şükela:  tümü | bugün
 • yazik ülkemizin ayıbıdır. avrupa'da el üstünde tutulmak varken hala burada kalıp birseyler yapmaya çalışıyor kendisi. umarım boşa gitmez.
  (bkz: keşke elimizden gelen bir şey olsa)
  yazmaktan başka

  --- spoiler ---

  hayatım boyunca bana verilmiş yeteneğin, meziyetlerin insanlığa ve memleketime olan borcunu ödemek için çok çalıştım ve emek verdim, hala da veriyorum, hep de böyle devam edecek
  --- spoiler ---

  yazının tamamı için fazıl say'in açıklaması
 • gerekirse tüm konserler iptal edilir ama fazıl say konseri iptal edilmez, edilememeli dediğimdir.

  üzgünüm ancak ülkemizin hayat damarlarından biri olan sanat damarı kesildi. her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. sanata ve sanatçıya hele ki tüm dünyaca kabul görmüş bir sanatçıya tahammül edilemiyorsa o ülke 3 bile değil en az 5. dünya ülkesidir.

  sonra aya otoyol yapıcaz dediğinizde inanan insan güruhu ile dolu bir toplum oluşturursunuz işte...

  boşver fazıl say sen bu ülkeye fazla bir insansın zaten!..
 • tekrar programa alınsa, cumhurbaşkanı ve tüm bakanlar gidip en ön sırada izlese bir anda ülkenin çehresi de, her şeyi de değişmez mi, bu fikri bana sihirli bir değnek gibi geldi, keşke yapsalar.
 • tanım: halkını aşağılayan vasat bir piyanistin konserinin türk halkı tarafından iptal edilmesidir.
  ağlamayınız bundan sonraki hayatınız bu şekilde geçecek, tez alışmanız sizin iyiliğinizedir.
 • bu dünyaya nefret, düşmanlık, bölücülük ve savaştan başka hiçbir katkısı olmayan köktendinci fraksiyonların nefret ettiği dünyaca ünlü piyano virtüözünün istanbul konserinin iptalidir. ilk iptal değildir, son olmayacaktır. ama fazıl say yetiştirdiği binlerce öğrencisiyle tüm dünyada adından söz ettirmeye devam edecek, sanatseverlere yeni albümler sunacak, eskiden olduğu gibi hiçbir ücret talep etmeden anadolu köy ve kasabalarında eserlerini sergileyecektir.