şükela:  tümü | bugün
 • market alışverişinden sonra beni sıkıntıya sokan durum. ulan ayrı ayrı versene şu parayla fişi, bir elim zaten dolu, neden beni fiş ile parayı ayırmakla uğraştırıyorsun?

  not: chp
 • başlıkta kesilen faturanın, entry içinde nasıl fişe dönüşmesini izlediğimiz veriş şekli.
 • bir de kredi kartının fiş ile birlikte verilmesi adına müşterinin bekletilmesi var.
  kredi kartımı ver de cüzdana koyayım, ben koyana kadar da fişi verirsin zaten.
 • linçlik bir şey yok gayet yerinde bir eleştiri. ne zamandır ben de düşünüyorum bunu ama başlık açmaya değer bulmamıştım. madem açılmış yazalım.

  fiş fatura fark etmez. market kasasında poşetleri doldurmuşun, bir elinde cüzdan bekliyorsun. kasiyer para üstünü almış, fişin çıkmasını bekliyor. fiş çıkınca para üstünü ve fişi üst üste koyup veriyor. lan para üstüyle beklemek yerine onu versene önceden, cüzdana koyayım. fişi nasıl olsa ya cebe atacağım, ya çöpe atacağım.

  kredi kartı ile ödemelerde iş iyice gıcık. kredi kartının işi bitiyor, kartı eline alıp bekliyor. yahu versene koyayın onu cizdana? yok. fiş ile kredi kartı slibinin arasına sandviç yapıp veriyor kartı. illa kağıtların arasından kartı almaya çalışmak gerekiyor elinde poşetlerle.
 • olması gerekendir. migrosta yeni işe başlamış acemi bir kasiyer vardı, uzman kasiyer arkadaşı arkasında onu yönlendiriyor ve "fiş, para üstü, kredi kartı aynı anda verilecek" diyordu. hepsini tek tek verse unutur, sorunlar çıkar. bu arada ankara'da bulunan büyük marketlerin hepsinde kurallar aynı, fiş ve para üstü birlikte verilir.