızla biraz konuşun.
  • hahldsk olum bırakın uğraşsınlar lan. fatih terim sms atarak maç kazanıyo zannetsinler. bırakın. öyle boş iddialarla asıl gerçek olan karbonat erolu unutup bize odaklansınlar.

sene sonu kafalarına basa basa şampiyon olduğumuzda da sms diye ağlayıp dursunlar.
hesabın var mı? giriş yap