şükela:  tümü | bugün
 • milletvekilleri seviye tespit sınavı, zeka bölümü, soru 4. (2015)

  yeni tanıştığınız birini aracınıza alıyorsunuz, hemde direksiyonu ona emanet ediyorsunuz!!! sonra şahıs ortadan kayboluyor??? ne yaparsınız?

  a) polisi arar, kayıp şahıs ihbarı yaparım.

  b) uzunca bir süre geri gelmediği için yoluma devam ederim.

  c) itfaiyeyi ararım.

  d) dbp ve hdp'yi ararım.

  (doğru cevap "d" şıkkı)

  aracıyla taşıdığı kişinin, pkk'ya silah götüren kurye olduğu gerekçesiyle suçüstü yakalandığı milletin vekildir. (faysal bey, o anlarda /görüntüler)

  - hdp'li vekil bu şahısla (kuryeyi) yeni tanıştığını,

  - bu yeni tanıştığı şahsın kendisine şoförlük yapmasını kabul ettiğini (yeni tanıştığı adama direksiyon emanet etmek? her gün hepimiz yapıyoruz)

  - şahısın sigara almak için araçtan indiğini ve uzunca bir süre geçmesine rağmen geri gelmediğini, (polis suçüstü yakalamış)

  ---(bak bundan sonrası en sevdiğim bölüm, çok eğlenceli)---

  - şahıs uzunca bir süre gelmeyince dbp ve hdp ilçe örgütlerini, şanlıurfa valisi ve hdp şanlıurfa milletvekili ibrahim ayhan'ı telefonla aradığını ve durumdan haberdar ettiğini ifade etmiştir :)

  evet, bir gün bizde aracımıza yeni tanıştığımız birini alır, direksiyonu ona emanet eder ve sonra şahsı kaybedersek; dbp ve hdp'yi aramalıyız.

  şahsen ben pkk'nın -ailesinin yanındayken- kaçırdığı polis memuru ve hamile bir kadına yardıma giderken kaçırılan 3 sağlık personeli için dbp/hdp/pkk'yı aramayı düşünüyorum. henüz çözemediğim bir sebepten bütün kayıpların yerini biliyor olmalılar?
 • hakkinda pkk'ya muhimmat tasirken yakalandigi iddialari olan kisi.

  hemen mit ajani olmus. *
 • gün itibariyle devamsızlık yüzünden vekilliği düşürülmüş kürt siyasetçi.

  beklenen bir karardı. vekilliğinin düşürülmesi de pek de önemli değil açıkçası. vekil seçildiği bölgeden bugün bağımsız aday olarak bir seçime girse muhtemelen % 85-90 civarında oy alır. bu durumda meclisin verdiği bu kararın ne önemi olabilir acaba?
 • apar topar yurt dışına kaçan vekil. dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla terör yandaşlarını korku sardı.

  keşke barış için topladığı oyların hatrına, pkk'ya silah taşımasaydı...

  neyse, inşallah türkiye'ye mahkum olarak dönerde bu vatan(?) hasreti biter.
 • kaçtığı yurtışından dönerse, "pkk'ya silah taşırken mühimmatları götünüze sokarak mı taşıyacaktınız" sorusu mahkemece kendine sorulacaktır.
 • eğer doğruysa tuğba hezer ile birlikte ülkeyi terketmiş hainlerdir.
 • açık görüşteki kriptolu bir firardan sonra yerine amcaoğlunu bırakıp, sözlükte ilginç sekilde sadece soy adını değiştirerek muhafazakar trollük yapmak suretiyle gizlenmektedir.

  (bkz: şerif faysal yıldırım)
 • tahliye talebi zaten talep edilmeden reddedilmişti. zaten dalga geçiyorlardı. insanların hayatlarıyla, özgürlükleriyle, yaşamlarıyla, haklarıyla, istekleriyle dalga geçtikleri gibi.

  eşeğini boyayıp babasına satmak diye bi' şey vardır. ha öym'e yerine terör, bilmem ne mahkemeleri. onun mağduru.