şükela:  tümü | bugün
  • adı g harfi ile başlayan ve uygun fiyatları ile bilinen önemli bir firmamızın genişletilmiş kasko poliçesine sahip bir vatandaş olarak yaşadığım durumdur.
    paylaşıyorum, durumu değerlendirin.

---olay özeti---

yaylaları ile meşhur bir ilimizde kuzenler ile kaldırım taşı dizili yolda seyir halindeyken köprü çıkışında kasise yakalanmamız sonucu araç alttan darbe aldı ve yağ basıncı uyarısı verdi. dolayısıyla aracı çalıştırmamız mümkün değil. hemen ilgili firmayı arayıp yol yardımı talep ettik. sağ olsunlar çekici gönderdiler. yalnız çekici ile birlikte sadece araç sahibinin gelebileceğini diğer kişileri götüremeyeceklerini söylediler. ben: "diyelim bir insan karısı ile kaza geçirse karısını orda bırakıp sadece adamı mı götüreceksiniz?" diye sorunca en fazla 2 kişi olabileceğini söylediler. ben de çekici dışında bizim için de araç göndermelerini istedim ancak olmaz sadece sizi otelde ağırlayabiliriz dediler. ben de tabi kuzenleri sırtından hançerleyemeyeceğime göre kedi imkanlarımızla yayladan indik şehre, araç gitti servise...

servis görevlileri aracın yağ karteri değişeceği için en az 3 gün kalacağını söylediler. biz de bunun üzerine tekrar yol yardım ı arayarak ikame araç istedik. genişletilmiş kasko kapsamında poliçemizde d sınıfı araç verileceği de ekstra yazıyor üstelik. neyse kendileri trabzon bölgesindeki bir rent a car firmasına bizi yönlendirdi. firma elinde müsait otomatik araç olmadığını en erken ertesi gün opel corsa verebileceğini söyedi. biz d sınıfı araç hakkına sahip olup passat hayalleri kurarak avunuyorduk halbuki...

kasko firmasını gün içerisinde defalarca aradık lakin bölgede anlaşmalı oldukları firmalardan bir tek onun müsait olduğu ve en erken ertesi gün verebileceği bilgisini alınca yine kendi imkanlarımızla eve döndük. artık corsa ya tav olmuşken ertesi gün gelip çattı...

oto kiralama firması corsa yı kullanan müşterinin 2 gün daha süreyi uzattığını ve bu durumda manuel corolla verebileceğini ya da akşam üzeri kia rio verebileceğini belirtti. biz de d sınıfı araç hakkına sahip olduğumuzu bir kere daha belirterek tekrar kasko firmasına döndük ve başka firmadan araç bulmasını istedik...

o arada öncesinde de olduğu gibi hiçbir şekilde telefon ile bize dönülmediği gibi bizim artık rutin hale gelen saatlik aramalarımız sonucunda kia rio nun da önceden dosyası gelen başka bir müşteriye tahsis edildiği bilgisini aldık. corsa için cumartesi yi beklememiz tavsiye edildi.

bu sefer g..... sigorta nın şikayet merkezini aradım ve durumu izah ettim. kendileri daha sonra bana döndüler ve kendi imkanlarımla araç kiralamamı günlük 70 tl ödeme yapabileceklerini belirttiler. 70 tl ye el arabası bile sürülmez demem üzerine 100 tl ye kadar onay almaya çalışacaklarını söylediler. şu an bulunduğum ilçe küçük olduğundan oto kiralama firmalarında otomatik araç bulamadık. ben de an itibariyle passat hayalinden corsa'ya ordan en son kia rio ya ordan ise ayakkabılarıma kadar çıtayı düşürmüş durumdayım.

rezalet puanı ve yapılabilecekler hakkında yorum bekliyorum...