şükela:  tümü | bugün
  • kimse kusura bakmasın ama çok net bir skandaldır!

rengi ne olursa olsun, bu çocuk be çocuk! sonra kalkıp "biz centilmeniz" diye geçinirsiniz.

olay şu twitte kısaca geçiyor.

https://twitter.com/…app/status/1128582300134932480

uzunu da burada.

"bu kardeşimiz 6-7 yaşlarında... üzerinde galatasaray forması ile okula gidiyor.. o gün okul'da bir gezi düzenliyor. gezi programında fb ülker stadyumu da var..

stadın önüne gelindiğinde bu kardeşimizin eşofmanını çıkarttırıp ters giydiriyorlar.. "

bu arada merak etmeyin, kardeşimiz başakşehir maçında tribünde olacak.

iyi olanı nasıl alkışlıyorsak ve fenerbahçe belli konularda gerçekten "sivil toplum örgütü" işlevi görüyorsa, bazen böyle de "vizyonsuzluklar" ortaya koyabiliyor.

artık bu stad görevlilerinin mi, kimin vizyonsuzluğu hiç bilemiyorum. eğer okul bunu yaptırıyor olsa, çocuklara en baştan "takım eşofmanları" giymeyin de diyebilirdi. o yüzden bu iş aksi de olabilir ama %99 stad görevlilerinin işidir.

yeni başkanınızın, yeni vizyonu da bu galiba. belki de talimat vermiştir bu konuda kim bilir. herifin işi gücü yok, galatasaray maçında olanları ağzına alıyor çünkü.

diyelim ki çok adil bir adamsın ve ondan yaptın. kardeş, o zaman başakşehir hakkında niye atıp tutmadın ilk yarıda hiçbir zaman? haksız kararlarla son dakika penaltıları ya da rakiplerinin verilmeyen golleriyle galibiyet aldıklarında neden sus pus oldun?

adalet hepimize lazım. ayrıca, sen önce bu bataklıktan nasıl çıkacasın onu düşün galatasaray ve onun renklerini böyle takıntı haline getireceğine.

her neyse konu uzadı ama bu konuda diyeceklerimi bu bahane ile de demiş oldum.

daha çocuklara şimdiden "centilmenlik" yerine, "nefret tohumu" aşılayanlar ve bu hareketler ile "ötekileştirenler" sonra basına şirin şirin demeçler verip, pr ile toplumun gözünü boyayabiliyorlar.

spor her şeyden önce hoşgörüdür kardeşim, dostluktur. maç içinde kızdırırız, atışırız, dalga geçeriz, maçın gazıyla belki küfür bile ederiz ama maçın içinde kalır onlar.

biz adamlara "ezeli rekabet, ebedi dostluk" diyoruz. adamlar emre akbaba'ya geçmiş olsun bile demiyorlar hocası hariç. ersun yanal'a teşekkür ederim şahsen duyarlı davranışı için.

biz adamlara "ezeli rekabet, ebedi dostluk" diyoruz. elemanlar, bir çocuğun giydiği kıyafetten, oradaki armadan bile nefret duyabiliyorlar.

o çocuk kim bilir o an neler hissetti.

cidden iğrençsiniz. siz utanmıyorsunuz ama ben sizin adınıza utanıyorum. inşallah bu "vizyonlu" hareketiniz bir daha olmaz.
  • yalan olduğu yüz kilometreden görünen olay.
  • olay tabi ki yanlıştır, ayıptır. böyle birşey bilerek isteyerek yapıldıysa hiç bir izahı yoktur.
    ancak buraya gelip bu olayda vizyon vizyon ali başkan filan diyerek algı kasan güruha da ayrı bir ayar oluyorum. stattaki bir görevlinin yaptığı saçmalığı nasıl ali koç a bağlıyorsunuz anlamak mümkün değil.
  • oradaki mantık ne acaba? arma gözükseydi bizler taraftar olarak yönetim istifa mı diyecektik? çocuk daha neyin ne olduğunu bilecek yaşta değil. giyerse giysin.
  • galatasaraylı olduğu anlaşılmasın diye ters çevirmişsiniz ama sarı kırmızı gene görünüyor. çocuğu mu ters çevirseydiniz acaba o kanaryayı bile kıskandıracak beyninizle!!?

t: bir garip olay.
  • he amk ali koc vizyonu he. baskan bizzat geldi stada, cocugun montunu ters cevirtti. saldirmaya bahane ariyorsunuz hemen.

cocuk yanlislikla falan ters giymediyse kotu bir durum. calisanlardan biri yaptirdiysa hesabi sorulmalidir.

not: lefter.
  • açıkçası bilerek yapıldığını düşünmüyorum. inşallahta öyledir. cidden bu derece ufak tefek şeylerle vizyon mu kasıyorlar bilmiyorum ama rezillik bile diyemeceyeceğim kadar haysiyetsiz bir davranış. kafası art niyetli olan insanların kafası sürekli bu şekilde çalışıyor sanırım. yoksa eşofmandaki arma vs. bile düşünmek acizliktir.
  • mizansen olduğu 10km öteden anlaşılan tweettir.
  • ali koç vizyonuna yakışan bir harekettir. rakibi şampiyon olunca zemini ıslatıp ışıkları söndüren zihniyetten ne beklenir ki zaten. galatasaray kompleksinden geberecekler yakında.
  • edit: bu da bizden gelsin... gs tv 8:33'ten itibaren

çocuğun eğlendiğinden dem vuran mı istersin, olayı hocaya, şaş’a getiren mi?

olaya tarafsız yaklaşabilen fenerbahçelileri tenzih ederim. çocuk lan bu çocuk, haysiyetsiz herifler.

gerçi ben sizin başkanınızın kompleksini de bilirim, kendisi şirketleri için yaptırdığı prodüksiyonlarda bile kırmızı kullanılmamasını özellikle isterdi. biz de rengi sevmiyor olabilir derdik. ta ki rahmetli abisiyle bir konuşmasına şahit olana dek.

ailenin zeki çocuğu *