şükela:  tümü | bugün
  • yararlı koku gidericidir...kumaşların her tarafına eşit daalıcak şekilde hafifçe ıslanana kadar ve otuz santimetreden az olmayacak bir mesafeden sıkmanız önerilir.
  • ewde sigara içerken kapı çalınıp ebeveynler geldiği farkedildiğinde ilk başvurulası koku giderici.
    (bkz: anne tarafindan sigara icerken basilmak)
  • kumasin kendi kokusunu ortaya cikariyormus gibi gelirdi bana hep. gel gor ki yillardir yok memlekette. simdi yumos spring var, o da hemen bayar. febreze ve fasa bir ayriydi. yeni aldigim bir cakma adidas esofman altindan buram buram gelen yeni giysi kokusu, sabah sabah bana fasa ve febreze'i hatirlatti. koku hafizasi hakikaten de enteresan.
  • türkiye'ye tekrar giriş yapan p&g markası. iddiası oda parfümü olmadığı özel formülü ile kötü kokuları yok ettiği yönünde. madem bu kadar iddialısınız kumaşlar için olan ürününü de en kısa zamanda görmek isteriz sayın bm'ler, abm'ler...

büdü: vay arkadaş bu memlekette sözlük yazarı marketing'ci çalıştıran firma da varmış! çok sayın febreze bm'i bana mesaj atarak müjdeli bir haber verdi! kumaşlardaki kötü kokuları yok eden ürünüde tr'ye getirmişler. şimdilik migroslarda satıştaymış. tişikirlir pi en ci! :)
  • en son 2000 yıllarında satılıyordu. türkiye'ye tekrar girip ilk fiyatı 10 olarak satılan reklamlarında geveze (geveze show)nin oynadığı p&g markasının kokuları maskelemeyip yok eden bir sürü koku çeşidi olan ve benim en çok lavantasını beğendiğim air wick veya discover'dan daha iyi olan twitter'da #yetişfebreze hashtagi ile tartışılan koku giderici ürün.
  • sayesinde sonunda evde kızartma balık yapabildiğim şahane koku giderici. küçük 1+1 balkonsuz bir evde yaşıyorum. yeni taşındığım vakit evde balık kızartmayı deneyip bir hafta çıkmayan balık kokusuyla yaşadıktan sonra 3 yıldır evde balık yapmaya tövbe etmiştim. reklamda gördükten sonra merak edip alıp deneyim dedim. kızartmayı yaptıktan sonra yarım saat evi havalandırdıktan sonra sıktım bunun koku gidericisini her yere, balık kokusundan eser kalmadı. ilk gece kendi kokusu kokuyor. sabaha hiç bir koku olmuyor evde. şiddetle tavsiye ettiğim üründür.
  • hemen her türlü oda kokusunu vs denemiş biri olarak cidden en kalıcısı olduğunu söyleyebileceğim marka.
    maskelemeyip de kokuyu hapsetmesi de ayrıca diğerlerinden farkı.
    dolayısıyla biraz fiyatı farklı ama değer.
  • evimize giren cikan evcil hayvanlarin son zamanlarda haddi hesabi kalmadi. sagolsun her giren erkek hayvan da bi koku birakayim demekten geri kalmiyor.

peki dostum, nerede bu urunun kumas icin olani, nerede?
  • 3 ay önce 1+1 evimde fırında kanat yaparken knorrun sosunu kullanmıştım, nasıl da güzel oldu anlatamam.

o günden beridir kapı pencere açık yaşıyorum. perdelerden halılara kadar herşeyi yıkayıp türlü oda parfümleri bocalamama rağmen o suriyeli kokusunu bir türlü gideremedim.

ta ki reklamlarından etkilenip dün febreze'i deneyene kadar. şiddetle tavsiye ederim.
  • yıllardır bizi kandırmışlar sevgili suserlar, bize yıllarca oda parfümü diye havada 1-2 dakika asılı kalıp sonra dağılan bir şey satmışlar, oda parfümü dediğin kesinlikle febrezedir. birkaç ay evvel her öğrenci gibi aile evinden dönerken "aa şunu da götüreyim, aa bu bana çok lazım, ah bu da nasıl eksikti evimde anlatamam" diyerek evebeynlerimin evini talan ederken bu güzel oda spreyiyle karşılaştım. "yauv ev nasıl kokuyor yemek yapınca, alayım ben bunu" diyerek ona da el koydum. sonra unutmuşum tabi.

dolapta yemek unutmuştum, küflenmiş, ben de çöpe döktüm, çöpü atmayı unuttum. ertesi gün eve geldim, evde tarif edemeyeceğim bir koku. sanki at soyu yaşıyor evde. ayakkabılarımı çıkarmadan çöpü boşalttım, eve geri girdim, daha yoğun bir darbe şeklinde vurdu koku. "lan bu kokuyu napıcaz" derken köşeden febreze gülümsedi bana. "gel güzelim benim gel bitanem" diyerek evi dolaştım boca ederek. sonra balkonda oturdum yarım saat kadar, eve girdiğimde küflü yemek kokusundan eser yoktu, bonus olarak sigara kokusu da gitmişti ve mis gibi lavanta kokuyordu ev. bir daha hissedilmedi bile o koku.

bugün kuzenim ve kız arkadaşı bana oturmaya gelecekti, evin içinde eski kahvehane kokusu, kuzenime karşı ayıp olmaz aq onun da* kız arkadaşı ilk defa gelecekti, kötü intiba bırakmamak için yine febreze'e başvurdum. dışarıda buluştuk, akşam eve geldik. kuzenim "oğlum artık evde sigara içmiyo musun mis gibi kokuyo ev" dedi. febreze bir daha galip gelmişti.

teşekkürler febreze. teşekkürler p&g.