şükela:  tümü | bugün
  • dünya çapında 50milyon a yakın kişinin dahil olduğu beslenme ve egzersiz topluluğu. takvim sistemiyle çalışıyor. fiziksel özelliklerinize göre günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayarak gün içinde yediklerinizin ne kadarının fazla ne kadarının yetersiz olduğunu görebiliyorsunuz. örneğin öğle yemeğinde ızgara tavuk göğsü yediniz. yediğiniz besinin içindeki mineral oranını ve günlük ihtiyacınızın % kaçını karşıladığını da veriyor. isterseniz olmak istediğiniz hedef kilonuzu da yazıp takvim üzerinde ne kadar değişim olduğunu görebiliyorsunuz. topluluktaki kişileri arkadaş olarak ekleyip bilgi alışverişi falan da yapılıyor. ben daha çok rekabet amaçlı kulanıyorum. motivasyon için iyi*

isterseniz haftalık aylık raporlar veriyor. kilo almak, kilo vermek, sabit kiloda kalmak isteyenler için akıllı sihirbazlar var.

son iki aydır düzenli olarak kullanıyorum. hem yediklerimi hem de harcadıklarımı* girerek çok faydasını gördüm. akıllı telefonunuz vasıtasıyla da kullanabiliyor olmanız süper.

fatsecret türkiye web sitesi
  • mail ile ilettiğiniz tavsiyelere de çok hızlı geri dönüş yapan bir yönetime sahip olan site. lakin en kısa zamanda dikkate alacaklarını söyleyip geçen onca zamana rağmen bir değişiklik olmaması "he he" diyip geçiştirilmiş gibi hissetmeme neden olduysa da gene de seviyorum kendilerini.
  • apple uygulaması sayesinde her an elinizin altında olan, diyet dönemindeki motivasyonunuzu daima korumanızı sağlayan harika bir site.
  • android app'i gerçekten başarılı olmuş. yalnız tek eksiği, aldığımız kaloriyi ve günlük yediklerimizi paylaşamıyoruz. belki ben paylaşmak istiyorum? belki bir grupta kolektif olarak diyet yapıyoruz ve benim neyi ne kadar yediğimi gruptakilere göstermem gerekti? s health'de paylaşım yapılabiliyor. ancak orda da, fatsecret kadar detaylı yiyecek bulamıyorsunuz. çoğu yiyecek ekli değil. velhasıl bulduğum tek kusur bu paylaşım şeyi.
  • aktivitelerde "sex" seçeneği olmaması ile üzen program. ben o gün sex yaptıysam yaktığım kalori olarak ekleyemiyorum. üzüyor bu da beni.

edit: sonra, bir güncelleme ile geldi.
  • günlük kalori hesaplaması büyük ölçüde doğru olan nadir sitelerden olup, disiplinsiz bir insanı bile kararlı bir günlük yemek sayıcısına dönüştürmekte pek mâhirdir.
  • yapılan son gümcelemelerle mobilde arama yaparken sorunların yaşandığı program. eskiden aradığınızı rahatça bulabilirdiniz artık bulamıyorsunuz.
  • sayesinde 8 kilo verdiğim, vermeye de devam ettiğim uygulama. kaldı 15 kilo.
  • karbonhidrat sayımı konusunda en işe yarayan program. seviyoruz kendisini.
  • kilo almak için kullandığım program. iki gündür kalori tamamlamaya çalışmaktan ağzıma ne bulursam atıyorum. hiç canım istemese de zorla bi tane daha bi tane daha diye kendimi motive ediyorum. ama bana mısın demiyor, gıdım gıdım alıyorum kalorileri.
    zayıflamak isteyenler için de epeyce faydalı gibi duran bir program. kendinize bir otokontrol uygulayabilirsiniz bu sayede. zira birileri sizin lokmanızı sayıyor.