şükela:  tümü | bugün
 • sorunsuz alışveriş yaptığım site, iletişimleri de kuvvetli. sattıkları ürünler eski sezonlara ait ama aynı ürünlerin ülkemizdeki fiyatlarına bakınca göz kapalı alınabilir oluyor.

  paypal ın bu dönem ülkemizde kullanılamıyor olmasının da verdiği ebay-sizlik sürecinde de çok da ilaç oluyor.

  1- ürün beğenilir, gidip burada bir mağazada denenir. beden tespit edilir.
  2- fc moto dan seçilip alınır. türkiye için yaklaşık %20 ucuz ödenir fakat dhl ile gönderildiğinden bir de 20 euro gibi bir kargo parası ödenir.
  3- fakat dhl almanyanın pttsi olan dhl dir karıştırılmasın. ptt kargo kapıya getirir, o %20 yi size makbuz etmiş gelir ve teslimde gümrük verginizi öderseniz. ( gümrük vergi koşulu içinde kalan tutarlardaki ürünler için geçerli, diğerlerinde bunu da ödemiyorsunuz )
  4- güle güle kullanılır.
 • tabii ki diğer sitelere ve türkiye'ye göre daha uygun olduğu bir gerçek, ama kasımda aldığım ayakkabılarımı mart'ın sonuna ertelemek nedir gerçekten?

  müşteri yönetimi o kadar iyi ki çirkefleşemiyorsun bile. mecbur bekliyorsunuz aldığınız ürünü.
 • www.fc-moto.de adresinde ikamet eden ve fcmotob5 redeem koduyla sürekli %5 indirim alarak motosiklet ile ilgili pek çok ürünü tr fiyatının çok altında bulmanın mümkün olduğu sitedir. en azından kargo parası bedavaya geliyor böyle.

  edit: türkiye üzerinden login olduğunuzda almanya'da uygulanan %18 kdv (vat) eklenmemiş daha ucuz fiyatını ödeyebiliyorsunuz.
 • motorsiklet ve motor binicileri için giyim,aksesuar, elektronik vb. bir çok kalemde ürün satan alman alışveriş sitesi. türkiye'ye kargolamaktadırlar. kargo fiyatları ortalama seviyededir( 18-20 euro) . dhl ile göndermektedirler. türkiye'de son dönemde motorcular arasında oldukça popüler olmaya başlamıştır. her ürün ucuz değil. bazı ürünler kargo ve euro kuru yüzünden türkiye fiyatından %10 - 15 ucuza geliyor, almaya ve beklemeye pek değmiyor. ama ürünlerin geneli türkiye fiyatlarından oldukça ucuz. site içinde de sürekli bir indirim kuponu paylaşılıyor. ben rukka'nın gore-tex balaklavasını aldım. 20 günde geldi.