şükela:  tümü | bugün
  • david schwimmer ve jim sturgess'in oynayacakları yeni diziymiş.
  • imdb'de çıkış tarihi 31 mayıs olan amc dizisi. ayrıca dizide eli roth abimizin güzel ve seksi eşi lorenza izzo da oynamakta.
  • hapisten çıkan bir şef (jim sturgess) ve bir yıl önce eşini kaybetmiş ve bu olaydan sonra hiç konuşmayan oğluyla yaşayan bir şarap tadımcısı (david schwimmer) ın restoran kurmak için giriştiği olaylara yer veren dizidir. yemek konulu filmleri seveler için oldukça güzel bir seri olacak.
  • büyükbabayı oynayan abimiz dışında (bkz: john doman) çok kötü cast var ve çok kötü oyunculuk dönüyor.
    anlamsız sayko polis, diş meraklısı mafya rezalet ötesi özellikle. 2 bölüm zor dayandım.
  • her şeyiyle çok kötü dizi kategorisinde bulanan dizilerden bir tanesi.
  • anlamsız bir biçimde çok sevdiğim çok kötü dizi. (bkz: o kadar kötü ki çok iyi)
  • son derece güzel bir yapım. özellikle yemek ve şarap kültürünü sevenlerin severek izleyeceği bir yapım olmuş. neden direkt kötülenmiş, hiç anlamadım.

biraz mafya, biraz dram, biraz heyecan, bolca da restoran kültürü, şarap ve yemek var. hiç olmadı, o güzel gözlü çocuk için izlenir be.

kötü yorumlara aldanmayın, yazın dizi bulmak çok zor, adamlar yapmış işte, tadını çıkarın.

çevirmenlerine not: alt yazısı gelse de dördüncü bölümü izlesek.

edit: çevirmenleri çevirmeyi bırakmış, onca çevirimin arasında boğuşurken yine de kıyamadığım için çevirisini üstlendim vallahi. güzel yapım.
  • tuhaf bir şekilde elindeki potansiyeli kullanamamış görünen, sevilmek istenen ama iyi olması beklenirken kötü sonuç veren birçok faktörün birleşiminden ortaya enteresan bir karışım çıkaran, yine de dizi yokluğunda şans vermekten kendimi alamadığım bir dizi.

ikinci sezonu göreceğine pek ihtimal vermiyorum zaten ama bakalım.

ayrıntılı bölüm yorumlarını şuradan itibaren okuyabilirsiniz.
  • gayet de beğendiğim dizi. hiç de başıma bişey gelmesinden çekinmiyorum valla, sikimsonik süper kahramanlı ve fantastik dizilerdense, içinde hem yemek hem de şarap gibi sevdiğim şeyler olan bi diziyi tercih ederim.

misal lost izlerken hiç kendimi uçak kazası geçirmiş biri gibi hayal edip, ıssız adada maceraya girdiğimi hayal etmedim, ya da walking dead izlerken zombi avına çıkmış biri gibi... ama bu diziyi izlerken kendimi bir şef olarak ya da restoran işleten biri olarak hayal ettim, çünkü zaten idealim olan bişeyi veriyor ve dolayısıyla beni yakalıyor.

ayrıca s01e10 itibarıyla bir sonraki bölümü heyecanla beklenecek bi iş olduğunu da göstermiş oldu.

ha şimdiden s01e11 için spoiler'ımı vereyim; zombi çıkmayacak...

şaşkın editi: sezon 10 bölümmüş amk *
  • jim sturgess'in instagramında 'final episode' diyerek paylaştığı fotoğraf üzerine acaba tamamen mi bitti diye üzen dizi. ben finanse edicem bitmesin lütfen. gördüğüm en güzel ellere sahip iki insanı bünyesinde barındırıyor. sommelier bir david schwimmer, şef bir jim sturgess. dolayısıyla bol bol yakın plan el çekimleri. kesin karar verdim sommelier olamam ama degüstatör olacağım. dion'u* zaten evimin adamı yapacağım. feed the beast, mutlu son. *