şükela:  tümü | bugün soru sor
 • taksim'de icinde her turlu ivir zivirin bulundugu adina eskici dedigi ayni zamanda arka tarafinda cafe adi altinda garip bir mekan isleten sahsiyet. fala inananlar arasinda iyi fal baktigi soylenir. ilginc bir tecrube. gitmekte fayda var.
 • feemi okunur. 2. el kıyafet vs dükkanı işini genişleterek arka tarafa minik bir kafe açan, hafiften kafayı sıyırmış, her an doğaçlama "saçmalamalar" yaratabilecek adam. 2 gözü ayrı yönleri gösterir.
  ayrıca istiklaldeki ortamlardan sıkılmış ve huzur arayan insanlar için gidilebilecek en iyi yer bu adamın yeridir. kahvesi 2 milyon olsa da şömine başında oturup duvardaki resimleri seyredebileceğiniz, kıyafet deneyebileceğiniz ya da rahat rahat uyuyabileceğiniz keyifli ve farklı bir mekan. (hiçbir şey içmeden oturunca tersler ama...)
 • evet saçmalar bu arkadaş sıklıkla ama süper muhabbetler çevirebilirsiniz kendisiyle zira her konu hakkında az da olsa bir bilgisi vardır, sürekli farklı insanlar tanımak ve onlarla konuşmaktan her halde. hiç bir zaman hayata geçirmediği uçuk, ilginç fikirleri vardır, sırf dinlemek bile eğlencelidir ama. tüyleri diken diken etme kabiliyetine sahip bir gülüşü vardır, o gülerken insanların epey dumur bir şekilde bakakaldıklarına şahit oldum, öyle bir şey işte..
  sanırım dükkandan tek aldığım şey 3 sene önce aldığım bir pantolondu, böyle ilginç kıyafetler var ama günlük hayatta giyilecek bir şey bulamıyorum bir türlü. ohh jim haftada bir bizlere ufak bir defile sunarak nedense benim hiç farkedemediğim türlü türlü elbise çıkartır ortaya, helal olsun.
  henüz kahve ve sahlepten başka ağza konulmaya değer bir şey bulamadım bu mekanda. koltukları gıcırdıyor ayrıca. bir de gözümü siken loş bir ışığı var, ama mum ışığında idare eder. gidip yatmalık veya sakin arkadaş grubuyla muhabbet etmelik bir yer. yaygaradan pek hoşlanmamakta çünkü sahip bey.
  kısaca seviyorum ben burayı.
 • dükkandan çıkarken içerdeki kimse olup olmadığını umursamadan kapıyı kilitleyen adam... dikkatli olmak gerekiyor, içerde kilitli insan* bırakıp 1 saat ortadan kaybolduğu görülmüştür...
 • kafa dinlemek ve ağlamak için en iyi yere sahip şahıs....
  bi ara birlikte oturup gelenlere kahve falı bakıyoduk.. sonra çok üzerimize geldiler bıraktık...
  tiyatro ve live oyunlar için süper kostümleri var...
  gitmek lazım, konuşmak lazım......
  gidildiği zaman bi köşeye kıvrılınıp uyunabilinilen kendi evim olsa ancak bu kadar severim*
 • "1984"teki ivir zivir dukkaninin kafamda yarattigi imgeye cok benzemese de orayi cagristiran yer.
 • bize "rahatlatır" iddiasıyla kekula çayı içirmiş kişi.
 • (bkz: nöb onb)
 • fehmi abisidir o taksimin. her cesit insan gider. o masal anlatır, hayal kurar, sarki söyler, güler, konusur, konusturur, bağırır, yemek yapar, cikolata ve kekula sıyla besler bizi. arada sapıtır, sarapla ot icer her yerde. dengesizdir. sürekli hayatını degistirmek ister, büyük isler pesinde büyük hayalleri vardır, bi türlü gerceklestiremez. yaratıcı bi insandır. kafasına esince ceker gider bi kac gün olimposa falan sonra döner. pulcherie cikislarindan benoit, ordan bilgi cikisarına..bir döneme tanıklık etmistir fehmi abi. herkesin her seyini bilir yeri gelince dedikodu yapar *gece gündüz keyif adamıdır.
 • kahve falinda da son derece basarili bir sahsiyettir. fincandan okumadigini fincan yoluyla telepati kurdugunu soyler. birlikte gittigim bir cok kisinin gizlisini saklisini bilmis, bana da o gunden sonraki en az bes ayimin dokumunu yapmis ve tutturmustur. tatli bir adamdir. yanlis hatirlamiyorsam birinci sigarasi icer, o sigaralari kisin iceriyi isitan elektrikli sobanin kizgin tellerinden yakar, saci sakali yanacak korkusuyla beni oturdugum yerden hoplatirdi.