şükela:  tümü | bugün
 • çocuğunu emzirdikten sonra kalan sütü ziyan etmeyip, ekonomiye kazandıran kadındır.

  kaynak

  destek
 • insana "fazla sütün de bir haddi, bir limiti var" diye sorgulatan kadındır.
  sen kilolarca süt stokla, üstelik bunlar kendi çocuğunun içmediği sütler. bir de onun içtikleri var.

  tıpçılar bilgilendirse ne güzel olur, doğum yapmış bir kadın günde kaç kilo süt verebiliyor? kafamda deli sorular.
 • (bkz: öeh)

  ~ haberi okumayın, benim midem bulandı.
 • lavaboya sağmak yerine "bir insan kursağından geçsin, biz de üç beş nasiplenelim" diye düşünmüş olabilir. belki de ben saçmalamışımdır.
 • (bkz: süt anne)
 • eğer kadın islam dinine mensupsa sakıncalı bir durumdur. müslümanlara göre aynı anneden süt içen bebekler süt kardeş olur ve normal kardeşten çoğu hususta farkı kalmaz. ilerde süt sattığı bebekle kendi bebeği evlenmemesi gerekir. hatta müslümanlara göre eğer farkında olmadan süt kardeşler evlenseler bile kesinlikle boşanmak zorundadırlar. bu yüzden sütünü kimlere sattıklarını kaydetmeleri gerekebilir.
  not: ayrıca bebeğinize sütünü verdiğiniz kadının huylarına dikkat etmek gerekir. ‘emzirenin huyu bebeğe geçer’ şeklinde tabir de vardır.
  not2: süt annem var ve annemden çok huyum ona benziyor.

  edit: bu yazdığımdan ötürü ''ekşisözlük ne hallere düştü'' , ''nerede o eski kutsal bilgi kaynağı '' ya da ''hallendin mi '' diyen yobaz ateistler için bir kaç kelam etmek istiyorum. sevgili çomar kardeşim bu ülkede kağıt üstünde insanların % 99 müslüman değil mi ,bu ülkede insanların % 70 dini yaşantılarına önem göstermeye çalışmıyor mu? (bkz: cuma'dan cuma'ya, ramazan'dan ramazan'a). herkesi ilgilediren ve üniversitelerde akademik düzeyde bölümleri olan bir konuda (bkz: islam ilmihali) bilgi vermemi nasıl olur da formata aykırı bulursun ? her gün anket dolduran adam gelmiş bana format bekçiliği yapıyor.. sen inanmıyor olabilirsin , bu durumda da yazdığım seni ilgilendirmez. ayette de geçtiği gibi 'herkesin dini kendine' ama sen diyorsun ki ben inanmıyorum , dinler saçma sen de inanmayacaksın .. allah her iki tarafın yobazından bizleri muhafaza eylesin...

  edit 2; #74995747 dini bir meseleyi anlatırken direkt olayı cinselliğe bağladın.* dışarıdan normal gibi görülebilecek bir evliliğin dinen sakıncalı olduğunu söylüyorum sen ise sanki dışarıdan sakıncalı görünen bir evliliği(bkz: çocuk gelin) dinen meşru göstermeye çalışıyorum gibi atlıyorsun(bkz: sazan.avi) . hallenebileceğin insan kümesinin daralmasına bu kadar bozulma , her şey 'hallenme '' değildir. bu kafayla yarın bir gün evlenme yaşının 15e düşmesini falan istersin.

  edit3: ben 2. linki kastederek yazdım. ilk link dini açıdan hristiyanları ilgilendiriyor.(kıbrıs'lı olduğu için farzediyorum).
 • 2 litre nedir abi, biz sabah ilk sağımda 100cc anca görüyoruz ve gün toplamında 400cc anca çıkar.

  beslenme alışkanlığını ve vücudunun nasıl bu kadar süt ürettiğini merak ettiğim kadın.
 • midemi bulandıran haber.
 • vücut geliştiricilerin bir aşamadan sonra kayışı kopardıklarını gösteren haber. sütü bir vücut sıvısı olarak düşünürsek kadının terini içmekten farksız, aynı iğrençlik. bebekler için satmakla aynı şey değil. faydasından çok zararı olur gibi. sabah sabah midem bulandı.
 • nasıl muhafaza ediyorlar acaba diye bir baktım da derecesi sabit derin dondurucuda ömrü 6-12 ay imiş. dondurulmuş gıda olarak anne sütü, saçmalık.