şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: el sikko)
 • birilerinden "ya sen kimsin ya nani misin nesin bu ülkenin ekmeğini yedin" şeklinde karşılık bulması ihtimali olan söyle

  ha bence de öyle, nani zaten zoraki gelmiş gibiydi geçen sene, fırsatını bulduğu anda da kaçtı gitti
 • eyy nani efendi, amk şoparı niye geldin o zaman yıllığı 4,5 milyon eurodan toplam 4 yıllık imza attın. paraları alırken istanbul şşok güsel, rakı şşok güsel ama işin bitip başka lige gidince tukaka öyle mi.
  fener satmasaydı altyapıda topukların götüne vura vura koşturuyordun sağa sola. sümsük.

  camış. sinirimi bir türlü çıkaramadım. göt. marsık. pis.

  not: bu atarlı giderli tavırlar fena değilmiş aslında. insan bi rahatlıyor.
 • insanlar manyak mı neden sabri reis ile ayı bogan volkan'ın sokak kavgası gibi kapısmasını izleyip zamanını bosa harcasın he ama bizim millet bok varmıs gibi iki kisi kavga etse alır cekirdegi eline izler kaza olsa izler bize ozgu ozellikler izler oglu izler mallastırılmısız
 • normaldir. hasta bir fenerli olarak benim bile ilgimi çekmiyor artık. yıllardır aynı terane lan, bir heyecanı kalmadı açıkçası.
  bir filmin sonunu bilip de tekrar aynı heyecanla izleyebilir misiniz? ilginizi çeker mi? kusura bakmayın, adam haklı.
 • nani'nin katıldığım tespiti. adama "o zaman yıllık x liraya neden gelip oynadın, oynarken iyiydi hoştu ama" diye çemkirmeyin ve olaya şöyle bakın.

  türkiye'de 5.000 lira kazanırken suudi arabistan'dan iş teklifi aldınız ve aylık 10.000 dolara çalışmaya başladınız. ama ülke bok gibi, gezecek dolaşacak bir yer yok. bir sene çalışıp türkiye'ye dönünce "abi nasıldı oralar?" diye sorduklarında bok gibiydi dersen nankörlük mü etmiş olursun? bence olmazsın.
 • buralar tiner kokusu ile dolup taşmaya başlayabilir kaçalım.
 • ulan çok güzel demiş be.

  kendimizi bir bok sanıyoruz ya, böyle adamlar gelip ne olduğumuzu hatırlatıyor.

  yukarıda biri de demiş ki "niye geldin de 4,5 milyon euro'yu aldın o zaman".

  adam senin sikko derbine mi geldi birader, sen kendin söylüyorsun, 4,5 milyon euro'yu cebe koymaya geldi. parasını kazandı, şimdi kafası rahat top oynayacağı bir takıma gitti.

  soru sorulunca da çotank diye koymuş cevabı.

  avrupalı böyle işte, kıvırmıyor. helal olsun.
 • acı gerçeğimiz, evet milyon eurloluk takımlar kuruyoruz, 50 bin üzerinde seyirci kapasiteli stad yapıyoruz, sponsorlar vs ancak gel gelelim bu müthiş derbinin yayınlandığı tek ülke türkiye, yani kendimizden başka izleyenimiz yok bu nefret ortamı devam ettiği sürece de olmayacak gibi, bu işin salt futbol kalitemizle ilgili olduğunu düşünmüyorum, nihayetinde bu bir gösteri ve şov işi, sahadaki futbol, stadlar, taraftarlar, tribün şovları bunlar bir bütün ve sahadaki futbol harici saydığım diğer etmenlerde fena sayılmayız ancak oynanan futbol tabii ki cezbedici değil artı iki kulüp arasındaki inanılmaz nefret (boca-river bambaşka bir olay) dışımızdaki dünya için pek çekici olmasa gerek.
  iki kulüp biraz akıllı kişilerce yönetilip iş birliği yapsalar, maçlarını dünyaya pazarlayıp daha da büyümeye adadıkları vizyonları olsa başarma olasılıkları yüksek ancak vizyonumuz sığ, stratejilerimiz yetersiz..
 • yani eskiden dünyanın olmasa da avrupanın kesinlikle dikkatini çekiyordu. fakat yıllar geçtikçe insanların takımlara duydukları destek daha çok holiganlaşınca haliyle bitti. her maçta kavga,en az 2 tane kırmızı kart, penaltı kararları tartışmaya açık olunca ortada futbol olmuyor. ortada futbol olmayınca da avrupa seyircisi izlemek istemiyor.

  normal yani böyle birbirlerini yemeye devam ettikleri sürece türk seyircileri bile ilgi duymamaya başlıcak.