aynı isimde "fatma" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
744 entry daha
  • burcu biricik efsane oynamış oynamış ama bu senaryonun hakkı bu oyunculuk değil-abartıya kaçmış yeteneklerini sergilemek için. karakterdeki dönüşüm yok yani o kadar cinayetten sonraki haliyle dizinin başındaki hali başka olmalıydı.

yeteneklisin ama gücünü yavaş yavaş arttırmak yerine en başından gösteriyorsun burcu, bu da karakteri içselleştirmemize fırsat tanımıyor-bağlamdan kopartıyor.

ben yine de türk dizileri için böyle işleri olumlu bulurum. sopranos amerikan dizi piyasasının ilk işi değildi sonuçta yavaş yavaş.
  • dizi bir solukta izlenebilecek detayları ile başarı yakalayacağını düşündüğüm bir yapım. oyunculuk anlamında da tüm karakterler doğru seçilmiş ve hepsi çok iyi oynuyor. bayram karakterini oynayan kişi favorimdir ve kariyeri parlayacaktır. umarım diğer sezonlarda aynı seviyede ilerler.

--- spoiler ---
    birine tüm hayatı boyunca sahip çıkarsın, onu korur kollarsın lakin sadece bir kere itersin ve ölür.

oğuz’un başına gelen de budur.
    --- spoiler ---
  • doğu dizisi 2. bölümde kılkıyruk, işe yaramaz bir herif var hani ‘’dijitale iş yapalım abi’’ diye ortalıkta dolanan. he işte bu dizi o adamın dijitale iş yapmayı başaran versiyonu.

senaryo beş para etmez. fox tv’ye versen bu senaryoyu o bile kabul etmezdi, bu kadar ayakları yere basmayan, anlatmayı çalıştığı çevreden o kadar uzak ve tanımayan birilerinin yazdığı o kadar belli ki. diziye aksiyon ve heyecan katsın diye yazılan cinayetlerin saçmalığına girmiyorum bile. hadi geçtim diyalogları, oyunculuklar bile yerlerde. vakit ayırıp izlemeye değmez, prim vermeye hiç değmez.

bunu yazan senarist, çeken yönetmende cihangir cafelerinde oturup karı kız keserken, ‘’netflix’e iş yaptık yeeee’’ demiyorsa bir şey bilmiyorum.
  • başıma bir şey gelmeyecekse aşırı sıkıldığım, her anını tahmin edebildiğim, asla gerilim yükleyemeyen, burcu biricik'in oyunculuğu dışında takdir edilebilecek zerre bir şey bulamadığım türk netflix dizisidir.
    iki bölümü can çekişerek izledim, zannederim ki tamamlayamayacağım.

waste of time.
  • nasılsa boş vaktimiz çok dizisi. başıma bir şey gelmeyecekse ben uğur yücel'in "eğreti yazar"ı oldukça iyi canlandırdığını düşündüm. öyle kel alaka, her şeyiyle o kadar beyaz, öyle steril ki, temizlik işi dolayısıyla temas dışında fatma'nın dünyasıyla uzaktan yakından ilgisi olmamasına ve o dünyayı asla idrak edemeyecek olmasına rağmen tutuyor varoluş, kendini buluş kitabını yazıyor, yayıncılar ise kitaptaki fatma için "sanki yaşamıyor" diyorlar. vay be, nasıl da haklılar, neredeyse kör göze parmak. ya da ben çok iyi niyetliyim. bilemedim.

--- ağır spoiler ---

sezen ünlüönen'in yazısı, fatma'nın intikamı

--- spoiler ---
  • bir arkadaşımın negatif yorumlarına rağmen başlayıp bir çırpıda bitirdiğim netflix dizisi. öncelikle şunu belirtmem gerekir ki arkadaşım haklı çıktı. oldukça durağan, az sürprizli, sürükleyiciliği olmayan bir yapım. burcu biricik için izlenir izlenirse demişti. hakikaten burcu hanım için çiğ tavuk bile yenir bu arada.*

genel olarak eleştirimi yaptığıma göre en hayal kırıklığı yaşadığım anından da bahsedeyim.

--- spoiler ---

beşinci bölümde otobüs yolculuğu sırasında çevirme oldu. polis fatma yılmazı arıyordu.ama ısrarla fatma'nın yerine oturan ve şeker komasından ölen kadriye karakteri polisçe fatma sanıldı cenazesi apar topar kaldırıldı o ara bizim fatma çaktırmadan bir tıra binip firar etti. arkadaş yolda bir insan ölüyor senin yan koltuğunda ki senin kimliğinle ölüyor ve aranan bir kimlik. ama polis bi hayrola bile demedi. mükemmel bir örgü beklemiyorum ama bu kadar basitçe atlamaların yapıldığı bir dizinin paralı bir platformda yayınlanması üzücü.

--- spoiler ---
  • iki türlü temizlik yapan bir kadının hikayesini anlatan dizi.
    son zamanlarda inşaat firmalarının dizilerde kullanılması da moda oldu.