şükela:  tümü | bugün soru sor
 • henüz aktif edilmemiş bir sözlük özelliği. entry altlarında tıklanabilir bir şekilde gözükmesi için 8. bitimizin on olması gerekiyor.
  (bkz: top js)
 • sözlüğün aktif olamayan bu özelliği merak ediyorum, ben ölmeden görebilecek miyim? top.js'ye ekleneli 3.5 sene olmuş. işletim sistemimi yazıyorsunuz arkadaş???.
  edit: lan benden başka mikleyen de yok herhalde.
 • bu özellik birilerine açık.. normal yazarlar da değişik yollarla (manuel olarak adres çubuğuna yazarak) herhangi bir entryi ekleyebiliyorlar listelerine. denedim #1 nolu entryi "entry favorilere eklendi" dedi, tekrar aynı entryi denememde "bu entryi zaten favori listenizde" diye bir uyarı çıktı. yani bu, bir listemin olduğunu gösteriyor ama listeye hangi sayfadan ulaşabileceğimi henüz keşfetmiş değilim.. ekşisözlük dehlizlerinde yolculuğumuz son hızla devam etmekte..
 • (bkz: yolla panpa)
 • bazen '' seni de sonra okurum amına koyim. '' diyiştir.
 • ben de hatırlatma, not alma babında kullanıyorum. eğer olur da kaldırılacak olursa lütfen olay'dan duyurusu yapılsın da malımızı mülkümüzü kaybetmeyelim...
 • kesinlikle kategorileme mantığı gelmesi gereken özellik. hoşumuza gideni sonra okuyacağımızı favlıyoruz güzel. ama belli bir süreden sonra fav çorbası oluyor. onlarca fav arasından tek tek bakıyoruz, bulmaya çalışıyoruz. profil sayfasında kanal adına ya da kendi kategori isimlendirmemize olanak tanıyan bir özellik eklense de atıyorum bilimle ilgili favları bi yerde, komiklikler şakalar favlarını bir yerde görsek. daha derli toplu olmaz mı?
 • çaylakların entry'leri favorilere ekleyebiliyor olmasına karşı değilim, fakat entry'nin altında görünen sayıya çaylakların da dahil edilmesi çok saçma durumlara (ve suistimale) yol açıyor. özellikle nefret söylemi ve goygoydan ibaret çöp entry'lerden çok favorilenenlere bakarsanız, favorileyenlerin çok büyük bir bölümünün çaylaklar olduğunu görebilirsiniz.

  bakın mesela bu iki entry'den ilki yukarıda dediğim gruba dahil ve favorilere ekleyenler arasında çaylakların oranı %92, diğeri ise normal bir entry ve çaylak oranı %39.

  bu durumla çok sık karşılaşıyorum ve çeşitli entry'lerin favori sayısının sahte hesaplarla şişirilerek insanların manipüle ediliyor olma ihtimali -çaylak hesabı açmanın oldukça kolay olduğunu göz önüne alırsak- oldukça mantıklı geliyor.

  bence ya favorilere ekleyen çaylakların sayısı (yazar olana kadar) entry altındaki toplam sayıya dahil edilmemeli ya da favorilere ekleyenlerin kaçının çaylak olduğunu belirten bir ibare konulmalı. aksi takdirde tek cümlelik, hiçbir bilgi vermeyen, 250 favorisinin 220'si çaylak olan entry'ler görmeye devam edeceğiz.

  ek: birkaç örnek daha koyayım dedim birinci gruptan, sırasıyla %91, %88, %89 çaylak oranları.

  http://i.imgur.com/hw3lhxh.jpg

  ps. mevzuubahis entry'lerin tamamı karşılaştırılabilir olmaları amacıyla siyaset kanalından seçilmiştir.
 • sözlükte defakto oluşturan özellik.

  ilk ortaya çıktığında, daha sonra tekrar aramamak için bir liste vazifesi görmesine karşın; şu an çaylakların ve sosyal medya kurdu yeni nesillerin de kullanım şekliyle bambaşka bir boyuta taşındı.

  iki önerim var:

  1- başlıklarda şükela modu gibi bir de en çok favorilere eklenenler butonu olmalı.
  2- debe gibi bir de defe olmalı.

  madem defakto, madem zamanın ruhu, ona göre özellikler geliştirilmeli. sözlük yaşayan dinamik bir yapı sonuçta. kullanıcı tercihlerine uyumlu hale getirilmeli.

  not: ben favorilere ekle butonunu eski haliyle kullanıyorum. *