şükela:  tümü | bugün
  • iş adamının etnik kimliğinin olaydaki artı/eksi katkısına anlam veremediğim olaydır.

    birini dövdü diye kınayacak mıyız, yoksa ülke olarak medeniyeti hepten yitirmiş olmamızdan sebep, mekanını basanı dövmek övülesi bir şey midir? ve bir kez daha, bunun söz konusu kişinin hangi aileden doğduğuyla bağlantısı nedir?
  • haber sitelerinde fatih terim kürt iş adamından dayak yedi başlığıyla yayınlanmış haberdir. fatih terim’in damadı ahmet baran çetin, evini , komşusu olan beeves adlı restoranından ayırmak için ortaya hasırdan bir paravan çekmiş, ancak bu durum kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından şikayet edilmiş. damat restoranın sahibine sen şikayet ettin diyerek durumu fatih terim'e anlatmış. fatih terim yüksek egosu ve maço tavılarıyla mekanın sahibinin üstüne yürümüş, tehdit etmiş, üstüne yürümüş, mekanda olay çıkarmış fakat ne var ki dayak yemiş ve mekandan kaçmış.

    demek ki neymiş fatih efendi, herkes sana secde etmiyormuş. bu milletin efendisi sen değilmişsin. işinde gücünde, ekmeğini kovalayan, basit ama onurlu insanlar kendini koruyabiliyormuş, araya soktuğun hatırlı kişileri takmayarak şikayetçi olabiliyormuş.