13 entry daha
  • rahatsız olanları gördüğüm pankart.

çözüm basit, bundan rahatsız olan taraf da "fatih'i suriyelilere teslim edeceğim" diye pankart yaptırıp öyle oy toplasın. sonuçta milli irade değil mi? hangi taraf kazanırsa o tarafın dediği olsun.
  • bazı sokaklardaki tüm tabelalar arapça artık. nafile söz.

ak düştü iktidara
    dert girdi sokaklara
    gelmek için bu tava
    biraz geç kalmadın mı
  • hassiktir. aynı durum bizim başımıza gelse, suriyeli kardeşlerimiz bize kapılarıı açarmış.
    araplığıyla her seferinde övünenler, birbirlerine kapılarını açmadılar.
    nefret ettikleri türklere mi açarlar dı ?
  • youtube'da tesadüfen akşener'in akhisar mitingi çıktı karşıma. bir dinleyeyim dedim ve dikkatimi bir söylemi çekti.

yanındaki belediye başkan adayı elemandan kimliğini istedi, adamın kimliğini elinde sallayarak: bu ülkenin tapusu budur, sen bu ülkeniin sahibisin ve aha tapun da bu dedi vatandaşa. sonra da adaya döndü ve dedi ki: "torpil yapmayacaksın. işe alacağın kişinin sadece bir tane dayısı-paşası-torpili olacak. aha da bu kimlik. anladın mı beni güzel kardeşim, bu kimlik denilen tapudan başka ağa-dayı-paşa-torpil tanımayacaksın".

sözlerini torpil ve yolsuzluk için söyledi, benim de çok hoşuma gitti ama ben tapu kısmına ekstra bayıldım. kardeşim bu ülkenin vatandaşlarının elinde kapı gibi tapu var. neden kendi yurdunu, toprağını tapusuzlara teslim etsin? suriye'de iç savaş bitmedi mi? o adamların elinde hâlihazırda tapu yok mu? gitsinler kendi vatanlarına sahip çıksınlar. kendi vatanına ihanet eden adamdan benim vatanıma ne hayır gelecek? can güvenliği problemi vardı bitti işte, dön evine yaşa. idlib meselesi çözülene kadar idlibliler kalacaksa yine kalsın gerisi gitsin işte.

kısaca çok haklı bir slogan seçilmiş. anlamı da fatih'i kendi ülkesine ihanet edenlerden kurtarıp bu ülkenin tapusunu elinde tutanlara teslim edeceğiz demektir. bu ülkenin tapusu neydi; tc kimliği. her ne kadar akp onu bile cüzi paralara satıp ayağa düşürmüş olsa da o tapu kıymetlidir, değerini bilmek gerek.
  • bu sloganın sahibi iyi parti adayı olan hanım ablanın suriyelilerle mi derdi var, yoksa arsız suriyelilerle mi derdi var bunu anlamak çok zor değil. evet biz de bazılarına kızıyoruz ama ortada olan savaşı ve mağduriyeti görmezden gelip bu üsluba bürünmek de en az onlardan arsız olanlarının yaptıkları kadar iğrençtir.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap