şükela:  tümü | bugün
 • torino u19 takımının 34 yaşındaki italyan teknik direktörü. takımına oynattığı tempolu, boğucu oyunla dikkatleri çekiyor.

  italya u19 ligi primavera 1'de şu an 2. sıradalar ve lider atalanta ile kapışıyorlar, ayrıca şu an atalanta'nın ardından en yüksek ikinci averaja sahipler. normalde altyapı liglerinin başarı odaklı olmaması gerektiğini düşünsem de coppitelli'nin oynattığı futbol ve tercih ettiği oyuncu tarzları/o yaşlarda genelde bencil olan genç oyuncularını takım oyununa yatkın hale getirebilmesi ile gelecek için umut vaadediyor ve çoğunluğun arasından sıyrılıyor.

  4-3-3 oynattığı sistem ana hatlarıyla: diziliş

  1) savunmada merkezi kalabalıklaştırıp hücumda kenarlara/defans arkalarına yani geniş alanlara patlama amacı güdüyor.

  2) bekler hücuma fazla katılmıyor, hücum yükünü kanatlar ve orta üçlünün iki kenarı çekiyor, en öndeki forvet hem pres yapıyor hem de toplu oyunda arkadaşlarına alan açıyor, bir nevi harç görevi görüyor.

  3) rakip bastırdığı zaman önlibero stoperleri üçlerken bekler içerlek oynayıp merkezi yoğunlaştırıyor, kanatlar ve orta göbeğin iki kenarı kontralara çıkıyorlar.

  elindeki malzemeye göre sistem belirlemek yerine sistemine uygun oyuncular transfer ediyor/bir üst takıma çıkarıyor, kritik bölgelerdeki oyuncu tercihleri ve onlara verdiği görevlerle klopp'un liverpool'a oynattığı futbola benzettiğim bu sistemin en kritik elemanları:

  vincenzo millico : sol açıkta serbest oynattığı bu gencoyu geçen sezon u19'a yükseltti. bu sezon 14 maçta 21 gol 4 asisti var, ligin şu anki gol kralı.

  nicolo de angelis : orta saha üçlüsünün sol içinde oynattığı bu gencoyu ise roma altyapısından transfer etti. kısa boylu ama dengeli, ayağına hakim ve pırpır. bu sezon u19 liginde çıktığı 14 maçta 2 gol 3 asisti var.

  michel ndary adopo : sağ iç oynattığı bu "adam yiyen orta saha" us torcy altyapısından transfer. fizikli, süratli ve azami tekniğe sahip gerçek bir boxtobox. bu sezon 13 maçta 1 gol 2 asisti var.

  erick steven ferigra burnham : geçen sezon fiorentina'dan kiralayıp bu sezon bonservisini aldırttığı bu genç stoper ise süratli, geniş alanda rakibi etkisiz hale getirebilme potansiyeliyle dikkat çekiyor, barcelona çıkışlı. 14 maçta 2 golü var.

  futbolculuk geçmişi olmamasına rağmen başarılı oluşuyla dikkatleri çeken bu genç hoca bakalım 2020'lerde üst basamaklara tırmanabilecek mi yoksa hep u'larda mı takılacak.