şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hakkında çıkan iddaalar doğruysa "bal tutan parmağını yalar" sözünü çok yanlış anlamış ünlü bir jinekolog.

  http://www.hurriyet.com.tr/…nekolog-tacizi-41042280
 • 68 yaşında 4o yıldır jinekolog olan birisinin iki kadının iddia ettiği şeyleri yapması bana inandırıcı gelmiyor. sonun kadar tacize hayır ancak birbirini tanıyan iki kadının planlı bir şekilde attığı iftira ise ne olacak? tacizin belgesi olmaz ama ya gerçekten masumsa?

  ben şahsen 40 yıldır jinekolog olan birisinin böyle bir taciz olayına karışacağını sanmıyorum. adam bıkmıştır zaten artık görmekten. günde yüzlerce hastaya bakıyodur, bir tek bu iki kadını mı taciz etmiş 40 yıl içinde?
 • jinekolog profesörün cinsel tacizden tutuklanması başlığında geçen ay irdelenmişti. “doktor beni ellemesin” diyip aklı sıra komiklik yapanlar şimdi kızların röportajını okurken belki birazcık empati kurabilir, çünkü etraflarında sevdikleri bir kadın vardır, kim bilir?
 • eğer olayda bilmediğimiz başka şeyler yoksa, faullü uygulamalardır. ne bilgilendirme var ne onay ne de ortamda hemşire. şu pozisyonda durum baya sakat. ilerde editlenebilir.
 • doktorluk sıfatı altında, muayene ediyorum ayağına kendi sapık dürtülerini mastürbe ettiği iddia edilen, bundan sonra muhtemelen iş yapması mümkün olmayan jinekolog veya eski jinekolog.
 • 3. madurun da çıktığı tacizci olması muhtmel doktor. yerel bill cosby, bir sürü kadına yapmış olması kuvvetle muhtemel kaç tanesi ortaya çıkmaya cesaret edebilecek bakalım.

  https://www.haber3.com/…c-iddia-daha-haberi-4973260
 • hakkında ki iddialar doğruysa (yani üstüne basa basa söylüyorum "doğruysa") çükünden tavana asılması gereken sapık doktor.

  eğer işin içinde iftira varsa, iftira edenlerin allah belasını versin.
 • darbeci genaral akın öztürk e benziyor.
 • ayşe arman'ın kendisini hakim yerine koyup suçladığı,kişinin itibarını sarsan bir sekilde konuyu gündeme getirdiği doktordur.

  öncelikle bu şahıs suçlu olabilir ya da olmayabilir. dünyanın her yerinde bu konu haber yapılabilir.buna hiçbir itirazım yok. gazeteciler bu haberleri yaparken eğer ortada sadece iddialar varsa hüküm verici şekilde haber yapamazlar. çünkü bunun geri dönüşü yok. idam gibi bir şey . mahkemeler suçsuz bulsa, bu kişinin yaşadığı onca kötü zamanı hiçbir şey ikame edemez. ayşe arman şu anda 5 kadın var hepsi mi tesadüf gibi bir savunmayla taraflı haberciliğini savuşturma ya çalışıyor fakat nafile. kişi sucsuzsa kişilik suikastına uğradı bile.

  konu hassas ve tıp etiği açısından tartışıldığında kafa açıyor. mesela bir doktor tanıdığımız, bizzat kendi muayenehanesinin anahtarlarını yanında taşımıyordu hafta sonları acil bir şey oldugunda hasta ile başbaşa kalmamak için. odada mutlaka hastanın eşi ya da hemşire bulunurdu. fecri sevilen diyor ki hasta bana orgazm olamıyorum diyecekse yanımda hemşire bulunmasını istemeyebilir. ilginç,bir o kadar da ikircikli bir konu. mesela bir hemşire bunu dinlemek zorunda mı? iş tanımına bunu eklemek ne kadar doğru? doktorun sürekli kendisini bakın bir şey yapmadım diye ispatlamak zorunda hissetmesi iyi bir şey mi? mesleğinizi icra etmeye çalışırken bir taraftan sapık olmadığınızı sürekli kanıtlamak zorunda kalıyorsunuz. bir banka memurunun sürekli hırsız olmadığını kanıtlamaya çalışması gibi bir şey bu. kaldı ki hemşire de çözüm değil. taciz olayı yaşandsa ve hemşire hayır yaşanmadı derse ne olacak? tacize ugrayana mı yalancısın diyeceğiz? böyle bir konu mahkemeye gittiğinde teknik bilimsel olarak tacizi kanıtlayan ilmek mümkün mü?kötü niyetli biri doktorla yanlız kaldığında beni taciz etti derse doktor yapmadığını kanıtlaması ne kadar mümkün?

  hem kokunun kendisi hem de basında sunuluş şekli açısından enteresan bulduğum davadır.