şükela:  tümü | bugün
  • poların ters çevrilmesi gerektiği uyarısını yapan muhtemelen 30 küsür yaşındaki fenerli çalışandan daha çok şampiyonlar ligi maçı görmüş olan 6 yaşındaki cimbomlu çocuğun yaşadığı rezalettir.
  • ahahahahahaha, aklıma bir anı getirdi, paylaşmak istedim :)

14 mayıs 2006 akşamı, ülkenin yüzde 2'sinde falan lig tv olduğu için maalesef bizde de bulunmuyordu. her önemli maç gibi son hafta olan maçımız kayserispor maçını izlemek için yakın arkadaşımla birkaç internet kafe dolaştık. o zamanlar popüler internet kafelerde maç yayınlamak. ama bir türlü gs-kayseri maçını bulamıyoruz, her taraf fenerbahçenin maçını yayınlıyor çünkü şampiyon olacaklar, kutlamalar falan...
    en son maç saatleri geldi bir internet kafenin önüne geldik girelim bari fenerbahçe maçını izleyelim dedik.
    tam da bu başlık şu anı hatırlattı: kafe sahibi dedi ki formalarınızı ters çevirip giyin, aşağısı karanlık kimse anlamaz... (15 yaşındayız) kabul ettik.
    maçı izliyoruz aslında bizde de ümit yok pek şampiyonluk için.. maçın sağ üst köşesinde bizim skor yazıyor, 1 attık ufladık, 2 attık, dizlerimizi sıkıyoruz sakin sakin. önümüzde de bizden elemanlar varmış, kafe sarı lacivert diye bağırıyor, en büyük anında önümüzdekiler "ankaragücü" diye bağırıyor. dedik ki yalnız da değiliz derken denizli golü attı. biz de dayanamadık allah-u ekber diye bağırdık, saniyesinde sandalyeler soda şişeleri fırlatılmaya başlandı. kaça kaça çıktık kafamıza bir şeyler yiyerek. sonra o korkuyla tarihi bir koşu sonrası 3-4 km sonra bir araç gördük radyodan maçı dinliyor, yanlarında durduk 1-1 olmuş. formaları yoktu üstlerinde, onlar uzatmaları dinliyor heyecanla biz dinliyoruz, maç bitti, biz bağıra bağıra birbirimize sarıldık arkadaşımla, herifler de fenerbahçeliymiş bir de onlardan kaçtık. hayatımın en mutlu "an"larından birisiydi bu, anlatmak ne güzelmiş :)
    bir kere daha aşık oldum takımıma.
    sen çok yaşa!
    darısı bu yıla inşallah!
  • umuyorum bir yanlış anlaşılma falandır çünkü fanatikliğin böylesi bir orospu çocukluğuna evrildiğini görmek ülke adına üzücü olur.

edit: fenerbahçe'den açıklama gelmiş.
  • bir mal farkında olmadan ters giydirmiş olabilir. zira ben de bir mal olarak birçok defa oğluma montunu ters giydirdiğim oldu.
    bilerek yapıldıysa - fenerbahçeliyim- bu bir terbiyesizliktir.
    çocuğun masumiyetine bayıldım bu arada...
  • emre belözoğlu transferinden sonra oyuncunun tanıtımını yaparken kariyerini inter'de başladı olarak göstermişti bu ezikler.

fbtv'de maç anlatımlarını izleyin, galatasaray ile ilgili hep "rakip" ifadesini kullanırlar. böyle büyük bir galatasaray kompleksi vardır bunlarda, adını ararken bile dizleri titrer. 100 yıldır hep 2. planda kalmanın, takipçi olmanın verdiği eziklik.

bu olay da bunun yansıması. şaşırmayın diye söylüyorum..
  • sahasinda sampiyon olan takima kupa verdirtmemeye calisan, isiklari kapatan, madalya torenine cikmayan bir kulubun sasirtmayan hareketidir. bunlardaki gs ezikliginin limiti yok.
  • yanlış anlaşılma değildir arkadaşlar. fenerbahçe spor klubünün uygulamasıdır. bizzat benim de başıma gelmiştir.

fenerbahçe tesislerindeki halısahalarda bile parasını verip halısahadan yararlanan insanlara aynı muamele yapılıyor. forma yasak... şort yasak... sarı kırmızı her şey yasak.

üzerimdeki galatasaray kaleci formasını ters giydim. eşofmanın üzerine de şort giydirdiler.

açıklama ise şu : fenerbahçeli yöneticiler gezerken görürlerse işletmeciye kızıyorlarmış... işte bu kadar takık ve kompleksli bir camia bu camia.

edit : anlattığım olaya inanmayan arkadaşlar olmuş... ne kadar ezik bir camia olduğunuzu görmek istiyorsanız gidin gözlerinizle görün. stadın yanındaki halısahaların soyunma odası duvarlarında bile uyarı! yazıları mevcut. hala duruyordur eminim ... orada futbol oynayanlar zaten bilir... bilmeyen de gitsin gözleriyle görsün.
  • 500 bin tl para olunca isin ucunda kabul ediliyor 10 yasinda cocugun uzerindeki galatasaray armasi kabul edilmiyor.

siktir lan.
  • çocuğun orada öğretmenleri yokmuymuş? hadi stadta biri insanlıktan nasibini almamış ve polarını ters girmeden içeri giremezsin demiş. ya o çocuğun öğretmeni? böyle bir muameleye nasıl izin vermiş. bu alenen görevi kötüye kullanma suçu. gerekiyorsa bütün sınıfı stada sokmayacaktı.

ayrıca fenerbahçe yönetimi olayı derhal araştırıp sorumluları kovmalıdır.