• ziyafet anlamina gelir.
  • (ara: feast)
  • (bkz: cek bir feast)
  • bir john gulager filmi. olayda ozetle 8-10 kisilik "kahramanlar" grubu nereden geldigi belli olmayan yaratiklar tarafindan bir barda kusatilir. yaratiklarimizin ise her zaman oldugu gibi tek amaci insanlari oldurmektir. film yarattigi nefis karakterleri ve yuksek gore orani ile hayranlik uyandirici. dusuk butceye ragmen alien\predator karisimi yaratiklarda hic fena degil.

--- spoiler ---
    film boyunca bu kadar cok karakterin on plana cikip acimadan harcanmasi harika olmus. tam "hah bu kurtaracak herkesi" derken, bir yaratik pencesi ile her sey degisiveriyor.
    --- spoiler ---
  • bir yandan korku filmleriyle dalga geçerken bir yandan da korkutmayı başarabilen ilk filmdir sanırım.
  • 2005 yılı mahsulu john gulager tarafından yönetilmiş olan abd yapımı film.

başrollerde oynayanlardan lost highwayden hatırladığımız balthazar getty (bozo) ve heavy metal camiasının kaçık ama saygın ismi henry rollins (coach) şahsen tanıdığım simalar.

kapalı bir mekanda (amerikanın ıssız bir köşesindeki bar), önemsiz bir zamanda (günümüz veya 10 sene öncesi, çok önemli değil), nerden ve nasıl geldiği belli olmayan derinliksiz iki boyutlu karakterlerin (bar çalışanları ve müşterileri olmak gibi bir ortak paydaları var) gene nerden ve nasıl geldiği belli olmayan yaratıklar tarafından saldırıya uğramaları şeklinde özetlenebilecek bir konusu var filmimizin. inanılmaz hızlı bir giriş yapılan filmde biranda kendimizi hayatlarını kurtarmak için çabalayan bir avuç insan içinde buluyoruz. final kızı (ya da erkeği) olmak için pek çok aday olmasına karşın ilk tercihlerimizin hemen filmin ilk yarısı dolmadan telef olması filme ayrı bir tat vermiş gibi. harala gürele şeklinde devam eden, kendisini çok da ciddiye almayan (iyi ki de almayan), gore sahnelerin fazlasıyla mevcut olduğu, kült olma maksatlı çekilmiş başarılı bir korku/komedi. ben çok eğlendim. tavsiye edilesi.

they're hungry. you're dinner.
  • sinemalarda gösterilmeyeceğini düşündüğüm, ama dvd'si bulunursa kesinlikle kaçırılmaması gereken süper eğlenceli film. korku-komedi karışımı bir hava sunarken diğer yandan kendisiyle öyle güzel dalga geçiyor ki tarifi mümkün değil. bunu yaparken de son dönem amerikan sinemasında moda * olan kombo ölüm sahneleri ile salt şova da kaçmıyor. emmanuelle güzelimiz krista allen ise bizim için bonus değerinde. ayakları uzatıp elde cips ile çok keyifli 1,5 saat için feast son dönemde en iyi seçimlerden biri gibi görünüyor. bu tadı en son evil dead serisinde aldığımı hatırlıyorum.. o derece iyi..
  • devam filminin yapım aşamasında olduğu, geçtiğimiz yılın, türünün yıldızlarından olan filmi.
  • silgi markasıdır.
  • sozlukte yayinlanan son reklaminin abartildigina inandigim donuk gida markasi. ev partisi kismini anladik, feast yoneticileri bu ozel aksami dusunerek iyi bir atilim yapmislar. ancak gece 12.00'de efendim ayiptir soylemesi yirtik dondan firlamis gibi cat kapi gelecek komsulardan bahsedilmesi basarili bir strateji olmamistir. ulkemizde frat yatakhanesinde yasanmadigi surece ne kadar cilgin parti verilirse verilsin, gecenin bir korunde hic kimse zilinizi calip misafirlige gelmeyecektir. zira
    kop kop kop
    ding dong
    -aa osman amca iyi aksamlar
    - iyi geceler yigenim. biz de yengenle kuruyemis yiyorduk. bir agirlik coktu, sikildik. dedim 'hanim kalk gidelim yan komsuya bakalim ne yapiyorlar'.
    -oo iyi ettiniz, gecin gecin. 6 numara da geldi zaten biraz once takiliriz hep beraber.
    yoktur efendim boyle birsey, olmayacaktir da. zira gecenin o saatinde open door policy uygulamadiginiz surece damlayacak komsulara birakin buzluktan feast marka patates kroket cikarip ikram etmeyi, onlari iceri alacaginiz bile suphelidir. bi de ugrayip yeni yilinizi kutlayan dostlar varmis.. hadi canim sen de..
    bu nedenle girdikleri piyasanin dinamiklerini yeteri kadar calismadiklarini dusundugum bir hazir gida sirketidir.
hesabın var mı? giriş yap