• kapıya kadar günlük diyet yemek hizmeti veren firmadır. ancak kalitesizdir, tabii bu da tercih meselesiyken, sağlıksızdır da. abone oldum, sağolsunlar, akşamına, öğünde yer alan balıktan dolayı zehirlendim. karşılığında benzer durumun olup olmadığını, yemeklerin hangi ölçütlerde hazırlanıp gönderildiğini sorduğumda, firmanın gıda mühendisinden de tatmin edici cevaplar alamadım. üstüne üstlük problemin benim muhafaza ettiğim buzdolabında olabileceğini ilettiler ve başlarından savdılar.
    bahsedildiği gibi ürünlerinin menşei çeşitli firmalara refere edilse de, ertesi gün gelen öğünde, gönderdikleri rokanın sararmış ve çürümeye başlamış olduğunu fark ettim. buna karşı da soğuk zincirde bu durumların karşılaşılabileceğini(!) söylediler. *
    üstüne üstlük, abone olurken, talep ettiğim saati de özellikle seçmişim: 7:30 - 8:30. ilk gün, daha paketi alır almaz kuryelerinden, belirtilen saat aralığı yerine, ya sabah 6:30 - 7 gibi ya da 9:30'a doğru getirebileceği söyleyerek talep ettiğim saati değiştirmek zorunda olduğumu duymak da keyifliydi. neymiş efendim, diğer siparişler yetişmezmiş. *
    iş yapış tarzından büyülendiğim, muadiline yelken açtığım firmadır.
  • normalde sistemlerinde teslimat saatini 09:30 - 10:30 arası seçiyor olmana rağmen, ısrarla yemeği saat 07:25'de getiren ve bunu düzeltmek konusunda en ufak bir çabası olmayan mail altyapısı çalışmayan, kredi kartı ödemesi bilgilerini telefonda sözlü almak isteyen, üyelik şifresini telefonda yine personelin size söyleyerek hesap oluşturduğu, paket alım işlemlerini sitesinden yapamadığınız altyapısı feci dandik amatör oluşum.
  • siddetle tavsiye etmedigim olusum.
    bu tarz yemek firmalari lojistik firmalarinin kopegi olmus; hic bir yemek firmasi lojistigine soz geciremiyor.

#146601102 nolu entry deki sorundan sonra bu firma ile calismaya basladim ve siparisimi olustururken de ozellikle teslimat noktasindaki ilgili sorunum nedeniyle firma degistirdigimi, bu konuda hassas oldugumu belirttim.

ne yaptilar?
    'aman.. hassaaa.. bizde kesinlikle boyle sorunlar olmaz' vs vs
    gercek yuzlerini gostermeleri 2 ay surdu.

bakin bu ulkedeki en buyuk sorun iyi niyetin enayilik, nezaketin zayiflik olarak gorulmesi..

ben, kurye arkadaslar islerini rahat yapsin; bos yere diger siparislerine gecikmesin diye kuryenin paketimi bana teslim etmesini degil, calistigim is merkezinin girisine birakmasini ve benim gelip alabilecegimi belirttim.

yani her gun yerimden kalkip, yapmak zorunda olmadigim halde is merkezinin girisine inip paketimi alip geri yukari cikiyorum. bunun karsiliginda tek istedigim, paket geldiginde beni caldirmalari, yazmalari ya da aramalari. yani bir sekilde haber vermeleri! vermeliler sonucta degil mi?

ekstra bi' sey istedigim de yok yani; nasil is yerine degil de evime getirdiginde zile basiyorsa ben, yine zile basip * beni haberdar etmesini istiyorum, kaldi ki yukari cikmasiyla da ugrastirmiyorum.

ama napiyorlar; 07:30-08:30 arasi olan teslimat saatimin herhangi bir araliginda paketimi birakiyorlar ve haber vermeden gidiyorlar.

ornegin 07:30 'da birakiyor ve haber vermiyor. e ben napiyorum? bekliyorum.
    08:30 oldugunda firmayi ariyorum ve paketimin gelmedigini soyluyorum. onlar da kuryeyi arayip 07:30'da birakmis oldugunu iletiyor.

noldu simdi? ben bos yere 1 saat ac bekledim.

firma 2 aydir bu problemi cozemedi. artik musteri temsilcileri telefonumu acmiyor.

haber vermemelerinin nedeniyse yogunluk ve diger adreslere gecikmemekmis. halbuki ben iyilik yapmaya kalkmasam ve direkt paketi yukari cikarmalarini, ofise, bana getirmelerini istesem beni 3 sn aramaya üşenen kurye, asansör bekleyip 6 kat çıkıp bana paketimi teslim edip tekrar asansor bekleyip 6 kat inecek.

ama iste kuryeyi dusunende kabahat
    ben de paketin bundan sonra asagi birakilmamasini ve bizzat bana teslim edilmesini istedim. sonuc noldu dersiniz?

yaptigimiz konusmada lojistikle durumu goruseceklerini ve 6 kat inip cikmak kurye icin zor olacaksa paketimi iptal edeceklerini soylediler :)))))))

hizmet vermek icin kurulan firmadan bahsediyoruz. 6.katta calistigim icin sucluyum :)))
    yani hizmet sektorunde yer alan bir firma olarak nasil daha iyi hizmet veririm diye dusunmuyor da benden kurtulmaya bakiyor. gunluk 600 paketten yalnizca 1'i diye bakiyor. onemsemiyor.

yarin sorunuyla ilgilenilmeyen o 1 uye siz de olabilirisiniz.
    boyle firmalara para kazandirmayin

ozet olarak hizmet vermeyi beceremeyen; is bilmez bir firma.
    uzak durun!
  • 5 gün denedim sabahın tam 6'sında getirdiler yemekleri. anasının amı 2 gün önceden bırakın oldu olacak. her gün aradım, konuşup döneceğiz dediler hiç dönmediler. ama 5 günlük sipariş bittiği gün zarıl zarıl aramayı bildiler.

bu birinci eksi, bunu aslında telafi edebilirdim amaa yemeklerin tadı çok tuhaf. kötü değil bakın, bana hiç hitap etmeyen bir baharat katıyorlar sanırım, hala aklıma geldikçe midem bulanıyor.
  • ece erken'le ünlü olan yemeksepeti'nin diyet yemekler satan versiyonu. işlerini profesyonel yapıyorlar ama helal olsun. daha fazla alternatifleri çıkar umarım.

ahanda link: http://www.fedbox.com.tr/
  • menu ornegine ulasamadim. bu da guven vermiyor acikcasi.
  • 1 ay önce denemeye başladığım platform. muadillerinden farkı yemeği teslim edip bırakmaması. eğitimli diyetisyenlerden oluşan bir kadroları var ve sürecinizi izleyerek size yardımcı oluyorlar. didem hanım sağ olsun 1 ayda 4 kiloyu saldık. bi deneyip görün derim.
  • (bkz: #87265998)
  • kapıya diyet yemek servisi hizmet veren şirket. http://www.fedbox.com.tr/
  • şiddetle tavsiye ettiğim oluşum. normal tabldot menü bile yağsız olmasıyla mide ve vücut dostu. ikinci kere üyelik yeniledim bırakmayı düşünmüyorum
hesabın var mı? giriş yap