şükela:  tümü | bugün
 • acilen alınması gereken karardır.
  elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet, alarm sistemleri ve diğer tüm aylık ödenen faturaların minimum 3 ay süreyle ertelenmesi veya mümkünse 3 ay süreyle ücretsiz hale getirilmesi elzem hale gelmiştir.

  insanlar üretemiyor, ay sonu geldi gibi. çoğu firma maaş ödeme konusunda sorun yaşayacaktır. bu olağanüstü süreçte tüm faturaların en az 3 ay ertelenmesi veya hiç alınmaması insanların psikolojik olarak rahatlamasına büyük oranda katkı sağlayacaktır.

  çoğu insan online ödeme kullanmadığı ve şubelerde ödeme yaptığı için böyle bir karar sonrasında covid-19 yayılımıda büyük oranda engellenecektir.
  tabi ki insanını düşünen sosyal devlet sloganı teoride değil, pratikte de güçlü şekilde vurgulanmış olacak. ben insanların ve toplumun mağdur edilmemesi adına böyle bir karar alınacağına inanıyorum.
 • (bkz: fatura ve vergi ödemeleri ertelensin)

  vatandaş bunları ödeyemeyecek, devletin acilen el atması lazım.
 • erteleme yapacaklarını sanmıyorum. evdekal denilen bu dönemde 3 gün önce elektrik dün de su faturası göndererek ne kadar samimi olduklarını göstermişlerdir
 • alınması gereken karardır. tüm büyük dünya devletleri benzer kararları aldı. biz de dünyanın en büyük devletlerinden birisiyiz, mutlaka bu karar açıklanır.