şükela:  tümü | bugün
 • eldeki imkanlarına bakıldığında amatör, ama başarılarına bakıldığında profesyonel izmirli serbest dalışçı. dalmayı küçükken ailesiyle kurdukları çadır kamplarında öğrenmiş, alaylılığını sualtı kulubü var diye gittiği odtü’de iyi bir eğitimle birleştirmiş, genç ve yetenekli milli sporcu. senelik izinlerinde yarışmalara gelir dalar çıkar madalyasını alır gider. nasıl ya der kalırsınız. bildiğim kadarıyla maddi imkansızlıklar nedeniyle halen antrenman yapamıyor. yolun açık olsun deniz kızı.
 • tegv mardin savur öğrenim birimi’ndeki çocuklar için nefesini tutan milli sporcu, serbest dalış türkiye şampiyonası‘nda, ip destekli sabit ağırlık kategorisinde türkiye şampiyonu olmuş, paletsiz sabit ağırlık türkiye üçüncülüğü ve çift palet sabit ağırlık türkiye ikinciliğini de alarak turnuvada 3 madalya kazanmış. tebrikler.

  [link https://tegv.org/…fesini-tegv-cocuklari-icin-tuttu/]
 • meksika'da rekorlara imza atan milli serbest dalışçımız.
 • meksika’da uc gunde uc dunya rekoru kirarak resmen hattrick yapmistir.
  aylardir meksika’da nasil zorluklarla mucadele ettigine az biraz birinci agizdan sahit biri olarak, bu rekorlar asiri degerlidir, cok gurur duyulasidir, gercek bir azim ornegidir.

  insalla daha nice nice basarilarina tanik oluruz...
 • kendisini meslek hayatımdan tanırım ve severim. şu berbat pandemi döneminde, aylarca dünyanın bir ucunda tek başına bugünü bekledi. nice zorluklar yaşadı ama yılmadı. ben olsam çoktan pes edip dönerdim. bu nedenle bundan sonra her zorlandığımda, işler yolunda gitmediğinde aklıma sen geleceksin fatma. çünkü sen bana, kendine inanmanın hikayesini anlattın. sen, vazgeçmeden azimle çalışmanın ne kadar doğru olduğunu gösterdin.

  fatma kendine inandı, zorluklara direndi, sürekli çalıştı ve nihayet başardı. 3 günde 3 dünya rekoruna imza attı.

  bir kez de buradan sesleneyim, tebrikler fatma. hepimize örnek olacak müthiş bir insansın.
 • "başarılı dalışçı, meksika'da bulunan yucatan yarımadası'nda 3 kez dünya rekoru kırarak büyük bir başarıya imza attı.

  fatma uruk, ilk gün "değişken ağırlıklı paletsiz" kategorisinde 72 metrelik derecesiyle yeni dünya rekorunun sahibi oldu. bu alanda bir önceki rekor, 70 metreyle türk sporcu derya can'a aitti.

  ikinci günde 32 yaşındaki sporcu, "sabit ağırlıklı çift palet" kategorisinde 67 metrelik derecesiyle, 65 metre ile rus sporcu olga davydova'ya ait dünya rekorunu kırmayı başardı.

  fatma uruk, bugün ise "değişken ağırlıklı paletsiz" kategorisinde 72 metre ile elinde bulundurduğu rekoru 77 metrelik yeni dalışıyla geliştirdi."
 • kendisi gündem olması gerekirken arada kaynamış milli gurur
 • tüm zorluklara rağmen 3 dünya rekoru kıran beyaz yakalı.
 • kimsenin bilmediği kadar farklı stili olan (tüplü, tüpsüz, paletli, ağırlıksız, ağırlıklı vs vs) ve yine kimsenin iplemediği bir alanda spor yapmaktadır. bu sebeple de çok çok küçük bir kitle hariç rekorlarıyla ilgilenen de yoktur.

  başarıları daim olsun tabi, o ayrı.