şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bağımsız istanbul büyükşehir belediye başkan adayı babası istiklal savaşı gazisi olan kuva-i milliyeci teyze... karaköy-eminönü civarında kafasında kuvai- milliye kalpağı ve kolunda görevli pazubentiyle gezinirken görebilirsiniz... kendini ''dişsiz bağımsız aday'' olarak tanımlıyor...

(bkz: oyumuz dişsiz bağımsız adaya)
  • acil yapılacak icraatları:
    1. cankurtaranlara yurt yapılacak
  • uyanın... duyduk duymadık demeyin

bağımsız aday

fatma ragibe kanıkuru diyor ki:

particilere karşı, kuvva-i milliyeci

istanbullu kara fatma diyor ki:

25 mart 1984 - 28 mart 2004 tam 20 sene

20 senede 4 defa bağımsız

aday olarak istanbul büyükşehir

belediye başkan adayı oldum.

20 senede 4 erkek belediye başkanının yapmadığı

acil işleri, hayati işleri yapacağım.

selçuklu, osmanlı, türk kızıyım

sözümün eriyim, seçilirsem yapacağım

acil işler, hayati işler;

1) cankurtaranlar için: ambulans araçları, itfaiye araçları, polis araçları, jandarma araçları ve tüm resmi araçlar için trafikte ''acil yol şeriti'' yaptıracağım. akut araçları da bu yola dahil.

2) felakete uğrayıp, sokakda yatıp kalkan insanlar için insan barınağı yaptırcağım. mekansızlar için mekan yaptıracağım. hiç kimse aç ve çıplak kalmayacak.

3) tinerci, balici çocukları tedavi ettirip, el sanatları öğretip, meslek sahibi yaptıracağım. özel okul - atölye ve yurt
    binası yaptırcağım.

4) homoseksüel, travesti, transseksüel erkekleri hormon tedavisi ettirip, el sanatları öğretip, meslek sahibi yaptıracağım. lojman ve yurt binası yaptıracağım.

5) hem bekarları, dulları, sakatları, evlendirmek için hem de zinayı fuhuşu önlemek için istanbul büyükşehir belediyesi evlendirme vakfı' nıkuracağım.

babanız erkek ise anneniz kadın, oyunuzu bana verin...

sayın basın ve medya; arşivlerinizde başımda kalpak, elimde bayrak çekilmiş fotoğraflarım, görüntülerim vardır.
  • şişli bölgesi'nde (2) 4 oy alma başarısını göstermiştir...
  • toplam 45 oy aldığı bilgisi az önce ulaştı. artık, sokakta kalan garibanları kimse düşünmüyor tabi.
  • sultanahmet-sirkeci vapuru-üsküdar istikametinde rastlayabileceğiniz bir teyze bu. başında 'bin bir gece' markalı bir gelenekse ama saç göstermeyen bir başörtüsü-bu örtüş şekli hepimiz için siyasi bir önem arz ediyor biliyorsunuz-, onun üzerinde kenarları yıpranmış, kalıbı bozulmuş bir kavvacı kalpağı, kalın çerçeveli gözlük, sol kolunda türk bayraklı pazu bandı, üzerinde çok açık yeşil pardesü, ellerinde poşetlere konulmuş muhtelif gazeteler ile gezen bir teyzemizdir.

bu akşamdan önce en son 2 sene evvel gözüme takılmış idi vapurda. hayme ana modunda sohbet etmekte idi milletle. bu akşam ise, kızlarağası medresesinde düzenlenen bir edebiyat fiyaskosunda denk geldim. konuşulanları tamamen birinci anlamları ile anladığı aşikardı. ortaya çıkan metin sahibi 'ben güldürüyorum yazdıklarım ile de ayrıca' gibilerinden bir laf etti. fatma teyze geciktirmedi cevabı: 'e komik şeyler yazıyorsun demek ki'
  • bir roman kahramanı olabilir bu kadın, bir görenin bir daha unutamayacağı biri, o derece.

kendimi bildim bileli, kültür aş'nin düzenlediği bütün kültürel etkinliklerde -konu ne olursa olsun- ön saflarda yerini alıp oturur. en son yıldız şale köşkü'nde düzenlenen "kaos ve kadın" toplantısında yine kalpağı, pazubendi vesairesiyle tam tekmil gördüm. geçenlerde cağaloğlu'nda kitap kahve'de arkadaşlarla otururken, teyzemiz yanında bir amcayla beraber masamıza gelip korsan miting yaptılar. bağımsız adaylık için il seçim kuruluna verdiği paranın makbuzunu ve adaylığının onandığını gösterir belgelerden hepimize dağıttılar. belgenin arkasında da f. r. kanıkuru'nun "bursa uludağ milis kuvvetleri anma ve yaşatma derneği" üyesi olduğunu gösterir resmi kayıtlar mevcuttu.* ısrarla 2. bölgede oy verip vermeyeceğimizi, oy veren bir yakınımız olup olmadığını sordular; daha doğrusu yanındaki amca sordu bunları.
    propaganda azimlerine hayran oldum yalnız.
  • türk ocağı favori mekanlarındandır.