şükela:  tümü | bugün
  • seçilmesi durumunda (ki tokat 3. sıra adayı, yani yüzde 99.9 seçilecek) türkiyenin en genç vekili (26 yaşında) olacak akp vekil adayı. daha önceki en genç vekil unvanı da yanılmıyorsam dilek yüksel'e (o da tokat) aitti.

tabi buradan çıkarılması gereken sonuç tokat şehrinin ne kadar da yeniliklere ve yeni fikirlere açık olduğu mudur, yoksa tokat'ın pek dikkate alınmadığı ve bunun sonucunda da kobay olarak kullanıldığı mıdır bilemeyeceğim.
  • zannedersem en genç ve en güzel vekil olma özelliklerine tek başına sahip, tokat vekili.
  • özgeçmişi dolu dolu bir kızımız. yolu açık olsun.

https://www.akparti.org.tr/…kkollari/ozgecmis/68144
  • mükemmel bir özgeçmişe (!) sahip, kimin çocuğu olduğunu ve kimin kontenjanından seçildiğini merak ettiğim yeni ak parti milletvekili.

f. gaye güler, 1988 doğumlu,aslen tokat'lı.
    ilköğretim ve lise eğitimlerini istanbul'da, lisans eğitimini gazi üniversitesi iletişim fakültesi'nde tamamladı. istanbul üniversitesi tarih bölümü öğrenciliği devam etmekte.
    siyasi hayatına 2009 yılında ankara il gençlik kolları üniversiteler birimi'nde başladı, 2012-2014 yılları arasında ak parti istanbul gençlik kolları halkla ilişkiler ve seçim işleri birimlerinde sürdürdü.
    çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

• türkiye'nin en genç kadın milletvekili olarak meclise girmiş tokat akp vekili.
  • bizde de demek ki guzel siyasetçi çıkıyormus.
  • ortalama yaşam süresi baz alındığında, önümüzdeki 50 sene falan 15 bin tl maaş alacak olan hanım kızımız...

(bkz: hesaplayan adamlar)*
  • meclis'in en genci. yolu açık olsun.
  • helal olsun kıza ya .meclise girdi bu yaşta . bizde hala sokaklarda sürtelim .
  • hangi siyasi tecrübesi/yeteneğine bakılarak milletvekili yapıldığını anlamadığım şahıs. birkaç sene öncesine kadar ankara'da sağa sola cv verip iş bakarken bir şey bulamayıp istanbul'da kartal belediyesinde işe girdi.

sonra ne olduysa birden davutoğlu ekibindeki birisi, gazi üniversitesi'nde iletişim fakültesi'nde dekanlık yapmış eski ülkücü yeni akp'ci biri bunun elinden tuttu. gaye'nin okuldan kankasını merkez bankası'nda işe soktuktan sonra gaye de tokat'tan 3. sıra verilerek meclise sokuldu. bu arada merkez bankası bence girmesi en zor kamu kurumudur.

bingöl'den aday yapılan şebnem koçakelçi gibi türgev'e bağışlayacak milyonları da olmayan birisidir aynı zamanda. nasıl oluyor bu iş aklım almıyor gerçekten. hakan şükür gibi siyasi mesele sorulduğunda onu büyükleyimiz biliy tabi diyerek sadece maaş çekmek ve kıyak emeklilik için mi milletvekili yapıldı. hayat ne tuhaf lan! iş bulamıyorum diye kartal belediyesine gir, sonra milletvekili yapsınlar. biz de götümüzü yırtalım.

gerçi şebnem ve gaye gibilerinin aday olması iyi oldu. akp'nin bu kadar oy kaybetmesinde bu saçmasapan aday seçimlerinin etkisi de büyük oldu. bu mallıkları yapmaya devam ederler umarım.

edit: gaye hanım mazbatasını alır almaz ilk icraat bu entry'yi sildirecekmiş.
    kanzuk, kaç dürüme sileceksen ben iki katını veriyorum moruk ;)