şükela:  tümü | bugün soru sor
 • florida atlantic university'nin kısaltması.
  www.fau.edu adresinden bilgi alınabilir.
 • isletme bolumunde "kenan evren chair in turkish business studies" adli bir kursuye sahip okul.

  kursunun finansal kaynaklari arasinda fort lauderdale'da ikamet eden turk-amerikan toplulugu ve turkiye cumhuriyeti devleti de bulunuyor.

  saka gibi.
  garip ama gercek.
 • öğrencilerinin daha çok "find another university" diye açtıkları, florida atlantic university'nin kısaltması.
 • florida eyaletinin palm beach county'sinin boca raton şehrinde ana kampüsü bulunan üniversite. davie, ft. lauderdale ve jupiter şehirlerinde de kampüsleri bulunmaktadır.
  boca kampüsü gayet büyüktür ve güzeldir. business öğrencilerine okulun en eski ve boktan binaları tahsis edilmiştir. yeni açılan college of nursing binasında öğrencileri cillop gibi sınıflar beklemektedir. bir öğrenci eşittir bir otomobil olduğundan okulda otopark sorunu büyüktür. kocaman bahçesi içinde diğer spor alanlarıyla birlikte 6 futbol sahası ve palm beach community college'ı da barındırır.
  kızlarının güzelliği dillere destandır.
 • friedrich alexander universitaet erlangen-nurnberg'in kisaltilmis seklidir. adından da anlaşılacağı üzere erlangen ve nurnberg'de çeşitli fakülteleri bulunan bu üniversitenin kurucuları friedrich ve alexander adındaki iki şahıstır. fakülteler kampüs şeklinde toparlanmamış ve şehrin çeşitli yerlerine yayılmıştır. özellikle mühendislik ve tıp alanlarında bavyera'da hatrı sayılı bir yeri vardır ve bu alandaki fakülteler erlangen'dedir. işletmecilik eğitimi ise daha ziyade nurnberg'de verilir. öğrencilerinin yüzde 10'dan fazlası ise yabancıdır. bu universitenin erlangen'deki rektörlük binası bir schlosstur ve 1800'lerin sonunda üniversiteye devredilmiştir. bahçesinde gençler bisiklete biner, çimlere oturur gitar vs. çalar, banklarda kitap okur, yürüyüş yapar ve bu da rektörlüğün bahçesini cıvıl cıvıl yapmaktadır. bahçede yer alan orangerie adlı ufak bina ise vakti zamanında soylular için portakal yetiştirmek üzere inşaa edilmiştir. günümüzde ise rektörlük bu binayı müzik dinletileri ve küçük çaplı resepsiyonlar için kullanmaktadır.
 • almanca'da v harfinin okunuşu. yanılmıyorsam (antik) yunan alfabesi'ndeki digamadan geliyor.
 • nasıl bu okulda okunur acaba ?
 • az once kabul edildigimi ogrendigim universite,simdi digerlerinden cevap bekliyorum en kotu tercihim bu universiteydi.