şükela:  tümü | bugün
 • adana'nin bir ilcesi. *
 • çok güzel yaylaları olan, adanalıların bile çoğunun bilmediği küçük bir ilçe. son 10 gündür küçük bir yaylasında bulunduğum, en yakın bilgisayarın arabayla 3 saat mesafede olmasını garipsediğim yer. köyde okula ait bir bilgisayar vardı ama öğretmenin tatilde olmasından dolayı kilitliydi.
  türkiyenin sayılı katran ormanlarına sahiptir.
 • insanlarının dağa, taşa ekerek karnını doyurmaya çalıştığı, yaşlılarının para nedir bilmeden yaşadığı, bugün karnım doyduysa ne mutlu anlayışının hakim olduğu, bol rüzgarlı ve serin yaylaları olan güzel bir adana ilçesi.

  dedelerimin, akrabalarımın anlattıklarına göre horasan bölgesinden gelen zamanla adananın dağlarına yerleşmek zorunda olan yörükler feke halkını oluşturmakta. heryeri dağlık, bahçeleri taşlık, davar güdülen, şimdiki nesle göre değişik aslında öz kültürümüze olabildiğince yakın kültüre sahip bir ilçe.
 • yaz aylarında türkiyenin heryeri gibi hareketlenen küçük,şirinimsi bir ilçe.civar köy sakinleri için bir paris muamelesi görmesi insanı şaşırtabiliyor.tam merkezindeki pastaneden keçi sütünden yapılma dondurmayı yemeden geçtiyseniz şu hayatta büyük bir zevki kaçırmışsınız demektir.mutlaka yeyin.
 • kendi halkının bile neden ilçe olduklarını bilmediği, kozan'ın köyü sayılabilecek adana ilçesi.
 • adana'nın bir ilçesi olmasına rağmen adanalıların bile bilmediği, rakımı 650 metreyi bulan, ancak yazı sıcaktan bunalarak, kışı ise tatlı bir soğuk ile geçirdiğiniz karadeniz'i aratmayacak yeşillikte ve güzellikte üstelik de karadeniz'in aksine sis ve sürekli yağmurları olmayan, küçük, küçücük, şirin mi şirin görünse de yapılacak tek faaliyetin baraj gölünde balık tutmak ve mangal, piknik olduğu , başkaca da hiç bir sosyal aktivitenin olmadığı, 4 bakkal, bir sağlık ocağı, ziraat bankası, öğretmen evi, hükümet binası, iki lokantası, bir pidecisi, iki berber, bir elektrikçi, iki terzisi, 8 tekel bayisi olan yazın 4500 kışın 2000 nüfuslu bir yer. adana'ya 120 kozan'a 46 km uzaklıkta olmasına rağmen o ne yollar kardeşim, bardak koyacak düz yolu yok yahu! viraj, sonra diğer viraj, 100 metre sonra diğer viraj.. orta toroslar'ın tüm sıra sıra dağlarını aşarak önce kozan'a ulaşıp sonrasında adana'ya ulaşabildiğiniz, hatta kozan'ı görüp de kıvrılıp döne döne yolları itmekten bir türlü ulaşamazsınız varacağınız yere. allah düşürmesin acil bir hastanelik işiniz varsa. yandınız! aynı zamanda adana'nın kenevir ekimi ve kablo hırsızlığının en yoğun yaşandığı ilçesidir. yine de şirindir.
 • aferin onlara
 • 2015 genel seçim sonuçları şöyledir:

  akp: %47,01
  mhp: %31,49
  chp: %15,32
  sp: %2,09
  diğer: %4,08
 • hava durumunda az önce -39 dereceyle türkiye'nin en soğuk yeri diye okuduğum ilçe. umarım yanlış değildir
 • insanlarının (1960) sonrası neredeyse hepsinin okumuş ve iş sahibi olduğu ilçe
  (bkz: köy orası köy)
hesabın var mı? giriş yap