şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içişleri bakanlığı, mardin'in midyat ilçesinde pkk'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru abdullah ümit sercan (28) için, eşi ingilizce öğretmeni özay sercan'a (34) tazminat olarak fazla ödeme yaptığını belirterek, paranın faiziyle iadesini istedi. nakit parası olmadığını belirten sercan, 7 gün için faiziyle 29 bin 178 tl 45 kuruş ödemezse icraya verilip haciz işlemi yapılacak.

  icra takibi başlayacak

  özay sercan, eşi şehit düştükten sonra kendilerine yatan tazminatla oğlu için ev aldığını söyledi. yetkililerin 2 yıl sonra kendisini aradığını kaydeden sercan, “yetkililer bana, ‘o paranın 23 bin tl küsuru size ait değil. o parayı anne ve babaya vermek üzere geri istiyoruz’ dedi. ‘ancak elimde nakit param yok. ödeyecek durumum da yok’ dedim. onlar da bana, ‘o zaman da mal varlıklarınıza el konulur’ dedi. en son dün elime icra takibinin başlayacağına dair kağıt geldi” dedi.

  anne – baba haklarından feragat etmedi

  kayınvalidesi ve kayınpederinin haklarından feragat etmesi halinde dosyanın kapanacağını kaydeden özay sercan, “bu süreçte polis, şehit annesi- babasına ‘para zaten yabancı bir yere gitmemiş. torununuz ve gelininize gitmiş. eğer bu hakkınızdan feragat ederseniz sıkıntı kalmayacak’ diyor. ama anne ve baba bu haklarından feragat etmiyor. bu süreç sonunda da bana icra takibi başlatılacak” diye konuştu.

  kaynak
 • içişleri bakanlığının ayıbıdır. yaptıkları yanlışı ve ayıbı örtmek için utanmadan şehit ailesini birbirine düşürüyorlar. ne olursa olsun o para geri alınmaya çalışılmamalı, anne ile babaya ayrıca tazminat ödenmelidir.
 • (bkz: emine gün’ün bürosunun saldırıya uğraması)

  bunu hatırladınız mı ? ülkede gündem olmuştu. sırf müvekkilinin isteğini yaptığı için. suçu olmadığı halde. bürosu saldırıya uğramış, akp’li sözlük yazarları, yandaş medya demediğini bırakmamıştı. akp hükümeti şehitlerin borçlarını sileceğiz demişti. şimdi durum ne ? vatanı için şehit olan askerimizin eşinden üç kuruş parayı istiyorlar. bir kalemde yandaş iş adamlarının futbol kulüplerinin gsm şirketlerinin borçlarını silen devlet şehidinin eşinden para istiyor.

  şimdi gidin götünüz yiyorsa tayyip erdoğan’a ve süleyman soylu’ya laf edin. evlerini taşlayın.

  yapamazsınız. nasıl ki şehitlerimiz için kelle denildiğinde, abdullah öcalana sayın diye hitap edildiğinde, şehit babasına karakteri bozuk denildiğinde, şehidin kız kardeşine telefonda ağabeyin de bu mesleği seçmeseydi denildiğinde ses etmediğiniz gibi buna da ses etmezsiniz. çünkü ne şehidimiz ne vatan sizin umurunuzda değil. yeri gelir çıkarınız için ikisini de satarsınız.
 • bir hata varsa git faizini hatayı yapan memurundan al. fazla para yatırmışız faiziyle geri öde demek nasıl bir kafadır. bi sonraki ay bütün emekli maaşlarını %50 fazla yatırın, 3 sene sonra da kalkıp "3 sene önce x lira fazla yatırmışız, şimdi x+ faizini öde bakalım" diye 12 milyon kişiyi icraya verin o zaman. böyle saçmalık mı olur lan?

  şehidin anasının babasının açgözlülüğünü de ayakta alkışlıyorum. gidiyorsa torununa gidiyor lan para bu kadar mı aç kaldınız? şimdi evlerine bi kamera göndersen ,vatan sağolsun nidaları eşliğinde eski fotoğraflarını öpüp öpüp poz keserler. vatan sağolsun ama 23bin lira da hesaba yatsın. yazık.
 • hem yanlış ödeme yap hem de faizini iste. bir kaç kere küçük meblağ da olsa başıma gelmişti. devlet babalık yapıyor ama üvey evlat muamelesi görüyoruz resmen.
 • şehidimizin vefatından sonra aile içinde olan bazı anlaşmazlık veya farklı durumlar var sanırım. yapılan yanlış hesaplamadan doğan bir iade talebi değil, anne-babaya verilmesi gereken bedelin de zamanında eşine ödenmesi ve sonrasında anne-babanın kendilerine düşen bedelin iadesini istemesinden kaynaklanıyor.