şükela:  tümü | bugün
  • fatmagül fakı'nın sunacağı show tv gezi programı. uzakdoğu’dan avrupa’ya, afrika’dan amerika’ya dünyanın pek çok ülkesini gezecek. bu seyahatlerini de seyircilerin istekleri doğrultusunda yapacak.

link
  • kesinlikle bir gülhan'ın galaksi rehberi değil. puanım 2/10.
  • puanım 1 bile değil. sunucusu ingilizce bile konuşamıyor gibi. türkçe soruyor insanlarla röportaj yaparken. yanına koymuşlar bir çevirmen o çevirip soruyor. baya saçma duruyor. öyle bende program yapayım usta o zaman ?
  • demekki guzellik hersey degilmis. bos tv programi ve sunucusu.
  • gezi programlarını çok sevmeme rağmen, dış ses saçmalığı yüzünden bir dakika bile dayanamadığım program.
  • (bkz: #67358781)
  • ilkokul 4'te okuyan çocuğunuz ya da yeğeniniz varsa mutlaka izlesin, fatmagül'den öğrenecekleri çok şey var:
    - no
    - yes
    - thank you
    - have a nice day
    - expensive
    - turkey
  • ulusal kanallarda gordugum en itici gezi programi. fatmagul ise tam bir fiyasko. cevirmenle dunyayi gezen kizimizin yapmacikligi da cabasi. kurgu deseniz berbat. bir kac bolum sonra yayindan kalkacagini tahmin ediyorum.
  • gelmiş geçmiş en dandik gezi programı. hızlandırılmış dil kursuna gönderselermiş hanımefendiyi en azından... bu programa ayrılan bütçeyi onaylayanların kariyer planlarını farklı sektörlere kaydırmaları doğru olacaktır.
  • tanım: şirince'yi kuşadası'nda,
    sultan deli ibrahim'in oğlu 4.mehmed'i ise kanuni sultan süleyman'ın oğlu sanan, cehaletten ölecek bir kızcağızın sunduğu komedi programı.

eşimin doğum yeri hanya'yı gezdiğini gördüm ve izlemeye başladım. öncelikle hanya'da yaşlıların hemen hepsi tek kelime ingilizce bilmez. sunucu kız inatla yaşlılarla konuşmaya çalışıyor. onu da beceremiyor gerçi. how are you'dan öteye geçemedi garibim. ama asıl bomba şu; epey yaşlı bir adam evinin kapısını açmaya çalışıyor ve kız ingilizce olarak "yardım edebilir miyim" diyor. yaşlı adamın tepkisi yunanca olarak "sen de kimsin" oluyor :)

paraya kıyıp yunanca bilen birini götürseniz yanınızda bu rezillikler olmazdı. ya da söyleseniz kayınpederi yollardım o gezdirirdi sizi. ciddiyim bak. çat pat ingilizceyle hanya gibi yerde gezi programı yapmak büyük cesaret.

heraklion (kandiye) dil konusunda çok daha rahattır, oraya gitse daha az rezil olurdu.