şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ılk sezonu netflixte cikmis, ısrail filistin iliskilerine deginen bir aksiyon dizisidir.
  kaynak
 • israil yapımı ilginç bir senaryosu olan dizi. netflix'te de gösterime girmiş. bazı yerlerde haddinden fazla yanlı olduğunu görsem de yine de olabildiğince makul düzeyde politik mesajlar veriyor.

  seyrederken sıkılmazsınız. yine de shin bet propagandasına çok takılmayın.
 • on numara beş yıldızlık dizi, uçan kaçan ajanlarn olmadığı her yeri her şekilde bomblayan dahiyane teröristlerin olmadığı bir dizi.

  --- spoiler ---

  ya terörist olan karakter bu kadar mı beceriksiz olur hiçbir eylemi yapamıyor doğru dürüst,mal adam diyesi biri resmen, biraz yanlı olmuş ama bu tadını kaçırmış gibi
  --- spoiler ---
 • israil yapımı olan ve ilk 2 bölüm için konuşursam filistinlilerle olan çekişmenin tarafsız bir gözle yansıtıldığı dizi. bakalım ilerleyen bölümler nasıl gelişecek.

  bir de 2. bölümde bashir’in dul karısına uludağ limonata ikram edildi. bu da benim farkındalığım hüsnü.
 • israil - filistin sorununu anlatan politik / aksiyon netfilix dizisi. 12 bölümlük ilk sezonun ardından ikinci sezon onayını da almış. ilk sezon çok heyecanlı bitmişti zaten devamının gelmesi güzel olmuş. heyecanı, hızı yerinde olan bu dizinin vermeye çalıştığı politik mesajların anlamı da soruna hangi açıdan baktığınızla alakalı.

  ek olarak boaz'ın sevgilisini oynayan bardaki sarışın hatun sen nasıl bir güzelliksin ya? merak eden olursa ismi yaara benbenishty.
 • oyunculugun asmis oldugu bir dizi. her iki tarafin da ortadogulu olarak nasil bitmeyen bir kan davasini surduruldugunu iyi islemisler. israil yapimi olsa da cok fazla israil propagandasi yok.
 • 2. sezonu yayına giren israil - filistin ilişkilerini anlatan aksiyon dizisi.

  oyunculuklar güzel, zaman zaman taraflı davransalar da genel olarak objektif olmaya çalışmışlar. doron reis için izlenir diyorum.
 • ilk sezonu ikincisine gore daha tarafsiz, daha gercekci ve daha surukleyici olan dizi. ikinci sezonda bir cok mantik hatasi var. kurguda da ne zaman israil tarafindalar ne zaman filistindeler belli olmuyor. sanki herkes elini kolunu sallaya sallaya girip cikiyor gibi.
 • bir çırpıda ikinci sezonunu da bitirdiğim dizi. israil - filistin kan davasını çok iyi anlatıyorlar. israil devletinin teknolojik üstünlüğüyle beraber kontrgerilla yöntemlerini ne derece yoğun kullandığını da iyi işlemişler. propaganda elbette var ancak, "iki tarafın da ama-sız fakat-sız birbirinden ölümüne nefret ettiğini" gereksiz hümanistlik yapmadan anlatıyorlar. ortadoğu'da şiddet sarmalının ölenlerden sonra başka yaşayanlarla kaldığı yerden devam ettiği gerçeği iki sezonda da insanın yüzüne vuruyor. aynı şekilde devlet tarafı ne kadar güçlü olursa olsun ulusal sorunların şiddetle çözülemeyeceği mesajını da veriyor dizi.

  dizinin kendisine dönecek olursak, oyunculuk konusunda uzun süredir izlediğim en iyi işlerden birisidir olabilir. herkes çok iyi rol yapıyor. acayip bir "sahicilik" durumu var. iki tarafın karakterleri de çok iyi seçilmiş. özellikle "ayub" çok iyi oynamıyor mu? tam bir ajan şerefsiz.

  yukarıda da başka bir yazarın belirttiği üzere dizinin en sıkıntılı noktası ne zaman israil ne zaman filistin tarafındalar belli olunmaması. bilinçli mi yapılmış bu tam anlayamadım.

  --- spoiler ---

  ikinci sezon ışid'in filistin'e girmeye çalışması da anlatılırken, ilk sezonun beceriksiz karakteri abu ahmad'in (panther) aksine nidal el makdasi oldukça yetenekli bir militan. ışid yerine hamas'la hareket etseydi çok daha başarılı olabilirdi sanırım. kafası iyi basıyor.

  ilk sezon dizideki favori güzel kadın yaara benbenishty idi bence. boaz'ın barmen sevgilisi. ikinci sezondaysa gali'ye tutuldum lan resmen. kadın öyle böyle göze görünmedi gözüme.

  --- spoiler ---
 • dizinin en güzel kızı için;
  moran rosenblatt