şükela:  tümü | bugün
  • sol konusunda ahkâm kesmemeli gereken, hele hele mirseyit sultangaliyev'in adını ağzına bile almaması gereken komprador/çakma solcu.

sultangaliyev hakkında kaç kitap okumuş(!) bilemem, neyine güvenerek türkistan ve idil-ural devrimcilerinin * * kitabını yazıp filmini getiren adamlarla bu konuda aşık atıyor ama türk 68 kuşağının çekirdeğini oluşturan mdd/yön geleneğini yazarlarımız olan eski tüfeklerden * ** öğrenmediği kesin.

ha, okuduğunu anlayamama sorunu olduğu belli, belki o yüzden pek yuklenmemek gerek.
  • sultan galiyev'i attila ilhan'dan okumuş, yön geleneğini de bizzat önderinden; türkiye'de herkes üç maymunu oynarken kürt sorununu 60'larda ele alıp ''hiçbir sosyalist, etnik asimilasyonu kabul edemez'' diyen doğan avcıoğlu'ndan bilmektedir. pırablım?

bildiği kadarıyla da sultan galiyev bırakın ırkçı olmayı; ''mazlum doğu halklarının birleşerek doğu'dan başlatacağı devrim'' şiarıyla hareket eden birisidir. türkiye'de kendisini solcu gösterip kürtlere nihal atsız ırkçılığı yaparak solun adını kirleten türksolu gibi ösocu mit kuyrukçusu manyakların sol literatürdeki kişilerin isimlerini kullanarak manipülasyon yapmasına sonunda yüreği el vermemiş, her ne kadar türksolcu olsalar da mirsait sultan galiyev isminin daha fazla kirletilmesine dayanamayıp kendilerini ciddiye alarak yazmak zorunda kalmıştır.

proleterse biz rusya'da iki defa proleteriz diyen sultan galiyev'in, türkiye'de ezilen ulus olan kürtlere ya da dünyanın herhangi bir yerinde bu durumda olan bir halka ırkçılık güdebileceğini kendisine gösteren olursa gökçe fırat sakalı bırakıp parası örgüte gitmesin diye de lahmacun yemeyi özüne yasaklayacaktır.

yaşasın halkların kardeşliği sloganını dünyaya armağan eden lenin'in yoldaşı galiyev gibi isimler üzerinden türkiye'de nazi propagandası yapan tosuncukların kendisini komprador çakma solcu ilan etmesi epey bir güldürmüş, her ne kadar yazmak zorunda kaldığını bilse de katıksız faşist/sağcı olan adamlarla sol tartışmak durumunda kalması aynı derecede üzmüştür.

sizin siyaset alanınız mhp ve nazi partisi düzlemi sayın tosuncuklar; her ne olursanız olun birazcık siyaset etiğine sahipseniz kelaka insanların isimleriyle faşizm rüzgarları estirmeyin buralarda. deniz gezmiş resmi arkasından kürt halkına ırkçılık yapan ruh hastası manyaklar sizi.
  • bir soyad olan ve normalde bitişik yazılan sultangaliyev'i sanki sultan ayrı galiyev ayrı isimmiş gibi ayrı yazmasından belli bu şahsın sultangaliyev'i tanımadığı. onu da geçtim, yön hareketinin herkesten önce kürtlerin emperyalist işbirlikçisi özelliğini bildiğini unutuyor bu arkadaş. yine yön geleneğinden bir solcu* değil miydi ekrad kavramının etnik olmadığını ve kürt hareketinin emperyalist yardakçısı olduğunu vurgulayan?

kürtlerin önemli bir kısmının türk karışımı olduğunu söylemek nihal atsız ırkçılığı degil gerçekten solcu bir tavırdır. ekrad kavramını emperyalistler kürt gibi etnik bir kalıba sokana kadar, kürtler zaten birbiri ile bağlantısız arap-fars-türk yığınından baska birşey değildi. emperyalist güdümlü bir millet yaratma teşebbüsüne karşı çıkmak ve bunu hatırlatmak da solun gereğidir. ayriyeten, mitçi görmek istiyorsa başta apo olmak üzere hewallerine bakması şarttır. sonuçta uğur mumcu'nun üstüne basarak, kanıtları ile vurguladığı üzere kürt hareketi dediğin olgu bir cıa/mit/kontrgerilla yapılanmasıdır. okuduğunu anlayamama semptomlarına gelince, ülkücüler hakkındaki siyasi tespiti "sağcılık" olarak yorumlamak gülünçtür ve yüksek bir dangalaklık seviyesi ister. bugün chp ile işbirliği yaparak balıkesir ile manisa'da oyunu yükselten mhp'nin tabanı 80 öncesi "gomunist avcıları"mi yoksa 99'da apo'nun yakalanması sürecinde mhp'ye kayan merkez sağ seçmen mi?

son olarak, bir emperyalizm projesi olan kürtçülüğe destek olan birisi asla solcu olamaz. şu an suriye ve ırak'ta, kısmen ise türkiye'de * * * * * uygulanan da, türk'e karşı kürt faşizmi ve soykırımıdır. dolayısı ile, sultangaliyevci, üçüncü dünyacı şablonda ezilen halk türklerdir. sonuç olarak, mahir yoldaşın dediği gibi "“keza, cezayir halk savaşı’nda milli kurtuluş savaşı’na yan çizerek, cezayir için en iyi çözüm yolunun sosyalist fransa’nın bir eyaleti olmasında gören cezayirli sosyalist aydın da, o’nun partisi de devrimci değildir. bilimsel sosyalizmden habersiz cezayirli bir milli kurtuluşçu, bu aydından da, o’nun partisinden de ilericidir, devrimcidir." aynı şekilde, sıradan bir türk milliyetçisi, şu an hdp/bdp kuyrukçuluğu yapan komprador "solun" alayından daha solcudur.
  • attila ilhan'ın kitabının kapağında sultan galiyev/galiyef olarak yazdığı zatın ismini yanlış yazdığı iddia edilip bunun üzerinden bahsi geçen şahsı tanımadığı hükmüne varılan kişi. arkadaş; nazi partisi ağızlarıyla solculuk taslamanız zaten kafanızın ne durumda olduğunu gösteriyor da sormazlar mı adama madem normalde bitişik yazılıyor sen kendi kullanıcı adını alırken neden ayrı yazdın diye? komik misiniz nesiniz gece gece.

mensubu olduğu türksolu oluşumu kürtlere her ağzını açtığında nefret söylemi dile getiren adamların hiç yakışıklı kürt olmaması gibi bir başlıkta ''aslında var yea, kendini kürt sanan turanid ırkından türkler var onların özelliğinden gelebiliyor yakışıklılıkları/güzellikleri'' yazarak yaptıkları kafatasçılık yüzlerine vurulduğunda ''ben aslında etnik tanım getirerek gerçek solculuk yapıyordum, ırkçılık değildi o :(('' ağızlarına girmesi nasıl bir savunma mekanizmasıdır anlayamıyorum. kürt fobileri ağızlarından, ellerinden çıkan her kelimede kendini gösterirken yaptıklarını söyleyince ağlıyorlar bir de. faşist deyince kızan faşist semptomlarından sonra bir de bu çıktı başımıza he mi.

her şeyden önce devletin yarattığı kontrgerilla yapılanmaları üzerine yazan; bu yapılanmaların kürt halkı üzerindeki etnik asimilasyonunu belgeleyen; köy yakan, kürtçe konuştu, kürtçe şarkı dinledi diye insanlara yapmadığı baskıyı bırakmayan odakları deşifre eden uğur mumcuyu ağzına alabilme cesareti gösteren faşist tosuncuklar solculuk taslıyor hala. bu arkadaşların kafasına göre gerçek solculuk; ülkedeki tüm etnik grupların dillerinin ve özlük haklarının bastırılıp türk üst kimliği potasında eritilmesi. sonra da ortaya çıkan tepkinin hangi yönlerde seyrettiğine bakıp nato üyesi ordu ve ülke yönetimlerinin durumuna bakmadan kürt mücadelesini emperyalist diye suçlayarak yaptıkları faşizmi aklamaya çabalamak. yön deyip lideri avcıoğlu'nun kürt meselesi hakkında ''etnik asimilasyon hiçbir sosyalistin savunabileceği bir söz değildir'' sözünden sonra hala daha bıdı bıdı edebiliyor yüzsüz herifler.

''bir ırkın, etnik grubun ve sahip olduğu kültür değerlerinin eritilmesi sosyalizmin temel felsefesine aykırıdır. eritmeyi bırakın, bu kültür değerlerinin ve etnik özelliklerin yaşaması ve gelişmesi için gerekli fırsat ve imkanların sağlanmaması, kendi haline bırakılması bile sosyalist düşünce ile bağdaşmayan bir durumdur.
    ''sosyalist bir düzende hiç kimse rengi, dini, ırkı, kültürü ayrı olduğu için istismar edilmeyecek, üstelik kişiliğine bağlı bu özellikleri geliştirmesi için kendisine fırsat ve imkan verilecektir.
    sosyalistler olarak, sanıyoruz ki, bu önemli mesele üzerinde düşünme zamanı gelmiştir.''

yön, sayı 194, 16 aralık 1966

kendi nazi partisi görüşlerini sola yamamaya çalışırken kullanmaya kalktığın yön geleneğinin kurucusu avcıoğlu'nun bu sözlerini bir güzel analiz et, ondan sonra da yavşak ağzınla dile getirdiğin dangalaklık müessesini bir daha düşün bakalım faşist tosuncuk. ''ülkücüler laiktir, zaten azımsanmayacak kadarı da bizim oluşumumuza ilgi duyuyor'' deyip daha sonra da oksimoron özelliği göstererek mahir çayan'ın sözlerini kürt düşmanlıklarına kılıf olarak kullanmaya kalkan adamlara laf anlatıyoruz işte.

sözlükte bile devletin yarattığı türk kimliği üzerinden kürtlere her gün nefret söylemi varken ve bizzat burada solculuk taslayan senin gibi adamlar iştirak ederken; türkiye'de özellikle 90 döneminden sonra işçi sınıfının çoğunluğunu batı'ya göç etmeye zorlanan kürt işçileri oluştururken ''aslında türkiye'de ezilenler türkler, neden çünkü devletin türk üst kimliği için baskılarla köy yakarak, asit kuyuları yaratarak; jitem'lerle, kabul etmediği kontrgerilla örgütleriyle binlerce faili meçhul işleyerek yarattığı örgütlerin aynı dilden cevap vermesiyle ölen insanlar var'' gibi müthiş solcu analizlerle içinde bulunduğun faşist oluşumu sol ilan edemezsin faşist tosuncuk.

hee son olarak galiyev'in kendi ırkçı görüşlerine dayanak gösterecek bir açıklamasını/icraatini de hala bekliyorum. gösteremezsen lenin'in öğrencisi adamın nickiyle faşist propaganda yapmaya devam ettiğin her an ayrı bir yüzsüzlük olarak yazılacak hanene burada. o kullanıcı adıyla o faşist görüşleri yaymaya devam ettiğin her an tepene tepene vuracağım.
  • sultangaliyev bir soyaddır ve bitişik yazılır. halbuki, maalesef bu konu üzerine çalışan aydınlarımız bile bunu atlamıştır, tatarca tercümanlığı yapan* bir dostumdan, yaklaşık bir yıl önce(nicki aldıktan sonra) öğrendim bunu. eğer attila ilhan'ın sultangaliyev'e değindiği 3-5 makaleden biliyorsa sözkonusu yazar, hiç ahkâm kesmesin. halit kakınç'ın kitabından tut da, ileri yayınlarının derlemelerine kadar daha birçok kaynak var, attila ilhan sadece sultangaliyev'i "tanıtmıştır". ha bu arada, türksolu takipçisine attila ilhan anlatmak, tereciye tere satmaktır. attila ilhan'ın ileri'de çokça makalesi ve röportajı bulunmaktadır, naber?

yön geleneğini de öğretmeye hiç kalkma bana, uğur mumcu "kürt dosyası" adlı kitabında kimin emperyalist uşağı olduğunu gayet iyi göstermiştir, bu satırlar kürt dosyasından
    “körfez savaşı sonrasının diplomasisi bir ‘bilardo oyunu’ gibi oynanıyor. abd bilardo sopası ile ırak’ı vuruyor; ırak topu kürt topuna vuruyor. kürt topu da kıbrıs topuna.

…türkiye, kürt-ermeni-rum-avrupa-amerika kıskacında büyük bir yalnızlığa itiliyor.”

“ingilizler bölgede bir ‘kürt devleti’ kurdrmak istiyorlardı. bu amaç, sevres antlaşması ile gerçekleşiyordu. amaç gerçekleşseydi, kürtler büyük olasılıkla ingilizler güdümü ile yönetileceklerdi.

bölge bir petrol bölgesi idi; ingilizler kürtlerle bu nedenle ilgileniyorlardı. 1925 yılında musul sorunu da bu yüzden patlak vermişti.

70’li yıllarda da ırak’taki kürtler abd tarafından desteklendiler. abd, baas rejiminin sovyet etki alanına girmesinden endişe ediyordu. amerikalıların koruması altında amerika’ya götürülmesi ve 1979 yılında abd’de ölmesi bile bu ilişkileri gösteren bir olaydır."

al canım, buradan sipariş ediliyor. al da oku yön geleneğinin yetiştirdiği "sakıncalı piyade" ne yazmış o hewalciklerin hakkında:
    http://www.dr.com.tr/…olitika-/urunno=0000000069581

internetten satış tükenmiş ama olsun, kitapçılar ne güne duruyor?

aynı zamanda, "yavşak ağız" vb. kelimelerini yadırgamadığım zavallı yazardır. sonuçta mahir yoldaşın sözleri suratına tokat gibi çarpmıştır, emperyalist işbirlikçisi olana solcu denmez, bunu gördükçe kahrolmuştur...

kürt sorunu, emperyalizmin çıkarttığı bir sorundur. dolayısı ile, emperyalistlere karşı bu kadar sert bir çözümü öneren sultangaliyev'in, emperyalizmin koltuk değneği olan kürtler hakkında ne düşüneceği bellidir:

"dünya yüzünde eşitliğin sağlanması için başta bütün dünyadaki eşkıyaların yuvasını, avrupa’yı tahrip etmek, onun burjuva şehirlerini yıkmak, burjuva hayat tarzının dışındaki bir hayat tarzına hiçbir zaman razı gelmeyecek dereceye gelen insanları kırmak, yok etmek gerekmektedir.
    dünyada bir kişinin bir başka kişinin gücüyle, bir milletin bir başka milletin gücüyle yaşamaması için en evvel burjuva düzenini yok etmek, onu dişleriyle tırnaklarıyla savunan avrupa memleketlerini tarumar etmek, onları yeryüzünden bütünüyle silmek gerekmektedir. "

1919'da yazılan makalenin tatarca orijinaline bak bir de:

http://oi43.tinypic.com/24pm6vc.jpg

kaynak:

m. sultangaliyev

kızıl armiya (kızıl ordu); 1919, 30 temmuz, no: 112.

anlayacağın, sultangaliyev'den sana ekmek çıkmaz. adam batı'da taş üstünde taş koymamaktan bahsediyor, batının fişfiklemesi ile ayaklanan kürtlere mi merhamet gösterecek? hadi onu geçtim, "lenin'in öğrencisi" ne la? sultangaliyev, kazan'da beyaz ordu'yu yerle yeksan ederek kızıl ordu'ya yardım etmiştir ama karşılığında lenin vaadedilen özgürlüğü vermediği gibi, milleti kazakistan'da yapay açlıkla öldürmüştür. sultangaliyev'in yoldaşları olan alaş orda üyelerine yaptıklarını saymıyorum bile.
  • başta ''galiyev'i yanlış yazdın o halde onun hakkında hiçbişi bilmiyorsun'' denilen; cevabını alınca da ''zaten aydınlarımız dahil hiçkimse bilmiyordu, ben de sonradan öğrendim'' denilip sırf cevap vermiş olmak için cevap verilen yazar. demagojiyi bile işi bilen yapmalı.

sayın joseph goebbels; demagojiyi bırak, seninle sol değil sağ tartışıyorum burada. daha senin ''kürtler türklerin kart kurtudur'' kafanı tartışıyoruz. kürt halkının etnik kimliği bizzat devlet ve genelkurmayca yok sayılmıştır diyen uğur mumcu'dan ekmek çıkmaz sana. hayır; ülkücü öven, kürt diye bir şey yoktur diyen, kürtten alışveriş yapmayın diyen adamların uğur mumcu ile, attila ilhan, yön dergisi vs. ile ne işi olur. sizin yapmanız gereken siyaset ötüken dergisi, alparslan türkeş paralelinde. ama iş bizzat sola karşı kontr faaliyet yönetmek olunca ''kürtleri sürelim'' kafasındaki adamlar bırakın solu ağzına almayı, ''gerçek solcu biziz'' ayağına bile yatar.

hadi söyle bana sayın neonazi; kürt diye bir şey var mıdır yok mudur şimdi? yön dedin avcıoğlu'nun sözünü koydum, uğur mumcu dedin bizzat kürt kimliğinin yok sayılması hakkındaki sözlerini koydum. yakışıklı/güzel kürt var mı; yoksa güzel kürtler kürtleşmiş türklerden mi gelmekte? adını kirtlettiğin yazarların hepsi kürt sorununu bizzat devlet terörü yaratmıştır derken sen hala emperyalistler mi diyorsun?

senin natocu ordunu göreve çağırırken, mitçi başkanın suriye'ye girelim derken milleti emperyalist ilan etmeni seveyim ben.

(bkz: barzani abd destekli o halde kürtler yok)

(bkz: türkiye natocu o halde suriye'ye girebiliriz)

sayın karagömlekli ; biliyorum ki faşist derginizde attila ilhan okuyorsunuzdur. hatta hatta kürt halkı yok kürtçe hiç yok derken böylesine şiirlere de yer vermişsinizdir. şüphesiz ki en süper solcu sizlersiniz; türkiye'de solculuk yapılırsa onu da siz yaparsınız.

sayın hitlerjugend ; nickini taşıdığın bolşevik galiyev; batı emperyalizmini bu kadar kötülerken, natocu ordunun suriye'ye girmeye çalışmasına ne derdi? bu müdahaleyi destekleyen ösocu başkanına ne derdi?

(bkz: galiyev ırkçıdır çünkü batıyı sevmiyordu)

onyıllardır yapılmaya çalışan etnik temizlemelerle, yok saymalarla çaresiz bırakılan bir halkın yürüttüğü mücadeleye ''ezilen ulus'' diyen galiyev'in ırkçılık yapabileceğini anca sizin gibi nazi kafasındaki adamlar söyler. hayır bir de ciddi ciddi cevap yazıyoruz; etnik düşmanlık neree, senin natocu ordunu göreve çağırırken içine girdiğin duruma bakmadan milleti emperyalizmin koltuk değneği olarak niteleyip galiyev'i kürt düşmanı ilan etmen nere.

lenin'in ölümünden sonra mezarını ziyaret edip ağlayan, tüm yaşantısı boyunca lenin'in başlattığı devrimin bir savunucusu olan bolşevik galiyev'i batı'nın manipülasyon ağızlarıyla ''ırkçı'' ilan etmek ancak sizlere yakışırdı. soldan alıp sağa yerleştirmeye çalıştığı galiyev'i batıya karşı sert tavırla niteleyen adam kalkmış lenin'i kötülemeyi kendine görev addetmiş batı medyasının burjuva ağızlarıyla ''sana ondan ekmek çıkmaz'' diyor. bana ekmek çıkmazsa sen açlıktan geberirsin sayın faşist.
  • sultangaliyev'in beraber yazıldığını istediğin tatarca belgede aratabilirsin, doğrusu budur. kıpçak türk lehçelerinin 2'sini* * anlayan adamla sultangalitev tartışmak da komik oluyor.

uğur mumcu'nun kürtlerin emperyalist güdümlü olduğu ile ilgili sözleri belli. ayrıca karanlık odaklarca katledilmeden önce sorduğu soru, ekrad kürtler demek mi? apayrı bir kapı aralıyor ve tüm kürtçü tezleri bir anda yerle bir ediyor. ekrad eğer bugünkü kürt kimliği ile eşanlamlı değilse, kürt etnisinin 19. yy sonunda uydurulmuş olduğu ortaya çıkıyor.

ıstediğin kadar kelime oyunu yap, batı uygarlığını yıkmayı amaçlayan adam kürtleri sevemez. barzani'den apo'ya kadar tüm kürt önderleri(!) batı kuklalılığı konusunda yüksek lisans yapmıştır. o beğenmediğin nato ordusu(!) ise, 1974'te nato'ya kafa tutarak kıbrıs'a girmiş, 1990'larda özal'ın körfez savaşı teşebbüslerine engel olmuştur. 2000 yıllık bir ordu geleneğini bir çırpıda natocu ilan etmek de ancak orduya düşman, gerçek kontrgerillaya * dost kompradorlara yakışır. suriye konusunda ise, anti-emperyalist görünen suriye'nin, eğer abd-rusya-ab ortak çıkarları olmasa çoktan libya'dan beter hale geleceğini hatırlatmak isterim. ha, kürtlerin emperyalist uşaklığını anlamayan adam bunu hiç anlamaz, o ayrı..

tanım : karagömlekli, goebbels, hitlerjugend tanımlarını bizzat hak eden, küçücük çocukların molotoflanmasını "kürt halkının aynı dilde cevap vermesi" olarak nitelendiren kürt faşisti.
  • lehçe bilmekle bolşevik adamın adıyla ırkçılık yapmayı meşrulaştırmaya çalışmak asıl komik olan. neyse cevabını verdim bunun devam ettirdiğin demagojinle uğraşacak vaktim yok.

uğur mumcu'nun konuşmasında bizzat ''demokratikleşme geciktiğinde'' lafıyla kürt kimliğine yaptığı atıfı buraya koydum. sen hala kürt diye bir şey yok laga lugana devam et; adam bizzat devlet ve genelkurmay safsatalarını itin götüne sokup yapılan etnik yok saymayı eleştiriyor. bu da yetmiyorsa hiçbir şey yetmez size.

mesela kimin ne desteğiyle bir şeyler yapmaya çalıştığı değil. türkiye cumhuriyeti kurulduğu günden beri ne kadar ''batı''dan bağımsız olmuş da insanlara sırf bu nedenle etnik kin gütmeyi düşünebiliyorsunuz? ne kürt'üm ne de kürt hareketiyle bir bağım var; ortada olan bir savaşın taraflarının kime yamanıp kimden destek aldığı da umrumda değil. yaptığım tek şey sizlerin faşist tavrınızı meşruya çıkarabilmek için yaptığınız komik genellemelerin sikindirikliğini ortaya çıkarmak. nato'dan her yıl onur madalyası alan adamları savunanların kendine bakmayıp milleti emperyalizmle suçlayıp etniklerini yok saymaya çalışması ne sol ile, ne de insan haklarıyla bağdaşırken elin faşistinin gelip kendini en über solcu ilan ederek millete sol dersi vermeye çalışmasına vereceğim tepki hitlerjugendden öteye olamaz. bu kadar kaale alındığınıza şükredin.

şurada #8152031 yazanları savunan adamların beni sonunda faşist ilan etmesi güzel oldu. bildiğin kontr oluşumların destekçisi olan demagoglara bu kadar laf ettiğime yanıyorum.
  • sırf milletinin özgürlüğü için bolşeviklerle ittifak yapan sultangaliyev "bolşevik"miş... neyse, kavram kargaşası buradan başlıyor...

türkiye cumhuriyeti, hakkında ahkam kesmeye bayıldığın yön hareketinin ve 68'lilerin genelinin(mahir çayan, deniz gezmiş) beyan ettiği gibi, anti-emperyalist bir mücadele ile kurulmuştur. kürt hareketinin ne olduğu sevr antlaşması ile ağzı sulanan koçgiri beyleri ile zaten belli oldu, ayrıyeten tekrar uğur mumcu'nun dediği gibi "ekrad"ın bir etnik tanım olduğu tartışmalı.

neyse, serap eser'in ve nice masumun kürt faşistlerince katline "aynı dilden cevap verilmesi ile ölen insanlar var" demek, kürt faşizmini direkt aklamaktır. ulan "kart kurt dediler bize, bosqı, inqar, asimilesyön" diye dershaneden halk otobüsü ile dönen kızı yakmak aklanır mı?

kürt istilası var demek, türklerin kürtçü asimilasyona direnmesini istemek solcu bir tavırdır. ama emperyalist destekçisi kürtleri desteklemek? sanmıyorum.

tanım : solu kürt faşizmine maske yapanlardan sadece biri.
  • galiyev'i kendileri gibi ırkçı sanan adamların ''sırf milletinin özgürlüğü'' için gibi tanımlar kullanması şaşırtmıyor aslında. ''doğu halkları'' lafından sadece türkleri anlayan adamlar batıda sadece ingilizlerin, doğu'da da türklerin yaşadığını sanıyor olabilir tabi; ama meselenin lenin'in yanında komünist olan adamı kendi faşist görüşlerine kılıf için ''türk ırkçısı'' ilan etmeye çalışan türksolu oluşumunun başarısız propaganda girişimi olduğunu sol ile alakası olan herkes anlayabilir, cin olmadan adam çarpmaya çalışan hitler gençliğine duyurulur.

yön deyip avcıoğlu'nun sözlerini gözardı etmeye çalışan adamların; türk ırkçılığı yapıp kendi nazi görüşlerine bakmadan deniz gezmiş'i, mahir çayan'ı hala daha ağzına almaya çalışması kadar komik bir şey varsa; ''türk ve kürt halklarının kardeşliği'' diyen deniz gezmiş'in resmini ülkedeki bir etniğe hitler propagandası yaparken sitelerine koymasıdır. yahu ne komik adamlarsınız; hala daha kendinizi solcu sanıp ahkam kesmeye çalışıyorsunuz. yemiyor oğlum kimse kontr faaliyetlerinizi, gidin ırkçı partinizde lahmacun yemeyi yasaklayın siz. manyak manyak anti-emperyalizm lafını ağzına alıp abd'nin suriye politikaları için kukla yapmaya çalıştığı mit politikalarına destek veren adamların hala daha yüzsüz yüzsüz konuşması karşında insan değil duvar olduğu hissine kaptırıyor insanı. azalarak bitin yahu...

türküm; o otobüste yakılan ben olabilirdim. ama türk kimliğim hiçbir zaman kontr faaliyetlerin uğur kaymaz gibi nice canı aldığı bir terör ortamında, bu muamelelere maruz kalan tarafın verdiği reflekse bakarak bir halka ırkçılık yapacak kadar manyaklaştırmıyor beni. sol deyip 80 dönemi kürt asimilasyon politikalarını savunan manyakların amacının ne olduğu ortada. zorunlu göçe istila diyen nazi artıklarının hala daha saçma salak konuşabildiği ortamda ne desem boş kalacak.

he tosunum he solcusun sen. sizin manipülatif ağzınıza laf yetiştirecek daha fazla vaktim yok benim; demagog tavrınızla türkiye'de nazi partisi propagandası altında solculuk taslamanıza beynini kaybetmemiş herkes gereken cevabı veriyor zaten.

kendi adıma tartışmayı burada bitiriyorum. nick altımın kontr faaliyet ve buna verilen cevaplarla dolması nası gözüküyor bilmiyorum ama ırkçılığın sol ile yanyana telaffuz edilmesi karşısında herkesin ayık olmasını diliyorum.

tanım: hitlerjugend tosunların götünden uydurduğu şeylerle çakma solcu ilan edip yaftalamaya çalıştığı yazar. götüyle güldü, kıps.