şükela:  tümü | bugün
  • yemek yemek; ama hayvan gibi yemek, çatlayana kadar yemek.

gerçi bunu her koşulda yapıyorum; ama insanlar genelde fazla sıkıntıları olduğunda yapıyor.
  • üniversitede evde kaldığım zamanlar beni temizlik bile yapmaya itebilen sıkıntılardır.bildigin yapcak her iş biter bi de üstüne temizlik yapardım( tuvalet falan dahil ha)
  • zaman zaman hiç umulmadık şeylere yol açan sıkıntılardır. ben bir müzisyenim, ikinci işim ama. barlarda çalarım gezer oynarım. oradan oraya kırlarda olmasa da konserlerde coşar gezerim. bu anlatacağım olay, yıllar önce hatta 2002 yılında ben bir restorantta gitar çalarken başıma geldi.

hepimiz u2'nun with or with out you adlı iğrenç şarkısını biliriz sanırım. hah işte ben o şarkıyı çalmaktan nefret ediyorum. çünkü çalmış olanlar bilir ki tüm şarkı boyunca aynı giden "dım dı dı-dım dıdı" diye iğrenç bir arpeji var. zaten gecenin son şarkısı. yaşım çok genç yerimde duramıyorum sıkıntıdan. bezmiş bir şekilde o iğrenç arpeji atmaktayım oturarak. tabi bu sıra da hayallerden hayallere koşuyorum. kah orta sahadan attığım goller, kah geliştirdiğim yeni ekonomik sistemler ile kahraman oluyorum kendi salak dünyamda. işte o anda işin rengi değişiyor.

hemen dibimde bulunan davulun üstünde bir örümcek dikkatimi çekiyor. ilginç bişey. gözüm takılıyor izlemeye başlıyorum. örümcek geldi geldi davulun en ucuna "fışıırrrkkk" diye gitarın klavyesine ağ fırlattı. oha demi kaç kere böyle bir şey olur bi insanın hayatında. acayip sevindim daha şarkının bitmesin kafadan 4-5 dakka var. ben bununla oyalana oyalana şarkıyı bitiririm dedim. örümcek kendini boşluğa bıraktı ve gitarın sapına bağlı ağ ile sallanmaya başladı boşlukta. bir yandan da kendini yavaş yavaş yukarı çekmeye başladı. çekti çekti ve gitarın klavyesine kadar geldi. klavye üzerinde yürümeye başladı. ben dikkatle ve hayretle izledim ama benim birazdan şarkının senkop yapacakken basacağım yerinde durdu. üstüne basacaktım salağın. bu kadar eğlence yeter dedim ve kendisine teşekkür ederek gitarın sapına hızlıca üfledim. örümcek rüzgara dayanamayarak uçtu fakat tam havada taklalar atarak giderken tekrar ağ fırlattı, ağ klavyeye geldi ve klavyeye tutundu. tekrar boşlukta sallanmaya başladı. kendi gene klavyeye doğru yavaşça çekmeye başladı. bu sefer şaşkınlıktan şaşkınlığa koşan ve hafifte tırsmaya başlayan ben artık dedim bu kadar yeter. ayağa kalktım ve ayakta çalmaya başladım. zaten şarkıda hızlanmıştı sonuna doğru geliyorduk. biraz daha çeksin kendini diye bekledim. belli bir mesafeye gelince gitarın sapını şöyle bir sallayayım ki dedim o salınımla kopar ağ, o salak da o ağa tutunmaya çalışırken yeni ağ fırlatamaz diye düşündüm. gitarı hızlıca salladım. o da ne? ağ kopmadı. kopmadığı gibi o şiddetli salınımla ağ tam tur atarak üstüme kafama doğru geldi, o esnada uzun kıvır kıvır saçlı olan bendenizin kafasına örümcek düştü. ben o anki korkuyla gitar çalmayı refleksle bıraktım ve şaşkın bakışlar arasında headbang yapmaya bir yandan da elimle kafamda örümceği aramaya başladım ki bu da tam şarkının "oooo ooo oo" diye bağırılan kısmına denk gelmekteydi. bu sırada vokalist dönüp bana aynen şunu söyledi "olm sikicem azını yüzünü şimdi, napıon iki saattir amk, çalsana gitarını" dedi. tamam dedim tekrar çalmaya başladım, ama içim içimi yiyor her an gözüme girecek gibi hissediyorum. o sırada şarkı bitti, o anda iyi geceler dilerken vokalist ben tuvalete koşuyordum. aradım aradım bulamadım. çok korktum o örümcekten sözlük. hala derim acaba yuva yaptı orda bi yerde yaşıyor mu acaba.
  • sözlük karıştırmak.
  • sosyal medya hesaplarimin tamamında profillerimi yıllar öncesine kadar taramak ve 'vay amk bunu ben mi yazmisim' minvalinde laflar etmek
  • gündüz uykusuna yatmak
  • (bkz: aylak bakkal)