şükela:  tümü | bugün
 • 1998 doğumlu uruguaylı futbolcu. ülkesinin liginde penarol'de oynamaktadır.

  2015 güney amerika 17 yaş altı kupası'nda 7 gole imza atmıştır.
 • 2017 u20 dünya kupasında uruguay formasıyla gözlerimizin pasını silen 18 yaşındaki merkez orta saha. 17 yaşında penarol'den 5 milyon €'ya real madrid'e gelmişti, 1 sene b takımda* oynadı. şimdi de 1 seneliğine deportivo la coruna'ya kiralandı. umuyorum ki sıkça forma şansı bulur, biz de la coruna'yı daha sıkı takip ederiz.
 • 22 temmuz 1998 doğumlu uruguaylı futbolcu. merkez orta saha olarak oynamakta ve modern futbolun gerekliliklerini iyi bir şekilde yerine getirebilmektedir. bu bağlamda ileride futbol endüstrisinin en çok aranan isimlerden biri olacaktır.

  tam adı (bkz: federico santiago valverde dipetta) olan bu eleman ülkesinin altyapı milli takımlarında uzun yıllar oynadıktan sonra terfi alıp uruguay milli futbol takımı'na yükselmiş ve ilk defa 19 yaşında a milli olmuş. bu entry'nin yazıldığı gün itibarıyla geçtiğimiz ay giymeye başladığı milli forma ile de 3 maçta 1 golü mevcut.

  real madrid'in alt takımı real madrid castilla'nın formasını giyen bu genç arkadaş 2017-2018 la liga sezonu için deportivo la coruna takımında kiralık olarak oynayarak üst düzey futbol piyasasına yavaş yavaş ısınıyor.

  aslında seneye şartları sonuna kadar zorlayıp (bkz: atiba hutchinson)'un yanına alsak süper olur. atiba başkan önümüzdeki sene bu çocukla değişmeli oynar, onu takıma monte eder ama işte bu çocuk bu sezon eline geçen fırsatı çok iyi değerlendiriyor. bir aksilik olmazsa 2018 rusya dünya kupası'nda da forma giyecektir. bu şartlar arasında transfer etmemiz inanılmaz zor görünüyor ama allahtan ümit kesilmez. transfermarkt'a göre şimdilik 3 milyon euro değerinde.

  bizimkilerin bu çocuktan haberi var mı bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var. dediğim gibi bu çocuk büyük topçu olup büyük takımların değişmez isimlerinden olacak.

  not: demişti dersiniz.