şükela:  tümü | bugün
 • kağıt üzerinde geniusa yakın.
  umarım formal yollarla ifade edebildiği zekası gerçektir ve öncelerde tüm siyasi akımlarda karşılaştığımız başkaları gibi ideolojide boğulmayıp rasyonel katkılar sunabilir ortamlara.
 • herhangi bir kaynakta doğum tarihi hakkında herhangi bir bilgi bulamayacağınız akp istanbul milletvekili.

  nedense bazı milletvekilleriyle ilgili bazı bilgilere ulaşmak çok zor.

  (bkz: #60222559)
  (bkz: #60210530)

  edit: 31 ocak 1981 tarihinde doğmuş, internet sitesindeki güncellenmiş biyografisinden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • dışişleri bakanı olması gündemde. dikkat edin, "dışişleri bakanı" diyorum. diğer bakanlıklardan farklı olarak diplomasi mürekkebi yalamış, o havayı teneffüs etmiş bürokratlar şimdiye kadar bu koltuğa otururdu.
  teamül değişecek bu durumda, yadırganır mı? sanmam. iki gün konusu geçer, devam edilir.
  ya düşün ki, lise mezunu adamı hademe olarak kamuda istihdam etmek istediğinde, adama matematik, tarih sorup bilgisini ölçüyorsun, yeterliyse kadroya alıyorsun.
  ülkede bakanlık koltuğuna oturmanın ise belli bi' sistematiği yok. zaytung olsa bu kadar koymaz...

  edit: neyse ki dışişleri kendisine teslim edilmedi. zarardan kar etmek diyelim ve geçelim.
 • meme kanseri taraması yapan makineler üzerine ihtisas yapmış olan bilkentli yeni aile ve sosyal politikalar bakanı.

  --- biyografi ---

  istanbul, fatih'te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. ilkokulu fatih ilkokulu'nda okuduktan sonra beyoğlu anadolu lisesi'ni birincilikle bitirdi. üniversite sınavlarında derece yaparak bilkent üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği'nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu.

  iş hayatına satürn mühendislik'te proje uzmanı olarak başladı. new york üniversitesi'nde biyomedikal mühendisliği fakültesi'nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. 2009 yılında türkiye'ye döndü ve cerrahpaşa tıp fakültesi'ni kazanarak tıp eğitimine başladı.

  2009 yılındaki 5.olağan kongre ile ak parti istanbul il yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. daha sonra recep tayyip erdoğan'la 2012 yılına kadar ak parti genel başkan danışmanı olarak çalıştı. 2012 yılındaki kongreyle tekrar istanbul il yönetim kurulu üyesi olarak seçildi ve ak parti istanbul tanıtım medya'dan sorumlu il başkan yardımcısı olarak atandı. ak parti istanbul il teşkilatı'nın sosyal medya yapılanmasını kurarak 39 ilçede ekipler oluşturulmasına öncülük etti.

  ilçelerde 3 kademe sosyal medya eğitimlerini başlattı. istanbul kültür ve sanat politikaları komisyon başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimleri seçim koordinasyon merkezi tanıtım medya sorumlusu ve 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde erdoğan istanbul seçim ofisi tanıtım medya sorumlusu olarak görev yaptı.

  evli, 1 çocuk annesi. ingilizce ve almanca biliyor.

  --- biyografi ---

  twitter adresi
 • yeni bakan.

  twitter'da kendisiyle ilgili yazdıkları şöyle:

  --- spoiler ---

  ak parti genel başkan yrd, dışilişkiler başkanı.e.h.s.g ,bilkent, nyu,cerrahpaşa,istanbul,newyork, ankara elektrik-elektronik mühendisi,tıp doktoru,istanbul mv.
  --- spoiler ---

  hem tıp doktoru hem de elektrik-elektronik mühendisi olmak? çok ilginç...

  bakalım selefi gibi fazla savunmacı bir tavır izleyecek mi? göreceğiz...

  http://t24.com.tr/…metlerini-takdir-ediyoruz,333111 *
 • doktora bursu kazandığına ilişkin bilgi var ancak doktor ünvanına (new york üniversitesi'nden) hak kazanıp kazanmadığına ilişkin bilgi bulamadığım yeni bakan. zira normalde insanlar 'new york üniversitesi'nde burslu doktora yaptı' gibi bir ifade kullanırlar.

  benimki sadece merak. yoksa bugüne kadar sadece 1 kanun teklifine imza vermiş bir insandan kadın haklarına ilişkin herhangi bir icraat, selefinden farklı bir bakış açısı beklemiyorum. öyle olsaydı zaten akp'de barındırmazlardı.
 • vekillik aktivitelerinden, profil olarak istenen/beklenen seviyede oldugu fikrine ulasiyorum.
 • ilyas kaya ile evlidir.
 • isminin uzunluğuna bakınca brezilyalı futbolcu sandığımdır.