şükela:  tümü | bugün
 • 1986 yılında süreyya duru'nun çektiği, başrollerini hülya avşar ve aytaç armanın oynadığı filmdir. film umutsuz şafaklar adıyla da bilinir...
 • ---spoiler---

  fatmagul hamileyken dayak yer.
  karnına tekme atıldığında cok tok bir ses cıkar.
  irkilirsiniz!
  ıyk.

  ---spoiler---
 • bir grup sarho$un tecavuzune ugrayan fatmagul, hamile kalir. ancak cocugun hangi birinden oldugu muammadir. iclerinden tek musait olan tecavuzcu ile evlendirilir, ve derme catma bir barakada yasamaya baslarlar. adam surekli kadini didiklemekte, ona fahi$e muamelesi yaparak hirsini almaya calismaktadir, falan, filan...
 • trailer'ı çocukluk kabusumuzdu..

  karde$imle acayip korkardık. en az 20 tane betamax'ın ba$ında "fatmagülün suçu neeee!" diyen çığırtıyı dinlemi$izdir. bak sen $u hülya'ya..
 • filmin basarisini bir kenara birakirsak kaşta cekilmis olmasi bu filmi asil ozel yapan seydir benim icin.

  ic mekan olarak kullanilan ev babaannemle gunlere gittigim pasta borek yedigim fahriye teyzenin, ''benim bugun doum gunum bana pasta yapsanaaaa'' diye kapisini vurdugum kizi nevcihan ogretmenin evi, evin dışı diye gösterilen yer cocukluk arkadasimin simdi seyahat acentasi olan evinin simdi cafe olan bahcesi, sokaklar bildigim hergün disari cikarken kullandigim kucukken yalın ayak kostugum sokaklar, demircinin yeri hergun sabahin 7sinde kapisini vurdugum halamin evinin yani, camlardan bakan insanlar aksamüstleri ya da sabhlari kahve icmeye gittigimiz, birbibirimize yemek yolladigimiz komsularimiz .. ve fatmagulle replikli sahnesini de huzunlenerek izledigim teyze rahmetli zekiye teyze..

  mekan benim mekanim..artik sadece yazlari gidebildigim ama o zamanlar iki yasindayken oyun oynadigim mekan. ben hatirlamiyorum ama bizim aile filmin cekildigi zamani da hatirlar.. 17 kere izlesem gene izlerim. ama gozum hep figuranlarda, arka planda tanidik aramakta.

  ayrica (bkz: kaş)
 • hülya avşar'ın ağlama sahnelerine hasta olduğum güzel film. nasıl başardıysa rol yapmayı başarmış gerçekten. rolu yaşamış anacım .
 • zamanında sosyal içerikli diye dalga geçtiğimiz filmlerden. artık benzeri yapılmıyor. yapılsa da hülya avşar gibi bir yıldızı artık oynatamazsınız. türk filmi artık sinemada izleniyor ve insanlar sinemada gülmek istiyor. video furyası'nın bile bir anlamı varmış 37 yaşımda anladım.
 • --- spoiler ---

  -artık bitir bu işi.
  -nasıl?
  -ya kaç git buralardan... elin yetimi sokağa düşsün... ya da bas bağrına.

  http://www.youtube.com/watch?v=scsyi8cyx8a

  --- spoiler ---
 • ekrana uyarlanmak üzeredir.