şükela:  tümü | bugün
  • ytü siyaset bili.ve uluslararasi ilişk.böl öğretim üyesi.
  • anayasa mahkemesi asil üyesi seçilmesi ülke adına bir şans olan prof dr. sınavları çok adil ve modern idi kanımca. soruların büyük bir kısmı doğru yanlış işaretlemeli cümlelerden oluşur fakat yanlışsa doğrusunu yazmak şart koşulurdu, böylece kimse sallayamazdı:) nadir gelen yorum sorularından biri de anayasa değişikliğini gerekli görüp görmediğimiz ve bunun nedenlerini maddeler halinde yazmamız idi hatırladığım kadarıyla...
  • yoklama almayan, sınav öncesi not dağıtan türden bir hoca olduğu için genellikle sevilen bir şahıstır kendisi.
  • avusturya lisesi'nin yetiştirdiği en değerli anayasa hukukçusu.
  • mesleginde gerçekten isim olan ve anlattiklarindan temel ögeler seneler sonra bile hatirlanan prof.dr.
    dersinde hem de ön siralarda kafami siraya koyup ders boyu uyumama ragmen tek kelime etmemis halden anlayan bir insandir ayrica.
    (bkz: bu da boyle bir animdir)

1,5 sene sonrası edit: hakkını vererek yazamamışız. fazıl sağlam gerçekten baba adamdır. ondan öğrendiğim hukuk nosyonunu hala gündelik hayatta kullanırım, her yerde faydasını görürüm. artık ders veriyor mu bilmiyorum ama öğretim üyesi olarak kıymeti bilinmeli, derslerinde fostura fostura uyunmamalıdır.
  • kasım 1999'da anayasa hukuku dalında profesörlüğe yükseltildi. profesörlük takdim tezi kitap olarak yayınlandı : siyasal partiler hukukunun güncel sorunları, beta yayınları, istanbul 1999. 21.08.2003 tarihinde anayasa mahkemesi asli üyeliğine seçildi. bu sene tekrar ytü'de anayasa hukuku derslerine girmeye başlayacak olan hoca.
  • belirli aralıklarla cumhuriyet gazetesinde de yazan anayasa hukuku ve iş hukuku alanında çeşitli çalışmaları olan 1940 trabzon doğumlu anayasa hukuku profesörü.
  • kıbrıs yakın doğu üniversitesi'nde anayasa hukuku dersi vermektedir.