şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar en büyük ütopik hayalim... böyle birşeyi başarsam ekonomik savaş öyle değil böyle olur temalı bir video hazırlasam mazlumlara umut ve ülkemde halk kahramanı olsam. tüm dünya beni konuşsa muhteşem olurdu. :)

gerçi türkiye'ye girişini yaptığım para yandaşlara ve hükümet yetkililerinin yurtdışı hesaplarına gidecek, benim kahramanlığımın ekmeğini ülkenin başındakiler yiyecek gariban milletime yansımayacak ama olsun.

tek eksiğim fed'i hackleyecek ve paranın girişini sorunsuz şekilde türkiye'ye sokacak bilgim olmaması...

ben sadece yol gösterdim...bu işi becerebilecekler bir düşünsünler (güneş gözlüklü emoji)
  • (bkz: eved)
  • merkez bankalarından aşağısı da kurtarmıyorsa demek ki. fed değil de jp morgan ya da hsbc olsa farklı olacak sanki.

emek harcayalım, üretim yapalım, makine sanayimiz olsun filan değil; hep hızlı ve usulsüz para kazanmak. akdeniz anemisi gibi genetik bir hastalık herhalde bu. neyse...

herhangi bir dolar ya da euro transferinin teknik prosedür detaylarını burada aktarmayacağım ama, bu gibi hayaller kuranlara şunu sorayım:

diyelim yaptınız, bir şekilde dijital anlamda bunu başardınız. bu parayı hangi bankadan alacaksınız? bu transferlerin takip edilebilir olabileceğini, yarın öbür gün "nereden buldun" diye sorulmayacağını ve nihayetinde ebenizi sevmeyeceklerini mi sanıyorsunuz? alacağınız hapis cezasıyla ya da uygulanacak yaptırımlarla tarihi bazı rekorlar kırabilirsiniz.

son olarak şunu söyleyeyim. bir ülke halkının fakirleşmesi, ülkeyi yönetenler tarafından yapılan, politik bir tercihtir. ne eksiği, ne fazlası; tamamen bir kontrol meselesidir.
  • yarın gel holywood’da işe başla.
  • 12-13 yas zekasina sahipseniz boyle hayaller kurabilirsiniz temali entry. yildiz tilbe'nin attigi twitten hic bir farki yoktur. kadina geri zekali diyorlar, ulkenin bir cogu benzer kafada. cok garip gercekten. cahil cesaretini anliyorum da bu tip seyleri anlayamiyorum.
  • bence trump'ı çuvalla kaçırıp, abd'nin başına cem uzan'ı koyalım. böylece melania'da bizim olur yeşil vadi'de.
  • açık şekilde gayri ciddi yazılmış bir entry'yi ciddiye alıp bir de zekadan bahseden bazı yazarları buluşturan başlık.. inanılmaz...
  • bruce willisi tatile yollayabilirsek neden olmasın? (bkz: die hard with a vengeance)