şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yazik ülkemizin ayıbıdır. avrupa'da el üstünde tutulmak varken hala burada kalıp birseyler yapmaya çalışıyor kendisi. umarım boşa gitmez.
  (bkz: keşke elimizden gelen bir şey olsa)
  yazmaktan başka

  --- spoiler ---

  hayatım boyunca bana verilmiş yeteneğin, meziyetlerin insanlığa ve memleketime olan borcunu ödemek için çok çalıştım ve emek verdim, hala da veriyorum, hep de böyle devam edecek
  --- spoiler ---

  yazının tamamı için fazıl say'in açıklaması
 • gerekirse tüm konserler iptal edilir ama fazıl say konseri iptal edilmez, edilememeli dediğimdir.

  üzgünüm ancak ülkemizin hayat damarlarından biri olan sanat damarı kesildi. her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. sanata ve sanatçıya hele ki tüm dünyaca kabul görmüş bir sanatçıya tahammül edilemiyorsa o ülke 3 bile değil en az 5. dünya ülkesidir.

  sonra aya otoyol yapıcaz dediğinizde inanan insan güruhu ile dolu bir toplum oluşturursunuz işte...

  boşver fazıl say sen bu ülkeye fazla bir insansın zaten!..
 • dünyanın her yerinde sahne alıp saygı gören, ülkesinde saygı görmeyen kişidir fazıl say. politik unsurlar yüzünden sanat damarları gün geçtikçe kopmaya başlıyor. yazık..
 • tekrar programa alınsa, cumhurbaşkanı ve tüm bakanlar gidip en ön sırada izlese bir anda ülkenin çehresi de, her şeyi de değişmez mi, bu fikri bana sihirli bir değnek gibi geldi, keşke yapsalar.
 • bu dünyaya nefret, düşmanlık, bölücülük ve savaştan başka hiçbir katkısı olmayan köktendinci fraksiyonların nefret ettiği dünyaca ünlü piyano virtüözünün istanbul konserinin iptalidir. ilk iptal değildir, son olmayacaktır. ama fazıl say yetiştirdiği binlerce öğrencisiyle tüm dünyada adından söz ettirmeye devam edecek, sanatseverlere yeni albümler sunacak, eskiden olduğu gibi hiçbir ücret talep etmeden anadolu köy ve kasabalarında eserlerini sergileyecektir.
 • "...yılda 120 konser veren birini, tek bir konserinin eksilmesi fazla üzmez. ama gerekçesiz, sebepsiz, sadece fazıl say algısı-korkusu sebebiyle iptal edilmesi üzücü! bu, sadece benim için değil, hepimiz için üzücü. bıktık bundan... bu konser iptalinden emin ol, kimse mutlu değil. yukarısı da değil, aşağısı da değil. o sürekli susan organizatör, atlantis yapım, bir gerekçe bile göstermedi. bilet satışı çoktan başlamış bir konseri kaldıran şirket, halka bunu nasıl anlatacak merakla bekliyorum. “çok iyi ettim” mi diyecek? ve bu duruma niye ben tek başıma göğüs germek zorundayım? nerede o organizasyonda yer alan diğer müzikçiler, popçular? o insanların bir tavrı yok mu? olmayacak mı? yalınkılıç olarak yalnız kalsam da hâlâ yapacak birçok şeyim var, onu unutmasınlar, peşindeyim bu işin..."

  fazıl say
 • ülkenin üzerine çöreklenen karanlığın boyutuna bak, insan şu haberi okuyunca ülke adına utanıyor resmen. umuyorum fazıl say tamamen yurtdışına yerleşir ve zamanla vatandaşlık da çıkar. böyle sanatçıları hak eden daha medeni ülkeler var.