• canlı mankenlik yani "nü poz vereceğine çocuk baksaydı , allah ıslah etsin" diyebilen hayvanların cibiliyetine sıçayım.
  • ulan var ya söyleyecek çok şey var ama lafta kalıyor.belediye valilik sokak satıcılığı yapıp 2 kuruş kazanan teyzeyi dedeyi al aşağı etmeyi biliyor. iş böyle insanlara gelince bunlardan haberi olmuyor. yardım talebinde bulunmamış deniyor. bu öldürülen kişinin katilini ihbar etmesini istemek gibi bişey.hertürlü borç gider vergi zımbırtısı olunca devlet allaha kadar haberdar. ama bu insanların böyle yaşadığından neden haberdar değil neden?o siyasilere yaptığınız zamlar haram zıkkım olsun. dayısının amcasının oğlunu işe sokup öğrencilik yaşantısında ihtiyacı olan değilde torpili olana burs veren işe sokan herkesin aldığı para haram zehir olsun.
  • ülkemizde yaşanmasına şaşırılmayan, konuşulması gerekirken konuşulmamasına da şaşırılmayan konu. ülkemizde şaşırılacak pek az şey kaldı. yakında görürsek şaşıralım nolur.
  • allah belanızı versin inşallah
    o güvendiğiniz mevkide ölün
  • ekonomisi harika, işsiz sayısı sadece rakamlarla açıklanan vurdumduymazlığın pik noktasında ferah türkiye cumhuriyetinde tek serveti parmağındaki alyansı olan partili başkan zaman diliminde yaşanan ölümlerdir.
  • dün sabah karşıma çıkan haber. dün yorum yapamamıştım, bugün bilgiler biraz daha netleşince entry girmek istedim. sosyal yardımı reddetmişler. elektrik faturaları birike birike 600 olmuş. bakkalın defterinde 2000 küsür lira borç varmış. öldükten sonra ulaşabilecekleri bir yakınları olmadığı için kimsesizler mezarlığına defnedilmek istenmiş. uzaktan bir aile yakını sahip çıkmış, defni durdurmuş. esnafa tanıyor muydunuz diye soru soruluyor, esnafın cevabı ise "çok gururlulardı, kimseden yardım beklemiyorlardı" oluyor.

ekşi'nin o muhteşem komplo-teoristleri ise biraz olsun cevabı sistemde aramıyorlar. yok kadın yapmıştır, en son kendi içmiştir; yok cinayettir, başka birinin işidir.

umarım siz de aynı derece bir yokluğa ve çaresizliğe mahkum olursunuz da kendi komplonuzu gerçekleştirirsiniz.
  • ülkenin,devletin, toplumun ayıbıdır. öylesine bir bencillik batağına saplanılmıştır ki, duyarsızlığın temel besini bu olmuştur. onuru ve haysiyetiyle yaşayamaz duruma getirilmiş bir insan, insanlığın iyileştirilememiş yarasıdır. ölümü seçmek zorunda kalmak çok acı ve acıtıcı bir şeydir ve bunda hepimizin payı vardır. ülkenin, devletin, toplumun nereye doğru gittiğini ciddi olarak sorgulamanın tam zamanıdır.
  • yakın çevresindekilerden ülkenin tepesindekilere kadar, bırak aynı şehri kendileriyle aynı ülkede yaşayan insanlardan bile bunun hesabını sorar allah. soracaktır da.
  • aşağıya bıraktıkları yazıyla zaten kibar, naif ve duyarlı insanlar olduklarını da anlatmışlar. çok üzgünüm gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap