*

şükela:  tümü | bugün
  • göstergebilimin ustası, gözlerimizin hastası.
  • şu ahir ömrümde tanıdığım en cool kadındır. alman ekolünün kitabını yazsalar kapak resmi olur ayrıca.
  • göstergebilimci öğretim üyesi. türkiye'de yazılmış otuz romanı bireyselleşme açısından inceleyen edebiyatımızda bireyselleşme serüveni'nin yazarı.
  • okuyucusu olmak da öğrencisi olmak gibi keyiflidir. (bkz: kırmızı motosiklet)
  • kırmızı motosiklet kitabını henüz bitirdim. ilk okumaya başladığım anda italyan bir adama yazılan mektuplarla başlayan kitap sürükleyici bir üslupta yazılmıştı ve insanı hikayeye odaklıyordu. ikinci bölümde ayhan abi'nin öyküsüne gittik. üçüncü bölümde ortaçağa ve ortadoğu'ya gittik. ve tüm bu hikayeler finalde birleşti. çok çok etkileyeci olmamakla birlikte okunası bir kitap. fatma erkman'ın dili sabunlu zemin gibi, kaptırır gidersiniz hikkayeye kendinizi
  • gerçi daha önce söylemişim ama şimdi yine söylemek istiyorum.
    bir elma, nasıl elma kelimesinin tam karşılığı ise; kendisi de aynen bu şekilde şüphesiz cool kelimesinin karşılığıdır. "bana bir cool çiz" deseler fatma hocanın resmini çizerim, "evladım ordan bi cool bemol ver" deseler fatma hoca sesi çıkarırım, nerede bir cool görsem gözlerim dolar fatma hocayı hatırlarım. bir gün fatma erkman-akerson cooliyat enstitüsü açılacak bu ülkede. o gün yine buluşacağız.
  • yeni romanından ufak bir pasaj okuyor.