şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçeliler derneği'nin kısaltması.

  http://www.feder.org.tr/
 • makina parçası terimi. güçlendirme işlerine yarar.

  günlük hayatta da görebileceğimiz, ama farklı bir adı olabileceğinin aklımıza bile gelemeyeceği makina elemanı. iki yüzey arasında bağlayıcılık görevi de üstlenir.
 • bundan önceki sezonlarda fenerbahçe şükrü saracoğlu stadyumu maraton üst a ve b blokta takımı destekleyip bu sezon gfb'nin oraya geçme kararı almalarına karşın maraton üst ı blokta takımı destekleyecek olan gruptur.ayrıca since 1986.
 • cep delen bilet fiyatlarını, radyodan maç dinleyerek protesto edeceklerini açıklamışlar.

  "ülke bazında statlarımızda uygulanmakta olan fahiş bilet fiyatlarıyla ilgili sezon başından beri gündem oluşturmaya, yetkilileri bu uygulamalara çeki düzen vermeye davet ediyoruz.

  bugüne kadar dikkate alınmadığımızı, bırakın çözüm yolunda adım atılmasını konuya ilgi dahi oluşturamadığımızı üzülerek gördük.

  artık buna bir son vermek gerektiği inancındayız.

  fenerbahçe taraftarları olarak, aslında tüm takım taraftarlarını ilgilendiren bu önemli konu hakkında oluşturmaya çalıştığımız kamuoyunu sağlamak amacı ile boykot ederek gitmediğimiz antalyaspor-fenerbahçe maçını, türkiye futbol federasyonu'nun istanbul-istinye'deki merkez binası önünde, protesto eylemi yaparak radyodan takip etmek üzere toplanıyoruz.

  futbolumuzun yegane ana unsuru olan ve taraftar olarak adlandırılan kitlenin esasen öncelikle temsilcisinin bulunması gerektiği tff bu başıboşluktan sorumludur.

  bugüne kadar hiçbir federasyon iktidarının belki de aklına dahi getirmediği taraftar temsilciliği konusunun önemini hatırlatmak, bilet fiyatlandırması, stat koşullarının iyileştirilmesi, kulüplerin taraftarları arasında yaşanan gerginliklerin önlenmesi, ülke genelinde tribünlerin yurtdışında olduğu gibi tamama yakın dolulukta maçları takip etmesi...vs. gibi sayılabilecek onlarca konuyu muhatabın kendisine danışmadan düzenlemeye çalışanların yanlışlarını haykırmak için bu eylemi gerçekleştiriyoruz.

  bu vesile ile tüm fenerbahçe taraftarlarını 26.09.2009/cumartesi günü maçımızı radyolardan takip ederken tepkimizi topluca vermek üzere saat 19:00'dan itibaren tff'nin istinye merkez binası önünde toplanmaya çağırıyoruz.

  saygılarımızla,

  feder
  fenerbahçeliler derneği"
 • geçtiğimiz yıl grup lacivert'le birleştiler. yeni oluşumun adı için (bkz: fenerbahçeliler derneği)
 • fenerbahçe'nin kısaltmasını f.e zanneden fenerbahçeliler tarafından kurulan oluşum.

  geçtiğimiz yıl grup lacivert isimli taraftar derneği ile birleşmişlerdir. umarım hala feder kısaltmasını kullanmakta ısrar etmiyorlardır. yoksa aynı grubun laciverti olmaktan öte birşey olmayacak.

  fenerbahçe'nin kısaltmasının f.e olduğunu zanneden bir başka taraftar grubu için (bkz: ünifeb)
 • power fm'de çalan goodbye isimli şarkısıyla yeni keşfettiğim müzik insanı. kendisi bir süre film müzikleriyle uğraşmış, halihazırda fonograff isimli electro-swing tarzında bir projesi mevcutmuş, sonraları sıxto isimli parçayla feder ismiyle ortamlarda** tanınmaya başlamış ve tabii ki fransadan kendisi. federuniverse isimli soundcloud hesabında dört adet paylaşımı bulunmakta ve özellikle deep house takıldığı şarkıları tehlike arz etmekte.
 • (bkz: goodbye)(bkz: lordly) adlı 2 nefis parçası bulunan müzisyen. elektronik müzik sevenlere duyurulur.
 • goodbye isimli parçasının alıp götürdüğü tecrübeyle sabittir. sakin sakin okuyarak ne de güzel söylüyor. anlatması zor. dans etmeyen bünyeme, evde ışıklar kapalıyken bir inertia'ya sebep olmuştur.