şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyaca ünlü tenisçi olan federer’e görevli yaka kartını soruyor ve akabinde tam bir medeniyet örneği yaşanıyor.
    medeni insan örneği
  • medeniyetle filan alakası olmayan bir olaya konu olmuş görevlidir.

lan oğlum medeniyet kadınlarda etek erkeklerde şort boyu kısalığına göre veya uluorta sevişmek gibi eylemlerle ölçülür bir kere. böyle basit şeyleri medeniyete yedirmeyin.

hayır kart sorduktan sonra orada fedonun dudağına bir öpücük kondursa bir derece medeni derdim de ben ortada bir medeniyet göremedim. keko gibi bekleyen federer medeni mi oldu yani. geçiniz.
  • federer de naif adam. hiç polemiğe girmiyor. burada millet ortalığı birbirine katardı. çünkü adamlık(!) bunu gerektirir.

görevliye de bir çift lafım var. futbol olsa 2 takımda toplam 40a yakın oyuncu var. hepsini tanımayabilirsin.. tenis lan bu. maç toplam 2 kişiyle oynanıyor. onları da bi zahmet tanı mk.

belki federer'e benzeyen birinin trolleme durumu olabilir diyeceğim..daha önce denendiyse bu konuda uyarı almış olabilirler (en fazla bu kadar zorlayabildim)
  • bizim ülkede olsa;

ben kimim sen biliyor musun? diye çıkışılır ünlüyüm diye geçinenlerce...
  • tanimadigi icin degil kurallar geregi sormustur.
  • doğru hareketi yapmış görevlidir.orada bulunmasının sebebi yönetmelikte belirli şekilde giriş izni olanların içeride olmayanların dışarıda kalmasıdır.federer ise kendi giriş belgesi yanında olmadığı için görevlinin federer'i o halde içeri alması görevi suistimaldir.tabi bizde durum daha farklı gücü yetene kart göstertiyor kapı görevlileri...
  • federer işini ne kadar iyi yapıyorsa görevli de işini o kadar iyi yapıyor. ikisi de etten kemikten insan. bu kadar değer yüklemeyin, belki o zaman medeniyet uğrar bu taraflara da. sen orada görevli olsan sormaya yemezdi ama o adam tanıdığı halde gayet de almamış. haksız olduğunun farkında olan kişi de olay çıkartmamış.

karşılaştığınız haksızlıklarda hakkınızı aramıyor musunuz?

iki ilkel insanın videosu. medeni insanlar ekşisozlukte malumunuz.
  • görevli olanın görevini yapmasıdır. federer maça raket getirmese ne diyecektik?
  • aşkım yine çok tatlı. aynı durum türkiye vatandaşı birine yapılsa “sen benim kim olduğumu biliyor musun” la girer “hayatını bitiririm lan senin” ile devam ederdi.
  • saçmalığın daniskası. federer'in yerinde olsam adamı sallamaz girerdim. bunun medeniyetle falan alakası yok. tamamen şov bana göre. dünyanın en iyi raketlerinden biri, hatta bir dönemin en iyisi olan adama giremezsin demek dangalaklıktır. aslında görevliden çok ona bu yetkiyi verenlere konuşmak lazım.

bizde olsa şöyle böyle olurdu deniyor. kavga etsin, sen benim kim olduğumu biliyor musun ulan desin demiyorum. o adam o organizasyonun başrolünde. o adam olmasa senin orada hiçbir hükmün yok. federer olduğunu bile bile şunu yapmak bana göre ahmakça. yine sözlük centilmenleri duyar kasıyor tabii yukarıda.

ekleme: tamam beyler hepiniz medenisiniz, ben orta doğuluyum * küfür edince hepiniz medeni oluyorsunuz *