şükela:  tümü | bugün
  • david schwimmer ve jim sturgess'in oynayacakları yeni diziymiş.
  • imdb'de çıkış tarihi 31 mayıs olan amc dizisi. ayrıca dizide eli roth abimizin güzel ve seksi eşi lorenza izzo da oynamakta.
  • hapisten çıkan bir şef (jim sturgess) ve bir yıl önce eşini kaybetmiş ve bu olaydan sonra hiç konuşmayan oğluyla yaşayan bir şarap tadımcısı (david schwimmer) ın restoran kurmak için giriştiği olaylara yer veren dizidir. yemek konulu filmleri seveler için oldukça güzel bir seri olacak.
  • büyükbabayı oynayan abimiz dışında (bkz: john doman) çok kötü cast var ve çok kötü oyunculuk dönüyor.
    anlamsız sayko polis, diş meraklısı mafya rezalet ötesi özellikle. 2 bölüm zor dayandım.
  • her şeyiyle çok kötü dizi kategorisinde bulanan dizilerden bir tanesi.
  • anlamsız bir biçimde çok sevdiğim çok kötü dizi. (bkz: o kadar kötü ki çok iyi)
  • son derece güzel bir yapım. özellikle yemek ve şarap kültürünü sevenlerin severek izleyeceği bir yapım olmuş. neden direkt kötülenmiş, hiç anlamadım.

biraz mafya, biraz dram, biraz heyecan, bolca da restoran kültürü, şarap ve yemek var. hiç olmadı, o güzel gözlü çocuk için izlenir be.

kötü yorumlara aldanmayın, yazın dizi bulmak çok zor, adamlar yapmış işte, tadını çıkarın.

çevirmenlerine not: alt yazısı gelse de dördüncü bölümü izlesek.

edit: çevirmenleri çevirmeyi bırakmış, onca çevirimin arasında boğuşurken yine de kıyamadığım için çevirisini üstlendim vallahi. güzel yapım.
  • tuhaf bir şekilde elindeki potansiyeli kullanamamış görünen, sevilmek istenen ama iyi olması beklenirken kötü sonuç veren birçok faktörün birleşiminden ortaya enteresan bir karışım çıkaran, yine de dizi yokluğunda şans vermekten kendimi alamadığım bir dizi.

ikinci sezonu göreceğine pek ihtimal vermiyorum zaten ama bakalım.

ayrıntılı bölüm yorumlarını şuradan itibaren okuyabilirsiniz.
  • tutması için ne gerekiyorsa koymuşlar, diziye. pek inandırıcı olmamış dolayısıyla. yuh dedirtiyor. yemek, şarap, restoran, dul bir erkek, post travma çocuk, mafya, polis, uyuşturucu, alkolizm, hiçbir kadının dayanamadığı piç yakışıklı şef, latinolar, bronx, new york. bütün klişeler bir arada. yazın boşluğunu doldurur mu? evet. 2. sezon onayı alır mı? sanmam. imdb puanı da düşük zaten.

--- spoiler ---
    +arkadaşla aldatan merhume eş
    --- spoiler ---
  • başıma bir gelmeyecekse beğendiğim dizi.
    üstüne methiyeler düzülecek, bir sonraki bölümü heyecanla beklenecek bir iş değil belki ama içinde yemek var, şarap var, ne kadar kötü olabilir ki?

ilk sezonda bu kısır konuyu tükettikten sonra ne yapacakları merak konusu. bir de david schwimmer'ın ağlak suratından bıktık arkadaş. ross* bile daha dengeli bi karakterdi.

edit: s01e08 itibariyle boka sarmaya başlamış dizidir.