şükela:  tümü | bugün
  • trabzonspor'un burundi'den yaptığı 15 lik yeni transfer. 1993 doğumlu defansif orta saha trabzonspor'a 300.000 euro ya mal oldu. burundi a milli takımıyla 6 kez sahaya çıktı. kimbilir ileride belki bir patrick vieira, belki bir jean ii makoun, belki bir misse misse olacak.

edit: 2 yıl sonra imla hatası farkettim yazıda.
  • trabzonspor'un anlaşmaya varıp trabzon'a getirttiği burundili futbolcu. vucut dili kullanınca hakemlerden bolca haksız kart goren futbolcularına, trabzonspor yonetiminin bir ince mesaj vermek, vucut dilini bir nebze olsun kısıtlamak adina yaptigi bir transfer izlenimi uyandırıyor.

huseyin cimsir bu mesaji ne zaman anlar, bu ayri bir tartisma konusu.
  • korpecik delikanli sporcu.
  • tahminimce gelir gelmez kiraya verilecek futbolcu. yasal prosedürü tam bilmiyorum ancak paf takımıyla da maçlara çıkabilecek yaşta.
  • beni, burundi'nin dünya üzerinde nerede olduğunu araştırmaya sevkeden trabzonsporlu futbolcu.

(bkz: bilmemek degil ogrenmemek ayip)

edit: brundi değil burundi olmalıymış.
  • daha önce burundili futbolcu duymadığım veya şimdilik hatırlayamadığım için, ayrıca pasaport sorunları da göz önüne alınırsa ilk defa burundi'den dışarı çıktığını düşündüğüm için, beni fazla heyecanlandırmayan futbolcu. umarım yanılırım. burundi'de lig var mı, varsa neden bugüne kadar hiç oyuncusunu duyamadık, ilhan cavcav'ın 15-20 bin usd'ye mal ettiği futbolcular nasıl 300,000 eur'a mal oluyor? inşallah bu soruların (özellikle sonuncusunun) mantıklı yanıtları vardır.
  • bir araştırma ürünü olmasından dolayı bile takdiri hakeden bir transferdir kendisi. takdirler trabzonspor yönetimine tabii ki.

her zaman avrupa takımlarını ağzımız açık izleriz adamlar 15 yaşında bulup getiriyorlar sonrada onlarca milyon dolara satıyorlar diye. bizim için de bir başlangıç olsun faty papy (ismi de şekeroğlan gibi ama).

ülke futbolunun kurtuluşu arama tarama ekiplerinin kurulması ve ciddiyetle bu işlerin üzerine gidilmesindedir. yoksa asra yaklaşan bir çok kulubümüz sessizce kümeler düşerek yok oluyor, yönetimsiz kalıyor...
  • tombiş babacık *
  • tipki vatandasi olmayan stephen appiah gibi 15 yasinda turkiye'ye yolu dusen defansif ortasaha. uc yuz bin avro'ya mal oldugu soyleniyor, o donemin sartlarinda faty papy kadar bile ilgi gormemisti appiah oysa yillar sonra serie a da ' appiah yatarak kayarak bir mudehaleyle signori'den kazaniyor topu', ' appiah'in pasinda ataga derinlik kazandiran kapo topla bulusuyor' sekillerinde duyuracakti ismini. appiah galatasaray'a ne kadara mal oldu bilmiyorum ama fenerbahce'ye kac paraya geldigini biliyorum.-sirf bu nedenle hic bir on yargi tasimiyorum bu transferle ilgili-

daha once soylenildigi gibi faty papy bir appiah da olabilir bir misse misse de ancak victor shaka gibi abdullah ercan gorunumlu lychkin gibi fiyaskolar gormus olan trabzonspor taraftari icin ikinci ihtimal pek de onemli degildir. sonucta gidip o bolgeye ever banegayi alamiyorsunuz . kaldi ki gunumuz futbolunda o bolgenin onemi malum. -gecen sene juventus liverpool'un yedek oyuncusu sissokko'ya 15 milyon verdi-

ote yandan bu transferi gerceklestirenlerin , goreve geldigi gunden itibaren hem sportif hem de idari anlamda isabetli kararlar alan surekli proje ureterek trabzonsporumuzun gelecegi icin onemli kaynaklar yaratmak icin cabalayan sadri sener yonetimi ve trabzonspor' a yattara gibi fenerbahce'ye de aurelio gibi iki yetenek hediye eden ozkan sumer oldugunu unutmayalim.
  • http://www.trabzonspor.org.tr/…detay&ind=820#icerik

ne değişik insanlarla aynı oksijeni kullanıyormuşuz yarebbim! yapacak haber bulamamak da böyle bir şey demek ki..