şükela:  tümü | bugün
  • evet bu bir ayrımcılıktır. bütün kampanyalar aleyhinizedir. vergileri falan geçtim alı$tık artık, ötv si kdv si mtv si * bunları ödemeyince zaten i$iniz rast gitmez. bedava dakika kazanırsınız, kiminle konu$urken geçerli olduğunu söylemezler *. herkes bedava kontörüyle mesaj atarken, size mesaj hakkı tanınmaz. hele mesajla$mayı seven bi manitanız varsa yandınız. faturalı hat kullanıyoo ödesin ibne mantığına bürünmü$ ilgili ilgisiz herkes ödemeli arar sizi.
    hele bunun, amınakoyim senin faturalı hat kullanan ibne $eklindeki versiyonu ise limitsiz bir $ekilde size çağrı bırakır. siz mecburen geri aradığınızda ise kar$ı tarafın ses tonu, la niye aradın ben seni arayacaktım tonundadır.

(bkz: buradan bütün yetkililere sesleniyorum)
  • siniftan insan #1: naber the gambit ya? siniftan insan #2 geldi mi okula?
    the gambit: hic bi fikrim yok gormedim geldigini
    siniftan insan #1: ariyalim bi o zaman, aa the gambit'ciim senin telefon faturaliydi dimi, benim cok az kontorum kaldi bi ariyabilir misaaaaaan
    the gambit: hmmpf, peki.

*bes dakika sonra* - derste -

siniftaki insan #3 arar: sayin abonemiz bu bir odemeli aramadir..
    the gambit: tamam ya off 1
    siniftaki insan #3: the gambitciiim ya derse gelemicem ben benim icin bi imza cakar misin lutfen
    the gambit: ½#$½#$@

faturali hat sahibi olan her insan, bu iki hikayeyi okul vakti gunasiri yasamaktadir. yaziktir.
  • icimde anlatilmaz derecede sinir ve nefret uyandiran hadisedir. yani insan musterisini boylemi somurur? su numara tasima bir baslasin bak sen o zaman turkcellin halini gor. kimsecikleri bulamayacaklar. herkes gececek vodafone a.niye? cunku adamlar veriyorlar, herseyi veriyorlar. saat dakika mesaj bik bik. ha turkcellde veriyor ama gnctrkcll ye veriyor tavuga veriyor recepe veriyor. versene benim gibi parali musteriye bak nasil abaniyorum ben o hatta. surumden kazan guzelim, kac senedir turkcellden gelen para ile 10 tane batik sirketini yasattin biraz da beni yasat.ne desem bos.
  • faturalı hat kullananlara yapılan ayrımcılıkla alakalı olarak bir konu dikkatimi çekti internette. eğer sabit telefon hattınız veya diğer gsm firmalarından faturalı hattınız varsa kredi veren finans şirketleri bu hatlar üzerinden size kredi vermektedirler. faturalı hatta kredi diye çok sayıda kredi firmalarının sunduğu ilanlar artmış durumda. yakın zamanda kişiler için düzenlenen kredi kayıt bürosunun not düzenleme sistemine bu telefon faturalarının düzenli ödenip ödenmemesi de artı ve eksi puan olarak işleyeceğe benziyor. şuan bir açık olan bu durumdan bir çok şirket faydalanarak kredi veriyor. bu konu fark edilip yasa çıkana kadar tabiki:)