şükela:  tümü | bugün
  • geldiği anda insanı anlamsızca mutlu eden, heyecanla acaba hangisi düştü diye hemen baktıran bir sahibinden.com bildirimi.
  • (bkz: emlak balonu)

şu sıralar her gün gelen mesaj.

210 bin liralık yazlık bir kalemde 180 bine, bir kaç saat sonra 170 bine düştü bu hafta. hiç acelesi yok, bir kaç haftaya 130'a alınır.
  • önce fiyatı düşürüp herkese bildirim gitmesini sağladıktan sonra fiyatı geri yükseltenleri de vardır bunun. bir de 1 türk lirası indirim yapanlar vardır ki onları söylemiyorum bile.
  • kendi çapında kurtlar vadisi evreninde yaşayan asalak müteahhitlerin son durumunu takip etmenize yarayan keyiflendirici bildirim mesajıdır. (bkz: emlak balonu)
  • bir süredir takip ettiğim bir arsa ilanı var. hemen hergün fiyat indiriyor. şu ana kadar yaklaşık %35 indi.

önceden 2-3 bin inerdi her seferinde. bu hafta 100 tllik indirimler yapmaya başladı. ihtiyacı olan rakamın altına inmemeye çalışıyor sanırım.

aslında son zamanlarda kendisi için üzülmeye başladım. açıklamaya bi ara çaresizliğini ifade eden şeyler yazmıştı, sildi.

pazarlık yok diyor ama karşısına %20 daha düşük nakitle çıkılsa muhtemelen kabul eder. ama ben bunu yapamam.

gerçi bi yandan düşününce yamyamlık yapmayacağız diye adamın tek umudunu karşılıksız bırakıyoruz galiba.
  • sahibinden.com dan sürekli gelen mesaj içeriğidir. özellikle 1+1 ve 2+1 ev satan müteahhitlere ait mesajlarda oluyor. kredi faizleri uçuk değerlere çıkıp kimse alamaz olunca müşterilerinin çoğu banka kredisi kullanan müteahhitler çok sıkıştı. 150bin tl dediği evi 110 bin tl ye satamaz oldular.
  • bir kesimin kabul etmediği balonun düzeltmesidir.
    satılmayan sıfır konutlara arabalara göre fiyat hesaplayanların makus talihidir.

daha çok fiyatlar düşer.