şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da via flat yaşam sokağında açılmış yeni ve yenilikçi bir kahveci. geleneksel 3. dalgalardan farklı olarak oldukça geniş bir alana sahip. mekan tasarımı gerçekten göze hitap ediyor. personel çok sevecen ve sıcak kanlı. oldukça da yardımseverler. tadlandırıcı şuruplar tamamen doğal ve sadece 7 günlük saklama ömrüne sahip. chemex denedim (guatemala) ve oldukça memnun kaldım. coldbrew'ler de gayet hoştu.

(bkz: ankara'nın coffee shop'ları)

edit: fikrim oldukça değişti. servis gerçekten çok sorunlu. her gittiğimizde sorun yaşıyoruz (5 kere üst üste). ya elemanlar müşterinin üstüne bir şey döküyor ya da sipariş yanlış geliyor. bezdirmeye başladılar cidden.
  • kahveleri biraz fazla kavurduklarından çok beğenmediğim kahveci.
  • ankara'daki şubeleri iç mimari olarak kış gelse de şömine başında kahve içip kitap okusak dedirtiyor. ev yapımı tarzdaki pastaları da harika görünüyordu. yemek işine de gireceklerini söylediler ki o nasıl uyacak ortama bilemedim.
  • güzel konsept ama tutmayacak gibi. ankara şubesinin yeri kötü. yaşam sokağının daha az uğranan alt tarafında kalıyor. fiyatları da muadillerine göre bi tık pahalı. içi bu kadar güzel döşenmiş bir mekan bestekar gibi gerçekten sokakta bulunsa daha çok tutulurdu gibi.
  • galata'da olan federal'de espresso chai latte'sine bayıldığım güzel mekan.

o kadar çok tavsiye ettim ki yakında prim usulü çalışacağım sanırım *
  • ankara'da via flat hayat sokağının ortalarında bi yerinde olan gereksiz kahveci. çalışanlarının çok ciddi sıkıntıları var. mahalle kahvesindeymişsiniz gibi 5 dakika arayla sipariş soruyorlar. gereksiz pahalı bir de. türk kahvesine 8,5 fiyat çekip bittiği anda başka bir şey içirmeye çalışmaları da cabası.

garsonlar heralde sattıkları içecek başına komisyon alıyolar. başka açıklaması olamaz bu kadar sık sipariş istemenin 1300 lira maaşla.
  • önce digiturk'te sam çeviköz'ün hazırladığı kahve programıyla tanıdığım kahve dükkanı. ankara'daki şubesine gittim, kahveler içim olarak güzel ama çok soğuk geldi. çalışanlar çok tecrübeli değil sanırım. magnolia'ya benzeyen federal cup adlı tatlı da müthişti. yalnız üstte de dendiği gibi fiyatlar pahalı, 2 kahve bi tatlıya 45-50 tl verip çıkabilirsiniz. istanbula yolum düştüğünde galata şubesine gidicem bakalım sam çeviköz farkı hissedilecek mi :)
  • gereksiz derecede pahalı olan mekan. hani starbucks pahalı diyenler var ya onları bu mekana almak isterim. sıcaklık derecesi düşük, küçük boy bir filtre kahve 8 tl. 3 yudumda bitti, güzel kahve mi anlayacak zamanı bile vermedi.
  • ana şubesini nişantaşı topağacı’nda açmış olan marka. kahve, yemek, alkol.. ne ararsan var. hizmet de iyi. anadolu yakası’na da bekleriz. bi’ bağdat caddesi’ne iyi gider federal! mersi.
  • nişantaşı’nda şubesi/merkezi olan, harika kahveler sunan kahve firması... aynı zamanda mönüsüyle de göz doldurur. oturmaya yer bulduysanız kahvenizi keyifle içebilirsiniz