şükela:  tümü | bugün
 • yeni kadın entellektüeller kuşağının üyesi. yazar, çevirmen. telif, tercüme kitapları var.
  aliya izzetbegoviç'ten, celal ali ahmed'den çevirler yaptı.
  dış işleri bakanı ahmet davutoğlu'nun kurduğu anlayış dergisinde yazıları, söyleşileri yayınlanıyor.
  seyyid kutupla ilgili ezber bozan bir kitabı vardır. seyyid kutup mitini yıkan acaip iyi bir kitaptır.
  dünya bülteni (dunyabulteni.net) haber sitesinde düzenli yazı yazıyor. siyasete getirdiği tanım hedefi on ikiden vuran bir tanımdır.
  "siyaset büyük planlar kadar küçük planları da içine alan ve hayatın sandığımızdan daha fazla içinde bir uğraştır. siyaset bir kimsenin kendisi yahut bir topluluk hesabına olmak üzere, müzakere yoluyla alanını genişletme, seçeneklerini çoğaltma sanatıdır. buradan hareketle siyasetin, farklı görüş, düşünce ve çıkarların varlık bulduğu bir zeminde yapıldığı ön kabulü ile hareket etmek yerinde olacaktır. bu kabulün bizi getireceği dolaysız nokta, birden fazla bireyin olduğu her yerde siyasetin bir imkân ve ihtimal olarak varlık bulacağı gerçeğidir. zira düşünce, görüş ve çıkarlar bireyden bireye farklılık göstermekte ve bütün bireyler tıpkı genetik dizilimlerinin eşsizliği gibi, duygu, düşünce, inanç, görüş ve çıkarlarının eşsiz bir karışımıyla varlık sahasında yer bulmaktadır."

  http://www.dunyabulteni.net/…ws_detail.php?id=98998
 • 1979 doğumlu olup, 96 yılında başladığı istanbul üniversitesi sosyoloji bölümünü 98'de başörtü yasağı sebebiyle bırakmış, sosyolog yazar.
 • hangi özelliğinden ötürü thy'nin yönetim kurulu üyesi olduğunu açıklar da, beni aydınlatırsa, çok sevindirecek kişi, liyakat katili.
 • eski iş arkadaşı (üniversite) olarak rahatlıkla söylebilirim ki; kendisi son derece çalışkan, eğitimli, bilgi sahibi, güncel gelişmeleri doğru yorumlayabilen birisidir.

  türk hava yolları’nda ki görevinde allah muvaffak etsin. görevin altından başarıyla çıkacağına benim hiç şüphem yok.