• üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen muzdarip olunan durum. pek çok suser* fav butonunu şukela butonu sanıyor ve yerine kullanıyor.

örneğin, toplumun tepki göstereceği bir @1 vardır ve zaten apartta olan @2, "orospu çocuğuyum demenin yolları" diye bakınız verir. bu gözler bu bakınızların 1500 fav aldığını filan gördü. şukelaya basansa hatırı sayılır şekilde az.

tabii ki bilmemek ayıp değil; benim bildiğim fav butonu, sonradan dönüp bakmak isteyeceğiniz entry'ler için var. yani "bu bana ilerde lazım olur" dediğiniz veya "dursun kenarda okuruz bunu" dediğiniz entry'ler için var. şukela butonuysa "aferin iyi demiş" diyip geçtiğiniz entry'ler için var. "adam ne güzel orospu çocuğu demişti, dur şuna bi' bakayım" diyeceğinizi pek sanmıyorum. buna göre hareket edersek, belki şirinleri bile görebiliriz. hayırlı forumlar.
  • fav'daki sayaç kaldırıp, şukelaya konulursa ortadan kalkacak sorun!
  • "şukumetre koyup fav sayısını kaldırın, her şey huzur içinde çözülsün." diyerek katıldığım önermedir.
  • sukela'daki gizlilikten kaynaklanan durum bence. ssg sukela butonunun yanina da tiklanma sayisini koyana kadar devam edecektir cunku insanlar destegini en kolay bu sekilde gosterebiliyor.
  • salakça bir uygulama olan "beğenenlerin değil, favorileyenlerin" sayı ile ifade edilmesinden kaynaklanır.

insanlar bir tepki gösterdiklerinde, etkisini görmek ister. şuku sayısı var mı arkadaşım orda? yok.

peki ne yapsın adam? tek artırabileceği sayıya yükleniyor hali ile.

hiç bir önemi olmayan "bu entry'i kaç kişi favorilere kaydetti" sayısı artıyor.

insanlara eğitim vereceğinize anlamsız uygulamalarınızı düzeltin.

youtube'da da, facebook'da da bir videonun, bir yazının "kaç beğeni aldığı" yazar.

salak gibi "bu videoyu .... kişi oynatma listelerine ekledi" sayısını hiç biri vermez, çünkü bi anlamı yok. işte siz bunu yapıyorsunuz. sonra bik bik bik.

ha tabi size de hak veriyorum. beğeni sayısı görüldüğünde "debe" listesinde at koşturmak zorlaşır.

e o zaman meymiş?

sen şeffaf olamıyorsan, insanların çıkış yollarına laf etmeyeceksin. bu kadar basit.
  • şuku sayısı görülemediği için yapılan, "hadi beyler bu entry'yi debeye sokuyoruz" amaçlı yanlış kullanım. böyle yapan yazarlara favori entry çöplükleriyle iyi eğlenceler diliyorum.

edit: takdir etme diyen yok, entry şuku ile takdir ediliyor zaten. favorinin amacı o entry'yi kenara ayırıp daha sonra da okumak.
  • kesinlikle haklı bir serzeniş, bu duruma el atılması gerektiğini düşünüyorum. böyleyken ego tatminine ihtiyacı olan suserlar yazıyolar 1-2 entrylik bişey hoop 500 fav. alışkanlık haline geliyor sonra millet bilgi vermek, konuyla alakalı bir kaç şey yazmak yerine çaylaklardan fav almaya çalışıyor.

eğer fav sayısı görünmezse ya da başka bir çözüm üretilirse böyle entryler'in azalacağını düşünüyorum.

fav yok kardeşim fav yok !!!! şuku aq şuku. laned olsun ya. şuku!!!

neymiş? sonra okuyacağımız entryleri favlıyoruz, işimize her zaman yarayabilecek vs vs. anlaştık mı??
  • (bkz: #60929703) en mantıklı çözüm bu.
    fav kişiye özel olmalı. kaç şükela kaç çok kötü olduğu da görünürse enrty'nin aslında ne kadar beğenildiği de ortaya çıkmış olur. belki 100 tane fav alan entry 200 tane çok kötü alıyor ama yazarlar olarak bunu biz göremiyoruz.
  • yazarların asla yadırganmaması gereken kullanım alışkanlığıdır.

bu tamamen sözlük yönetiminin eksik ve tecrübesiz olması, kullanıcı deneyimini okuyamama, değerlendirememesinden kaynaklıdır.

up ve down butonları debe'ye girişi sağladığı gibi aynı zamanda sayıları da gösterebilirse bu sorun, algı giderilmiş olur.

favori butonunun kullanım amacına gelirsek; "aga ben bunu daha sonra okurum, kenarda dursun" demenin sözlükçesidir. bu sebeple dikkat edilirse kendi entry'nize oylama veremiyorken, favorilere ekleyebiliyorsunuz.

yönetime çağrı: favori sayılarının gösterilmesi saçmadır, kişiler zaten profil sayfasında favorilerini listeleyebilmektedir. up/down butonlarına sayılar eklenmelidir.
  • entrylerimi favlar mısın mesajları gördü bu gözler...

instagram postu atar gibi fav kasan yeni yetme yazarlar var.

çok fav alan niye debe’ye girmiyor diye alogaritma çözmeye çalışıyorlar sonra.
hesabın var mı? giriş yap