şükela:  tümü | bugün
  • biraz izleyince bak sen allah allah diyorsun bu arkadaşa göre ne kadar evliya, islam alimi varsa şirk içinde.

türkiye'de ortaya çıkan tarikatlar için bir şey diyemem zaten çoğu ilginç ve gizemli olma peşinde. allah'ı lamba cini yapmaya çalışan mı, islamiyete engizisyon vasfı vermeye niyetlenenler mi dersin bilemem fakat islamiyetten hadis, sünnet çıkartınca saf akılla geriye deri koltuklu vip localı camiler kalıyor.

mesela
  • dindarlarla hiçbir alıp veremediğim yok. aksine inandıkları şeye saygı duyuyorum. benim sorunum dincilerle. hayatımın her alanında mücadele ettim. etmeye devam edeceğim. ben doğuştan bir ateisttim. hiç inanmadım.
    bir süre önce konuşmalarına denk düştüm fehmi ilkay çeçen'in. tamamiyle aynı düşündüğümüzü görmek beni çok mutlu etti. böylesine aydın dindarlarla birlikte, aynı ülkede, barış içinde yaşamak keyif verirdi bana. (ha o ister miydi bilmem)
    kafası karışık bir dindarsanız ve inancınız sarsılsın istemiyorsanız, ya da bir tarikat mensubuysanız lütfen okuyun bu arkadaşın kitaplarını.
  • ara ara youtube'de videolarına denk geldiğim kişi..

kendisinin savunduğu din anlayışı bu ülkede 1400'lerden beri geçerli olsaydı modern ülkeler düzeyinde bir ülke olurduk. anladığım kadarıyla aklı ön plana çıkaran bir din anlayışına sahip...

ama her ne kadar kendisinin düşüncelerini çok olumlu bulsam da, din anlayışı biraz ütopya gibi geliyor bana...

bunlara rağmen savunduğu görüşü sonuna kadar savunup videolar yapmalı. taassupcular üzerinde pozitivist kişilerin çok etkisi yok ama kendisi gibi bu camiadaki insanlar taassupçu normal vatandaşa göre daha dikkate alınır, sözleri dinlenir kişiler bence.